Figurki firmy Zvezda

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Figurki firmy Zvezda

Post autor: Raleen »

Znana firma robiąca figurki i to dość tanie z tego co się orientuję.

Ktoś próbował tego :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kiedryn »

Tak
Zvezda ostatnio robi naprawde świetne figurki. Używają do tego twardego plastiku więc farba tak nie odpada. Poza tym w każdym zestwie jest bardzo duża ilość pozycji poszczególnych figur i co ważniejsze są one wyrzeźbione naprawde z dużą ilością szczegułów.
Awatar użytkownika
Gozdawa
Sergent-Major
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gozdawa »

Ciekawe co piszecie. Nie wiem czy można to gdzies zobaczyć lub kupić, nie interesowałem sie tym dotad. Mozecie coś więcej powiedzieć, jak one wygladają, w jakiej sa skali, z jakich epok?
jako dziecko zbierałem figurki żołnierzy i przemalowywałem je w odpowiednie historyczne uniformy. Do tej pory istnieje u moich rodziców kolekcja z dzieciństwa - ok. 800 figurek - w tym ok. 500 z okresu lat 1791-1849. Jakieś 150 to średniowiecze, 30- to wiek XVII a reszta to II wojna i po wojnie. Swego czasu wymyślilismy z moim bratem bliźniakiem całkiem skomplikowane reguły toczenia nimi bitew, a nawet zbudowaliśmy w odpowiedniej skali gród - cos w rodzaju Biskupina, dla bitew średniowiecznych. To były piękne, choc odległe czasy. Ostatnia bitwe stoczylismy bodajże w VIII klasie podstawówki, a teraz co jakis czas sobie obiecujemy, ze po osiagnieciu takiego to a takiego stopnia w karierze zawodowej weźmiemy sobie wolne, zamkniemy sie w domu na 2 dni i zrobimy wielka bitwę - ale to marzenia, choc może kiedys z dziećmi, lub wnukami - kto wie?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

a teraz co jakis czas sobie obiecujemy, ze po osiagnieciu takiego to a takiego stopnia w karierze zawodowej weźmiemy sobie wolne, zamkniemy sie w domu na 2 dni i zrobimy wielka bitwę
Gozdawo, to dużo Ci jeszcze zostało do profesury :) habilitacja już pewnie co najmniej w toku :D
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

Głównie w skali 1/72 i zdaje się 1/35. Zvezda także współpracuje na tym polu z Italeri (zdarza się, że Italeri np. tylko zapakował). Okresy, które są przedstawiane w figurkach Zvezdy (samodzielnie bądź z Włochami) siegają właściwie wszystkich epok.
Awatar użytkownika
Gozdawa
Sergent-Major
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gozdawa »

Exactly so, Raleenie, a tu wciąż głupoty w głowie, cóż - ponoć w mężczyznach zawsze pozostaje cos z chłopców :lol:
Będzie co może, rób coć powinien (książę Adam Jerzy Czartoryski)
Warlock
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:45
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Warlock »

Oprócz Zvezdy Panowie polecałbym czeskie figurki w skali 1:16 i 1:25 z żywicy. A co odpadania farby z plastiku, to taka mała rada modelarza, najpierw wymoczcie figurke przed sklejeniem we wrzątku (tylko na chwilke) aby zszedł tłuszcz.
"Jeśli umrzeć muszę...Oto będzie
W tej żyznej ziemi żyźniejszy pył ukryty."

"Jesteśmy otoczeni!? WSPANIALE!!! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!" :)

"Stałem się Śmiercią, Aniołem Zniszczenia"
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kiedryn »

Wystarczy je umyć wodą z mydłem i nie chodzi tu o odpadanie farby od powierzchni ale o materiał na jaki jest nakładana. Stosunkowo elastyczny plastik z którego robione są figurki 1/72 się wygina farba nie.
jarzynek
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: jarzynek »

http://www.plasticsoldierreview.com/
Opisy zestawów firm produkujących figurki w skali 1:72 ( także Zvezda), zdjęcia figurek i pudełek, recenzje, oceny zestawów. Polecam.
Zeka

Post autor: Zeka »

Strona Zvezdy (muszę przyznać, że całkiem ciekawe miejsce): www.zvezda.org.ru
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Czy ktoś wie kiedy w Polsce ukaże się zestaw francuskiej artylerii pieszej (8028 http://www.zvezda.org.ru/?lng=eng&news=24) ?
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja powiem, że kiedyś dawno temu widziałem artylerię w Strefie 52 w Warszawie - był taki sklep, następca księgarni "U Izy". Sprzedawca mnie nawet zachęcał, ale wtedy za bardzo nie interesowałem się figurkami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

W sumie jakąś artylerię francuską widziałem, ale nie dam głowy, że to był akurat ten zestaw.
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kiedryn »

Jeszcze nie ma... Powinna być jak zapchają się bardziej priorytetowe rynki. Ale możesz spróbować tu http://jadarhobby.waw.pl/ ściągają czasem różne rzeczy na zamówienie.
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kiedryn »

No i proszę bardzo mamy te artylerię tutaj http://www.martola.com.pl/nowosci/?mies ... 20&lang=pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”