[XIX] [4] M7 Priest [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
fidor111
Sergent
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 12:47
Been thanked: 7 times

[XIX] [4] M7 Priest [GOTOWE]

Post autor: fidor111 »

Czołem!

W tej edycji spróbuję swoich sił z modelami w skali 1:100, do startu zgłaszam klocek 3x M7 Priestów.
Producentem jednego z nich (ten żółty) jest Battlefront, dwa pozostałe stanowią dla mnie zagadkę, mam je z trzeciej ręki i potrafię powiedzieć tylko tyle, że są żywiczne Haubice obsadzą obsługi ze Skytrex.

Battlefrontowy Priest jest kompletny, ale stan żywiczych dział oceniam jako opłakany, brakuje im armat i mają sporo połamanych elementów pancerza. W tym miejscu do akcji wkroczy szpachla, masa epoksydowa i drukarka 3D.

Dopiero po połataniu ich będę mógł położyć na nich podkład i zacząć malować. W myśl regulaminu do konkursu mogą przystąpić jedynie modele, na których nie zaczęto jeszcze malowania bądź tylko zapodkładowane, stąd moje pytanie - takie zgłoszenie jest ok, czy napisać dopiero, gdy je połatam i zapodkładuję na jednolity czarno-czarny kolor?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XIX] [4] M7 Priest

Post autor: Raleen »

Stali bywalcy konkursu wracają. Miło :)

Co do pytania - nie ma znaczenia czy teraz będziesz szpachlował czy nie, jeśli potem i tak kładziesz na to podkład taki jak pisałeś.
Generalnie jest dobrze i nie widzę żadnych przeciwwskazań regulaminowych.

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: [XIX] [4] M7 Priest

Post autor: twhistoria »

Według mnie, te żywiczne też są z BF tylko, że dużo już przeszły :-)
Jak je doprowadzisz do stanu używalności to tylko Ci za to chwała.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XIX] [4] M7 Priest

Post autor: Umpapa »

fidor111 pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 20:48 stąd moje pytanie - takie zgłoszenie jest ok, czy napisać dopiero, gdy je połatam i zapodkładuję na jednolity czarno-czarny kolor?
Nie ma znaczenia. Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: [XIX] [4] M7 Priest

Post autor: Jarek »

Faktycznie retro modele. Te żywiczne zestawy były ciekawe, bo każdy model w pudełku miał inne detale, co widać. Powodzenia!
fidor111
Sergent
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 12:47
Been thanked: 7 times

Re: [XIX] [4] M7 Priest

Post autor: fidor111 »

Brnę z projektem do przodu

Na początku żywiczne priesty przeszły kilka cykli klejenia i rozklejania gąsienic, bo cały czas było 'coś krzywo', następnie wiercenie otworów w przedziale załogi na piny dla załogantów
Obrazek

Ostatecznie znalazłem oryginalne armaty do żywiczniaków, priest po lewej ma w pełni drukowaną wieżyczkę, + dwa lepione ubytki pancerza, priest pośrodku ma greenstuffowany błotnik, greenstuffowany fragment pancerza bocznego i pół wieżyczki z drukarki (znalazłem gdzieś w szpargałach coś, co chyba było fragmentem jego oryginalnej wieżyczki), natomiast priest po prawej śmieje się z pozostałych dwóch bo jest kompletny.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie podkład i poprawianie niedoskonałości które podkład złośliwie wydobył
Obrazek

Pierwsza warstwa farby, Russian Uniform z palety Vallejo
Obrazek

Od góry rozjaśnienia tej samej farby z dodanym białym, od dołu - do mieszanki dodany czarny
Obrazek

Żywobrązowy wash, Reikland Fleshshade z palety Citadel na całe modele
Obrazek

Na górne powierzchnie modelu mieszanka odrobiny białego z Russian Uniform i kremowym (kiedyś nazywał się Bleached Bone w palecie Citadel), potem najgórniejsze z górnych powierzchni podkreślone tą samą mieszanką, z większą ilością kremowego, mniejszą ilościa Russian Uniform, wzbogaconą o żółty

Obrazek

Teraz kolej na malowanie gąsienic i pierwszą warstwę lakieru
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XIX] [4] M7 Priest

Post autor: Umpapa »

Ale ładne. Cookie point za odrestaurowanie gruchotów. :)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
fidor111
Sergent
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 12:47
Been thanked: 7 times

Re: [XIX] [4] M7 Priest

Post autor: fidor111 »

Obrazek

Jeden Priest z zaznaczonymi krawędziami (trochę za jasne, potem przyciemniałem) i czarym washem na wystających elementach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj już wszystkie pojazdy z rozjaśnionymi krawędziami i czarny washem + kolejna warstwa brązowego washa, nałożona jako filtr na cały pojazd. Dzięki temu jaśniejsze fragmenty, pokryte mieszanką zawierającą żółty nabierają przyjemnego, jasnozielonożółtego koloru. Dedlajn konkursu nadchodzi nieubłaganie, więc chyba czas na poważniej zabrać się za robotę :)

Dzisiaj w planie kolejna warstwa lakieru ochronnego i farbki olejne do malowania zacieków i przebarwień + ubłocenie układów bieżnych i okolic
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: [XIX] [4] M7 Priest

Post autor: Torgill »

Śliczne :)
fidor111
Sergent
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 12:47
Been thanked: 7 times

Re: [XIX] [4] M7 Priest

Post autor: fidor111 »

Dziękuję za wszystkie komentarze :)

Priesty dostały komplet ciapek farbami olejnymi
Obrazek

Które następnie zostały potraktowane white spiritem. Na to kalk i gąbkowanie krawędzi, czekają na ostatnio warstwę lakieru ochronnego
Obrazek

Teraz czas na obsługę!
fidor111
Sergent
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 12:47
Been thanked: 7 times

Re: [XIX] [4] M7 Priest

Post autor: fidor111 »

Obrazek
Załoga w trakcie malowania
Kurtki Bleached Bone, spodnie i hełmy Russian Uniform, skóra Kislev Flesh, butki... jakiś brązowy. Następnie rozjaśnienia tych samych kolorów z domieszką białego. Na to lakier, potem brązowy wash.

I gotowe modele z wklejoną załogą:
Obrazek

Obrazek

Jeśli czas i słoneczko dopiszą jutro wrzucę fotki z lepszym oświetleniem, bo tutaj na zbiorowych fotka wyglądają bardzo... płasko
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XIX] [4] M7 Priest

Post autor: Raleen »

Ładnie i gratuluję tempa na ostatniej prostej. Jak ta pierwsza fotka ma być, zdecydowanie przyda się drobna poprawka, żeby lewy wóz był cały na zdjęciu.
Wiem, pewnie jestem trochę namolny, ale to w trosce o estetykę Waszych prac ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
fidor111
Sergent
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 12:47
Been thanked: 7 times

Re: [XIX] [4] M7 Priest

Post autor: fidor111 »

Obrazek

Najlepsza fotka jaką udało mi się wytworzyć za pomocą smartfona, żarówki i latarki-czołówki :)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”