Łódź 1914 (TiS)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: RAJ »

Ciekawe co wymyślą, żeby podtrzymać tradycję, że każda kolejna okładka serii jest głupsza.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: brathac »

Pokażą Galicję ale w Hiszpanii.
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: swampgoblin »

Na okładce będzie Alicja z galijskim wojownikiem - stawiam na Asterixa.
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: RAJ »

HA! Już wiem co będzie na okładce!

Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: dbj »

Może jednak będzie konkurs na okładkową grafikę, w takim razie wstępny projekt już mam ;)
https://drive.google.com/file/d/1RTCBUC ... sp=sharing
Oczywiście okładka jest ważna bardziej lub mniej i możemy się z niej śmiać lub podziwiać, ale ona nie gra. A co jest w środku?
Czy ktoś wie, i czy na podstawie "Tannenberg 1914" można coś powiedzieć na temat trafionej lub nie mechaniki, ODB, roli kolei w grze, sprawy zaopatrzenia, wierności mapy, działania artylerii, funkcjonowania umocnień? Czy ktoś w T1914 TiS-u grał? Czy tylko zostają nam spekulacje?
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10503
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2065 times
Been thanked: 2806 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

dbj pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 12:22 Może jednak będzie konkurs na okładkową grafikę, w takim razie wstępny projekt już mam ;)
https://drive.google.com/file/d/1RTCBUC ... sp=sharing
Oczywiście okładka jest ważna bardziej lub mniej i możemy się z niej śmiać lub podziwiać, ale ona nie gra. A co jest w środku?
Czy ktoś wie, i czy na podstawie "Tannenberg 1914" można coś powiedzieć na temat trafionej lub nie mechaniki, ODB, roli kolei w grze, sprawy zaopatrzenia, wierności mapy, działania artylerii, funkcjonowania umocnień? Czy ktoś w T1914 TiS-u grał? Czy tylko zostają nam spekulacje?
Jak mi wydawca wyślę pudełko do testów to zagram. Ba, nawet gdyby instrukcja była w sieci, to bym sobie ją przeczytał i się wypowiedział.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Maćko »

Ba, nawet gdyby instrukcja była w sieci, to bym sobie ją przeczytał i się wypowiedział.
NapisaIem do autora czy można przeczytać i zaznajomić się z "nowym" WB48. Jakie są zmiany w instrukcji, dowodzenie, zaopatrzenie. Odpowiedział jednym zdaniem:

- Instrukcja będzie w pudeIku z grą w Lodź 1914.

Jprd.....
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: swampgoblin »

Karel W.F.M. Doorman pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 12:24 Jak mi wydawca wyślę pudełko do testów to zagram. Ba, nawet gdyby instrukcja była w sieci, to bym sobie ją przeczytał i się wypowiedział.
Ja bym na miejscu wydawcy tego nie robił. Jeszcze by Wasza Ekscelencja podpatrzył jakieś nowatorskie i wiekopomne zasady i zaimplementował w swoich grach? I okazałoby się, że w najnowszej produkcji Zulu Wargames (świetna nazwa swoją drogą), można pobimbać sobie nad lasem kaiserowskim sterowcem, wypatrując tych przeklętych Ruskich. To jak strzał w stopę. A samo pudełko to mogłoby się przydać - ładnie zamykane na magnesy, na drobiazgi jak znalazł.

Jeśli nie widzieliście, to przewińcie sobie na 6:45 - jak byk stoi jaki to system.

https://www.youtube.com/watch?v=GPqmzTYChOQ
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10503
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2065 times
Been thanked: 2806 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

swampgoblin pisze: środa, 2 grudnia 2020, 00:48 Zulu Wargames (świetna nazwa swoją drogą)
Dziękuję. Zulu to moja stara ksywa.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10503
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2065 times
Been thanked: 2806 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

WB II Wojny Światowej. I już sporo wiem.

Widać, że robiąc mapę ktoś analizował sieć kolejową. Są linie, których nie ma na mapie Dragona (ogryzki na Półwyspie Sambia) i nie ma linii, które są na mapie Dragona (np. linia z Ostrołęki na Tłuszcz).
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: dbj »

Niby wszystko wiadomo, ale nikt, kto chciałby się podzielić wrażeniami, jeszcze w to nie grał. Jakieś tam zmiany zostały wprowadzone, więc raz można byłoby zagrać.
Sławku, a pytałeś wydawcy czy Ci udostępni jakiś egzemplarz?
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10503
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2065 times
Been thanked: 2806 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

dbj pisze: czwartek, 3 grudnia 2020, 12:55 Sławku, a pytałeś wydawcy czy Ci udostępni jakiś egzemplarz?
Po tym, jak wydawca nie zezwolił mi na zrobienie modułu vassala do Budziszyna zrezygnowałem z pytania go o cokolwiek.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: swampgoblin »

dbj pisze: czwartek, 3 grudnia 2020, 12:55 Niby wszystko wiadomo, ale nikt, kto chciałby się podzielić wrażeniami, jeszcze w to nie grał. Jakieś tam zmiany zostały wprowadzone, więc raz można byłoby zagrać.
Z tym może być problem, bo żeby zagrać, to trzeba sobie te gry kupić, albo znać kogoś kto ma egzemplarz. Nie sądzę, żeby ktoś, kto się orientuje w standardach wydawniczych TiS ostatnich lat to kupił. Do tego dochodzą te kretyńskie okładki i przeflancowanie prostego i krytykowanego WB-95 w realia I wojny światowej. A jak sobie człowiek przypomni Tannenberg Dragona, to już się w ogóle odechciewa.
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: TommyGn »

swampgoblin pisze: czwartek, 3 grudnia 2020, 16:25
dbj pisze: czwartek, 3 grudnia 2020, 12:55 Niby wszystko wiadomo, ale nikt, kto chciałby się podzielić wrażeniami, jeszcze w to nie grał. Jakieś tam zmiany zostały wprowadzone, więc raz można byłoby zagrać.
Z tym może być problem, bo żeby zagrać, to trzeba sobie te gry kupić, albo znać kogoś kto ma egzemplarz. Nie sądzę, żeby ktoś, kto się orientuje w standardach wydawniczych TiS ostatnich lat to kupił. Do tego dochodzą te kretyńskie okładki i przeflancowanie prostego i krytykowanego WB-95 w realia I wojny światowej. A jak sobie człowiek przypomni Tannenberg Dragona, to już się w ogóle odechciewa.
Mam nadzieję, że Zulu w końcu zrobi Ostfront i Komarów, bo inaczej nie wytrzymam i kupię to WB48, dla samych map i żetonów.
Żetony co prawda też kontrowersyjne, ale przynajmniej mamy [przeważnie] dobre.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10503
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2065 times
Been thanked: 2806 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

TommyGn pisze: czwartek, 3 grudnia 2020, 18:14
Mam nadzieję, że Zulu w końcu zrobi Ostfront i Komarów, bo inaczej nie wytrzymam i kupię to WB48, dla samych map i żetonów.
Żetony co prawda też kontrowersyjne, ale przynajmniej mamy [przeważnie] dobre.
Tego nie widać,ale prace systematycznie postępują.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”