[Liga PoG III] III Edycja - rewolucja???!!!

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

Moje spostrzeżenia są następujące:
1. Podobają mi się propozycje w których część graczy jest rozstawiona, a reszta bije się w rodzaju eliminacji żeby z nim zagrać. Nie widzę podnoszonego przez JednoSłowo problemu jak wyłonić takich graczy. Już w trakcie rozgrywek II edycji Komendant zapowiadał, ze gracze którzy zajęli w grupach pierwsze i drugie miejsca będą rozstawieni w następnej edycji, myślę że należy tę obietnicę wypełnić. W przyszłości może będziemy mieć graczy rozstawionych na podstawie systemu rankingowego, ale póki on nie powstał to dla potrzeb 3 edycji rozstawionych powinno być 8 najlepszych z III edycji a pozostali niech walczą o prawo zmierzenia się z nimi.
2. Grupy powinny być nieduże tzn. 3, 4 osoby.
3. Zdecydowanie nie podobał mi się podrzucony kiedyś przez Komendanta pomysł żeby w eliminacjach grać scenariusz wojny ograniczonej. Tylko pełna kampania
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

jako cieniak też się wypowiem

1/podoba mi się wersja, gdzie wyrzuca się z siodła weteranów :wink: - tzn. są już rozstawieni
2/nie mam niec prtzeciw pre-eliminacji
3/ cieniaki-barszczaki (jak ja) powinni rozgrywać więcej gier :wink: - i aby to były gry o szanse wyjscia z grupy. Teraz przegranie jednej-dwóch gier w eliminacjach grupowych sprawia, ze gram o pietrszkę lub o pograżenie jednego gracza coby wyjść z grupy mógł inny

Rozstawienie jest dobre

wg mnie powinno być z 6-8 grup 4 osobowych w których z pierwszych miejsc wchodziliby tzw. "warka strong meni" natomiast o wyjscie z grupy walczyliby "cienkobolkowcy" i mieliby na to po 3 gry "strong meni" nie walczą w eliminacjach :)

Potem "warka" jako wychodzacy z 1 miejsca walczy z cienkim bolkiem z innej grupy, który wyszedł z 2 miejsca. a potem to juz nie wiem :roll: :wink:

Rozstawieni mogą być wszyscy cwerćfinaliści II edycji i I edycji (razem max 8 osób) do grona tych "Rycerzy Niepokalanej" mozna dołączyć ewentualnie kilka osób MIANOWANYCH do rozstawienia przez Sąd Ligi (inaczej: Wielka Loza Wschód :wink: )

ps. Obojetnie co zresztą zrobicie i jakie kłody rzucicie pod nogi i tak wygram ligę :P :wink:

zdrówko
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Komendancie:
System małych punktów działa doskonale - gdyby go nie było, nie byłoby często możliwości ustalenia kolejności, w tym też kolejności decydującej o awansie do kolejnej rundy. Inna sprawa jest taka, że przecież można w negocjacjach ustalić wynik gry, jak to zrobiliśmy z Hubertokiem, uznając że sprawiedliwym wynikiem gry jest 14-6.

Peyo (częściowo Hubertok):
Rozstawionych nie starczy. Trzeba będzie dobierać - i proste pytanie, kto? Sąd Ligi? Nie po to miał być. Któryś forumowicz o ugruntowanej pozycji - który i dlaczego akurat on? Takie dobieranie powinno być jasne i przejrzyste, bo znacznie ułatwia dalszą grę - nie dość, że nie musi grać w grupie, to jeszcze trafi na "bolka". Gdyby był system rankingowy - wtedy jest jasne, że wchodzą ci, którzy są najwyżej w rankingu. Dwa przykłady - kto pomyślałby, na podstawie wyników tylko II Ligi, że Raj to Mistrz? I w drugą stronę - kto pomyślałby przed zakończeniem rozgrywek grupowych II Ligi, że Bogdanxp jest dobrym graczem, zasługującym na rozstawienie?

Co do scenariusza - myślę, że organizator Ligi może tylko rekomendować granie pełnego. Przecież jeśli gracze będą chcieli rozstrzygnąć grę grając tylko mobilizację, to ich nie zmusimy ;-).

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Padające głosy za worzeniem kilku lig - A i B są dobre, ale potrzebne są dwa spełnione warunki: więcej graczy i lista efektywna lista rankingowa. Chyba, żebyśmy zastosowali ligę w stylu naszej ligi piłkarskiej - każdy gra z każdym i po roku sumuje się punkty ;-)

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

JednoSlowo pisze:
Peyo (częściowo Hubertok):
Rozstawionych nie starczy. Trzeba będzie dobierać - i proste pytanie, kto? Sąd Ligi? Nie po to miał być. Któryś forumowicz o ugruntowanej pozycji - który i dlaczego akurat on? Takie dobieranie powinno być jasne i przejrzyste, bo znacznie ułatwia dalszą grę - nie dość, że nie musi grać w grupie, to jeszcze trafi na "bolka". Gdyby był system rankingowy - wtedy jest jasne, że wchodzą ci, którzy są najwyżej w rankingu. Dwa przykłady - kto pomyślałby, na podstawie wyników tylko II Ligi, że Raj to Mistrz? I w drugą stronę - kto pomyślałby przed zakończeniem rozgrywek grupowych II Ligi, że Bogdanxp jest dobrym graczem, zasługującym na rozstawienie?

Pozdrowienia
JednoSłowo
Czemu nie starczy? Jeżeli ktoś z zajmujących miejsca 1 lub 2 nie zgłosił się do 3 edycji to wchodzi osoba która była 3 w tej grupie. Nie jest to może najlepsze kryterium ale jednak jakoś tam zobiektywizowane i dopóki nie ma systemu rankingowego (a kiedyś w ogóle będzie?) chyba jedyne rozsądne i do zaakceptowania przez szerszy krąg osób
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

JednoSlowo pisze:Padające głosy za worzeniem kilku lig - A i B są dobre, ale potrzebne są dwa spełnione warunki: więcej graczy i lista efektywna lista rankingowa. Chyba, żebyśmy zastosowali ligę w stylu naszej ligi piłkarskiej - każdy gra z każdym i po roku sumuje się punkty ;-)

Pozdrowienia
JednoSłowo
Dlatego nie jestem za liga I i II.

System Liga A i B jesli miałaby byc uczciwy musaiłaby prowadzić do wiekszej liczby meczów kazdy z kazdym ,żeby wyłonić rzeczywiscie najlepszych drugoligowców , Zawodnikom II ligi grozi odciecie do czołówki na długo .Ta długość przebijania sie do elity odpowiada mankamentom II edycji - niebezpieczenstwo uczestniczenia w czyms czego co przestaje sie ogarniac. . Lepiej zeby sie cos działo szybciej i czesciej .

Poza tym powtórze jeszcze raz to ma być też zabawa - kompromis miedzy wyłanianiem najlepszego a radoscia uczestnictwa w rozgrywkach.
Obawiam sie czy elitarny charakter takiej serie A nie zepsuje tego drugiego.
Nic złego sie nie stanie jesli jakiś faworyt polegnie w eliminacjach lub we wstepnej fazie rozgrywek pucharowych i tak słabszy zawodnik nie ma szans "fuksem " wygrac całych rozgrywek( w powiedzmy 7 meczach nie moze miec zawsze szczeście - i to jest w tym szystkim najwazniejszy element kompromisowy na rzecz poziomu rozgrywek plus rozstawienie.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Ja bym przeciwko lige. Jej struktura jest zbyt sztywana. Tak teoretycznie w mojej koncepcji po jednej edycji wszyscy rozstawieni gracze mogą się zmienić
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Peyo:
Zrobiłem symulację (zakładając, że kolejność w grupie 1 i 2 zostaje taka, jaka jest teraz, przed dokończeniem wszystkich gier - dla ułatwienia).

Mającymi prawo do rozstawienia (zwycięzcami i drugomiejscowymi ze wszystkich gier grupowych I i II Ligi) są:

1. Rebelyell
2. Jasz
3. JednoSłowo
4. Czmielon
5. Kuboff
6. Pgorny
7. Raj
8. Ozy
9. Archanioł
10. Lord Jeffrey
11. Bogdanxp
12. Gror

Z tej miłej i sympatycznej dwunastki do III Ligi nie zgłosili się Rebelyell, Czmielon, Pgorny, Raj, Ozy i Lord Jeffrey. Zostaje 6 rozstawionych i 20 nierozstawionych (na obecny stan zgłoszeń, zakładając że dwójka od Raja się zgłosi).

A zatem wyłania się prosty system - ta 20 gra w pięciu czterosobowych grupach, z których przechodzi każdy z I i II miejsce - razem 10. Do tego szóstka rozstawionych - i już mamy 16 do systemów pucharowych.

Zakładając, że dojdzie jeszcze 1 osoba - robimy 7 grup po 3 i przechodzą ci z I miejscem (7) + trzech drugomiejscowiczów z najlepszymi wynikami. Jeśli będzie 22 - to gorzej, trzeba będzie nabijać do 24 - i tu już rządzimy, albo 8x3 + 2 drugomiejscowiczów, albo 6x4 + 4 drugomiejscowiczów.

To wszystko oczywiście przy założeniu, że ci, którzy zajęli I i II miejsce w grupe w I i II Lidze są premiowani pominięciem fazy grupowej. Chociaż ja nie jestem przeciwny udziałowi w walkach grupowych - o ile tych walk grupowych będzie 2-3.

W takiej sytuacji trzebaby do tych 6 premiowanych dodać jeszcze 4 jakimś cudem wyłonionych. Jeśli mają wchodzić w grę gracze z III miejscami w grupach, to są to:Totila, Michał, Spooky, Rom_mel, Piter, Peyo i Valdemort. Z nich zgosili się do III Ligi Spooky, Rom_mel i Peyo. I wciąż jednego brakuje...

Jeśli coś mi się pomyliło, to proszę prostować.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

JednoSlowo pisze: A zatem wyłania się prosty system - ta 20 gra w pięciu czterosobowych grupach, z których przechodzi każdy z I i II miejsce - razem 10. Do tego szóstka rozstawionych - i już mamy 16 do systemów pucharowych.

Zakładając, że dojdzie jeszcze 1 osoba - robimy 7 grup po 3 i przechodzą ci z I miejscem (7) + trzech drugomiejscowiczów z najlepszymi wynikami. Jeśli będzie 22 - to gorzej, trzeba będzie nabijać do 24 - i tu już rządzimy, albo 8x3 + 2 drugomiejscowiczów, albo 6x4 + 4 drugomiejscowiczów.

To wszystko oczywiście przy założeniu, że ci, którzy zajęli I i II miejsce w grupe w I i II Lidze są premiowani pominięciem fazy grupowej.
No i bardzo fajnie, to mi się podoba, jak dla może być tylko sześciu rozstawionych jeżeli tylko tylu mamy "do dyspozycji" :)
Przy okazji dziękuję za podsumowanie tego wszystkiego, ja nie miałem czasu
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

JednoSlowo prezentuje sposób myślenia bardzo bliski mojemu.

EC
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

To oczywiście wszystko jest cacy pod trzema warunkami:
1) Nie pomyliłem się.
2) Utrzyma się liczba zgłoszonych zawodników - tj. nikt nowy się nie zgłosi i żaden ze zgłoszonych nie zrezygnuje. Więc trzeba dać - może korzystając z granicznej daty 15 kwietnia - termin na uzupełnienie listy przez wszystkich, którzy się zastanawiają, których odstraszyła ilość gier grupowych w II lidze. Jest kilka osób, których brak zgłoszeń mnie nieco zadziwia i zasmuca.
3) Zgadzamy się co do tego, że rozstawieni pozbawieni są rozkoszy walk eliminacyjnych w grupach.

Ode mnie: pkt 1 zakładam, że się nie pomyliłem.
2 - mam nadzieję, że się zwiększy, ale to nie sprawi nam kłopotu, przy osiągniętej biegłości w tworzeniu różnych systemów ;-)
3 - Ja nie miałbym nic przeciwko temu, by grać w grupach. Np. gra z "zielonym" Hubertokiem była bardzo ciekawa i wymagała naprawdę sporego wysiłku. Myślę, że może nie wszyscy rozstawieńcy chcieliby być pozbawieni takich smakowitych walk.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

JednoSlowo pisze:To oczywiście wszystko jest cacy pod trzema warunkami:
1) Nie pomyliłem się.
Super tekst
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Ja też na własnej piersi wychowałem takiego nowicjusz, że przegrywam z nim 1 na 3 gry. Mam nadzieje, że jednak jescze paru weteranów się zgłosi. Spróbuje przekonać Raja do gry.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

JednoSlowo pisze: 3 - Ja nie miałbym nic przeciwko temu, by grać w grupach. Np. gra z "zielonym" Hubertokiem była bardzo ciekawa i wymagała naprawdę sporego wysiłku. Myślę, że może nie wszyscy rozstawieńcy chcieliby być pozbawieni takich smakowitych walk.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Dziękuję za słowa uznania - ze swej strony muszę przyznać, ze przywróciłeś mi z powrotem wiarę w Aliantów :wink:
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Gror »

JednoSlowo pisze: A zatem wyłania się prosty system - ta 20 gra w pięciu czterosobowych grupach, z których przechodzi każdy z I i II miejsce - razem 10. Do tego szóstka rozstawionych - i już mamy 16 do systemów pucharowych.
Ja bym tylko wprowadził drobną modyfikację - zamiast pucharowo niech ta "szesnastka" też gra w 4 grupach po 4. W przecinym razie jedna obsuwa i wylot z Ligi :(
Ale pewnie jestem w mniejszości :cry: :wink:
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”