[XIX] [4] Irackie T-55 [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

[XIX] [4] Irackie T-55 [GOTOWE]

Post autor: Gusła »

Czołgiem Panowie!
Jak się bawić to na maxa, zatem wbijam w drugą kategorią i tutaj na warsztat lądują moje Lwy Bagdadu w sile 15 sztuk (mam nadzieję, że te trzy ponad regulaminowe nie stanową problemu? Jeśli tak to w ostatecznym zdjęciu ich nie dorzucę najwyżej).
15 sztuk, bo akurat tak mi wyszło z zakupionych boxów, 2x battlefront i 1x PSC. Żadne z nich jeszcze nie malowane, szare to albo plastik albo surfacer a te zielone to battlefrontowy kolor plastiku dla T-55. Poniżej zdjęcie startowe.

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lutego 2021, 11:07 przez Gusła, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: Raleen »

Świetnie, cieszę się, że się rozkręcasz.

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: Umpapa »

Wszystko ok, powodzenia. Można wrzucać więcej (co najwyżej jurorzy sobie w myślach obetną).
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: Gusła »

Dzięki za odpowiedzi!
Poniżej zdjęcie poglądowe, że coś się dzieje, plus dwa zdjęcia T-55 w „numeracjach” Irackiej Gwardii Republikańskiej, jako odnośniki jak będę malował oznaczenia dla jednego plutonu 10 czołgowego i drugiego plutonu 5 czołgowego (kiedyś się domaluje połowę do tego drugiego ;) ). Póki co jestem na etapie zakończenia prac aerografem, teraz ta przyjemniejsza „połowa”, weatheringi, kalkomanie, battledamage, washe itd.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: Umpapa »

Dobrze idzie.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: Gusła »

Wrzucam zdjęcie poglądowe żeby nie było, że nic się nie dzieje ;) od ostatniego etapu zrobione „porysowania i odpryski”, wash na czołgach i już wykonane w całości i polakierowane układy jezdne, teraz to już tylko wrzucić kalkomanie i „flames of weathering” pozostaje.

Obrazek
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: Gusła »

Przy okazji projektu „Irackie T-55” mam debiut z kalkomaniami które wykonałem na zamówienie. Zgodnie ze zdjęciami referencyjnymi wykonałem projekt w corel'u, następnie do firmy drukującej kalkomanie wysłałem już gotowy i zwymiarowany projekt i takowy wydrukowano mi tam, wysłano i dzisiaj dotarł. Tak na szybko oceniając, wyglądają świetnie, gdyż poza zasadniczą częścią kalkomanii nie ma transparentnego filmu. Niebawem zweryfikuję jak się kładą i trzymają modelu.
Poniżej zdjęcie projektu oraz zdjęcie rzeczywistego arkusza.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: rilian »

Czołgi wyglądają bardzo przyjemnie. To do jakiegoś konkretnego systemu?

Podzielisz się namiarami na firmę, która to drukowała? Dużo Cię to kosztowało?

Mam armię wolnych francuzów, każdy powinien mieć miniaturową francuska flagę z obu(?) stron hełmu, czyli jakieś 80 sztuk czegoś, co ma 3 kolory i rozmiar pół milimetra, mogę nie mieć tyle cierpliwości, a kalkomanie by mi ułatwiły zadanie.
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: twhistoria »

A koszt i miejsce wydrukowania kalek do wiadomości wiernych czytelników można by podać? ;-)
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: Umpapa »

Świetne.
(Dedykowane kalkomanie zawsze ułatwiają życie. Sam chętnie się dowiem, gdzie można zamówić.)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: Gusła »

rilian pisze: wtorek, 26 stycznia 2021, 15:26 Czołgi wyglądają bardzo przyjemnie. To do jakiegoś konkretnego systemu?

Podzielisz się namiarami na firmę, która to drukowała? Dużo Cię to kosztowało?

Mam armię wolnych francuzów, każdy powinien mieć miniaturową francuska flagę z obu(?) stron hełmu, czyli jakieś 80 sztuk czegoś, co ma 3 kolory i rozmiar pół milimetra, mogę nie mieć tyle cierpliwości, a kalkomanie by mi ułatwiły zadanie.
Czołgi są do systemu „Team Yankee III World War” od firmy Battlefront, tu masz stronę na której można zweryfikować zabawki do wszystkich okresów (I wojna, II wojna, Wojna w Wietnamie, Wojna Jom Kippur) flamesofwar.com

I odpowiedź dla wszystkich pytających, kalkomanie wydrukowałem w firmie https://mf-zone.pl/. Profil firmy to kalkomanie „samochodowe”, ale w zasadzie drukują cokolwiek im się wyśle, także tematyka militarna nie stanowi żadnego problemu.
Wczoraj wszystkie już położyłem i pozwolę sobie zrecenzować produkt. Jakość kolorów idealnie odwzorowana z projektem który wykonałem, także jak komuś zależy przy kalkomaniach na kolorach które są odwzorowane zgodnie z RAL itd. i potrafi sobie przekonwertować definiowanie kolorów na CMYK (bo taki format kolorów jest wymagany u nich) to jest w stanie uzyskać pożądany efekt. Wspomniałem wcześniej o braku filmu, patrząc pod światło, faktycznie go nie widać, po wycięciu i zanurzeniu w wodzie zobaczyłem, że jednak jest, i na szybko ciąłem kalkomanie która była rozmiękczona i tutaj ujawnił się duży plus (a jak to mawiał Hannibal Barkas „czasem największa zaleta, może okazać się największą wadą”), okazały się bardzo trwałe i mimo cięcia zmiękczonej i rozwodnionej kalki absolutnie nic się nie stało, i tutaj odniesienie do cytatu, gdyż ta zaleta może okazać się wadą, przy kładzeniu w trudnych miejscach trzeba mieć sporo doświadczenia aby wszystko się odpowiednio ułożyło, ja tego problemu na szczęście nie miałem, gdyż do obłożenia były jedynie dość płaskie powierzchnie. Transfery też nieco lepiej „wchodzą” na jednolitych kolorystycznie powierzchniach, gdyż przy kamuflażu, nieco pod kalką widać przełamanie koloru, po lakierowaniu i weatheringach na pewno ten efekt nieco zgaśnie, także nie jest to jakiś bardzo wielki problem. Podsumowując, wykonanie kalkomanii na zamówienie to oczywiście, jak wspomniał Umpapa, bardzo wygodna sprawa, zatem jeśli ktoś ma obycie z kalkomaniami, umie je położyć i odpowiednio zakryć lakierem aby nie wyglądały jak „naklejka” to polecam bardzo gorąco. Cena arkuszu (rozmiar 85mm x 44mm) który zamówiłem wyniosła coś około 50 zł, uwzględniając oczywiście koszt dostawy. Cenę determinuje rozmiar, gdybym bardziej upchał te prostokąciki to pewnie jeszcze coś bym z ceny urwał, ale ile zdrowia psychicznego uratowałem przed malowaniem tego ręcznie to wycenić się nie da!!! Efekt finalny na czołgach zobaczycie na zdjęciach końcowych ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: Raleen »

Fajne opisy, gdyby content wątku decydował, pewnie miałbyś spore szanse na podium, ale pamiętaj, że musisz ukończyć pracę ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: Gusła »

Na szczęście, po raz pierwszy uda mi się skończyć zaczęty wątek :D Pozostało kilka „kosmetycznych prac” i wykonanie fajnych zdjęć. Acz niewątpliwie mamy ostatni tydzień konkursu, także jest to w pewnym sensie „rzutem na taśmę” ;)
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: ink »

Poka poka
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: [XIX] [4] Irackie T-55

Post autor: Gusła »

ink pisze: wtorek, 2 lutego 2021, 00:42Poka poka
Stanie się to w weekend, muszę dokończyć trzech załogantów i w weekend będę miał trochę czasu aby bardziej skupić się na zdjęciach ;)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”