Zakończenie współpracy i zamknięcie działu konwentu

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 37775
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 872 times
Been thanked: 524 times
Kontakt:

Zakończenie współpracy i zamknięcie działu konwentu

Post autor: Raleen »

Chciałbym poinformować, że w związku z sytuacją jaka zaistniała wokół systemu "Wrzesień 1939" wyd. First to Fight, którego faktycznym wydawcą jest główny organizator "Grenadiera" Tomasz Kowalczyk (zarazem prowadzący Pracownię Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych "Strateg"), począwszy od 12 edycji imprezy (2017 r.) nie będzie nas na "Grenadierze". Rezygnujemy z wszelkiej współpracy z Tomaszem Kowalczykiem, w tym także z promowania imprezy. Ten dział, specjalnie wyodrębniony przed laty wyłącznie na potrzeby "Grenadiera", był wyrazem tej szczególnej współpracy. Więcej na temat sytuacji zaistniałej wokół systemu "Wrzesień 1939" znajdziecie w poniższym oświadczeniu zamieszczonym na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=133

Ostatnimi czasy jako prowadzący część planszówkową "Grenadiera" spotykałem się z narzekaniami graczy planszowych na imprezę. Mam nadzieję, że tym samym ci, którzy narzekali, będą teraz usatysfakcjonowani, choć w głównej mierze rezygnujemy z innych powodów niż to co było przedmiotem narzekań. Faktem pozostaje natomiast, że obecność planszówek na "Grenadierze" przez wiele edycji była przede wszystkim wynikiem mojej determinacji, bo warunki, z jakimi przyszło nam się mierzyć były iście spartańskie, co część graczy planszowych z naszego forum kilka lat temu skutecznie zniechęciło do udziału w konwencie. Na imprezie gościli też, przed laty bardzo licznie, gracze bitewni z naszego forum. Niestety, działania głównego organizatora, polegające m.in. na tym, że kilka razy zabrakło stołów i niektórzy w ogóle nie mieli na czym grać (mimo wcześniejszych ustaleń i zarejestrowania się jako uczestnicy), zdołały skutecznie zniechęcić większość z nich.

Przez 11 lat byliśmy nieprzerwanie na tej imprezie i aktywnie ją współtworzyliśmy. Będziemy starali się zapamiętać ją przede wszystkim od dobrej strony, zwłaszcza pierwsze edycje, które były znaczącymi wydarzeniami w świecie naszego rodzimego wargamingu. Dziękuję wszystkim forumowiczom, którzy współtworzyli wraz ze mną tą imprezę i byli na niej obecni w ciągu tych 11 lat. Szczególne podziękowania kieruję do ekipy planszówkowej i tych spośród graczy, którzy w przeszłości robili na "Grenadierze" pokazy i prezentacje systemów bitewnych.

Zwykle w życiu bywa tak, że coś się kończy i zarazem coś się zaczyna. Potrzebujemy konwentów jako wydarzeń pozwalających się spotkać i pograć w gry wojenne (zarówno planszowe, jak i bitewne). Wszystkich wargamerów, zwłaszcza tych z Warszawy i najbliższych okolic, chciałbym w związku z tym zaprosić na organizowany od 2016 r. w klubie "Agresor" na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej (ul. Nowowiejska 20) konwent STRATEGOS. Impreza ta poświęcona jest historycznym grom planszowym. Dotychczas odbyły się trzy edycje konwentu. W tym roku w czerwcu startuje druga bliźniacza impreza o nazwie GLADIUS, poświęcona grom bitewnym, również organizowana w klubie "Agresor" i w ramach jego działalności. Mam nadzieję, że obie imprezy spełnią oczekiwania graczy i będą odpowiedzią na zapotrzebowanie na imprezy wargamingowe, które jest ostatnimi czasy wyraźnie widoczne. Liczę, że formuła imprez, skupiająca się bardziej na tym co nas interesuje, czyli wargamingu, będzie atrakcyjna. Jednym z problemów dużych imprez bywa bowiem to, że figurki i planszówki zostają przytłoczone przez inne punkty programu. Dodam, że pomysł zorganizowania obu imprez zrodził się już jakiś czas temu, niezależnie od naszego zaangażowania w "Grenadiera". Mam nadzieję, że uda nam się spotkać z uczestnikami "Grenadiera" na dwóch wspomnianych wyżej imprezach, na które jako ich główny organizator serdecznie zapraszam. Zapraszam również na inne imprezy, w szczególności liczne konwenty poświęcone planszowym grom wojennym, odbywające się w różnych miastach naszego kraju i stanowiące dobrą okazję by spotkać się i pograć w gry wojenne. Niejednokrotnie patronujemy tym przedsięwzięciom bądź staramy się z ich organizatorami w inny sposób współpracować.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”