Regulamin Tytułu "Planszowa Gra Wojenna Roku"

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 37382
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 538 times
Been thanked: 340 times
Kontakt:

Regulamin Tytułu "Planszowa Gra Wojenna Roku"

Post autor: Raleen » poniedziałek, 14 stycznia 2008, 13:38

Regulamin Tytułu "Planszowa Gra Wojenna Roku"

1. Tytuł "Planszowa Gra Wojenna Roku" jest inicjatywą Gildii Gier Planszowych portalu Nowa Gildia (zwanej również dalej "Gildią") oraz Forum Strategie (zwanego również dalej "Forum"). Inicjatywa ta ma na celu promowanie dobrych, polskich gier wojennych.
2. Tytuł ten może otrzymać planszowa gra wojenna, która została wydana przez polskiego wydawcę lub jej autor jest Polakiem oraz została wydana w oznaczonym okresie czasu, podanym na początku pierwszego etapu konkursu.
3. Ocena, czy konkretna gra spełnia warunki wskazane w punkcie 2, leży w kompetencji Kapituły Tytułu.
4. Pełny Tytuł brzmi "Planszowa Gra Wojenna Roku 20XX", gdzie zamiast 20XX podawany jest właściwy rok. Analogicznie pełne brzmienie Wyróżnienia to "Wyróżniona Planszowa Gra Wojenna Roku 20XX".
5. Procedura przyznawania Tytułu składa się z czterech etapów. Dokładny termin zakończenia każdego etapu podawany jest przy rozpoczęciu etapu pierwszego.
I Etap trwa do 20 stycznia. W tym etapie użytkownicy Forum zgłaszają gry (podając pełny tytuł oraz wydawcę), które będą kandydować do Tytułu.
II Etap trwa maksymalnie do 27 stycznia. W tym etapie Kapituła Tytułu ocenia, czy zgłoszone gry spełniają warunki wskazane w punkcie 2, a następnie tworzy alfabetyczną listę gier - kandydatów dopuszczonych do głosowania.
III Etap trwa do 19 lutego. Podczas tego etapu odbywa się głosowanie na gry z podanej listy. Podczas głosowania należy podać nazwę jednej z gier. Otrzymuje ona 1 punkt. Głosować mogą zarówno użytkownicy Forum, jak i osoby spoza niego. Głosować można na dwa sposoby:
1) Wysyłając swój głos na adres emailowy grawojenna@gildia.pl, bądź
2) Wysyłając swój głos przez prywatną wiadomość na Forum do użytkownika "Gra Wojenna Roku".
W obu przypadkach wszystkie głosy widoczne są dla każdego spośród członków Kapituły Tytułu, i przez każdego z nich zliczane w sposób niezależny od innych.
IV Etap trwa maksymalnie do 26 lutego. Kapituła Tytułu podlicza głosy i ogłasza zwycięzcę. Tytuł "Planszowa Gra Wojenna Roku" zostaje przyznany grze, która w głosowaniu zbierze najwięcej punktów. Dodatkowo członkowie Kapituły mogą przyznać Wyróżnienie ("Wyróżniona Planszowa Gra Wojenna Roku") dla dowolnej gry z listy, jeśli uznają, że gra ta w jakiś szczególny sposób się wyróżniła. Wyróżnienie takie musi zostać uzasadnione i zaakceptowane jednogłośnie przez wszystkich członków Kapituły.
6. Kapituła Tytułu wybierana jest przez koordynatora Gildii Gier Planszowych i głównego administratora Forum Strategie i składa się z 5 osób. W skład Kapituły może wejść dowolny użytkownik Forum, który wypowiedział się na nim co najmniej 200 razy.
7. Wydawca gry, która zdobędzie Tytuł, ma prawo wykorzystywać ten Tytuł oraz jego Logo w swoich materiałach związanych z tą grą.
8. Ostateczna i zarazem wiążąca wykładnia niniejszego regulaminu należy do koordynatora Gildii Gier Planszowych i głównego administratora Forum Strategie.

Uwagi, wnioski dyskusje dot. regulaminu:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 03&start=0
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Raleen, łącznie zmieniany 3 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”