Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

"Najlepiej wypadają stroje i wygląd ..."

A nie zabolały Cię zęby, gdy w pierwszym odcinku pokazano obóz namiestnika Warrusa? Takie tam kozły i kilka pali wbitych w wał o wysokości 1 metra czy mniej?
Przy okazji kradzież orła to taki James Bond :-)


PS. Miałem okazję 1 odcinek - pozostałe dziś wieczorem...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Nie wymagam cudów od tego typu seriali. Nie ma ich wiele na rynku więc zmuszony jestem okazywać im moją tolerancję. ;) Potrafię natomiast docenić gdy zespół zrobi coś poprawnie... choćby w przybliżeniu.
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

Może się czepiam, ale gdyby zgodnie z realiami obóz wykonano, tym bardziej by pokazano i wielkość Imperium, i cuda-wianki, które zwykły legionista codziennie musiał przed spaniem...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Pewnie ale więcej pieniędzy poszłoby na to z budżetu. Już lepiej było je wsadzić w bitwę... nawet jeżeli nie do końca zrozumiano jak walczyła rzymska piechota.

Tak poza tym dzisiaj obejrzałem "Des" czyli mini-serial o seryjnym mordercy Dennisie Nilsenie. David Tennant nawet wygląda jak ten człowiek. Swoją grą aktorską stworzył jednego z najbardziej przerażających i przekonywujących morderców w historii kina. Wspaniale oddał skomplikowany, niejednoznaczny charakter Nilsena.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: runnersan »

Obejrzałem nowy serial o rewolucji francuskiej na netflixie (La Revolution). Uważam, że całkiem wiarygodnie przedstawili powód wybuchu rewolucji. Jest to o wiele bardziej jasne od tego co oferują nam książki do historii. Wreszcie zrozumiałem skąd się wzięła obecna flaga Francji.

A na poważnie. Widać stylistykę troszkę na stare "Braterstwo Wilków". Na szczęście scenografia i stroje nie wieją biedą, aczkolwiek widać, że serial nie miał budżetu Kleopatry. Bym zaryzykował takie 6,5-7/10 w zależności jak ktoś odbiera tego typu filmy.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

I to-to to pierwszy sezon. Ciekawe, czy w drugim będą łapać Ludwika i go uleczą. Może, jak się nie uda, "zdobędą" Bastylię :-)
Dla mnie zapchaj dziura na jeden wieczór.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: runnersan »

Wreszcie wyjaśniono (w ostatnim odcinku) dlaczego zaatakowana została Bastylia, skoro wtedy nie było tam więźniów politycznych właściwie. Przynajmniej tak to wygląda na teraz.

Sądzę, że rozprawę z Ludwikiem zostawią sobie na 3 sezon.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

runnersan - ale ciężko będzie Wandeę wcisnąć :-(
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Ogmios »

Na świeżo po Barbarzyńcach. Warto obejrzeć tylko dla kostiumów i może germańskiej wioski. Pewnie w to poszło większość budżetu. Od strony fabularnej taka Xena/Herkules. Od strony historycznej bardzo cienko. Sama bitwa to bzdura. Po sposobie przedstawienia Rzymian miałem niemiłe wrażenie, że niemiecki nacjonalizm łeb podnosi, ale scena po bitwie jak się Germanie delektują świeżymi rzymskimi jąderkami to rozwiała.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: runnersan »

Yeti pisze: poniedziałek, 26 października 2020, 17:58 runnersan - ale ciężko będzie Wandeę wcisnąć :-(
O łatwo właśnie... Taki plot twist można zrobić w stylu pewnej superprodukcji zmieniając jakiegoś pozytywnego bohatera, który uzna, że jedyną szansą na pokonanie kolejnych wrogów będzie wykorzystanie ich metod :)
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

runnersan - ale pod warunkiem, że przymkniemy oczy na monarchistyczne zapędy ludu* i ich genetyczny katolicyzm. Się, w tym momencie, jedno z drugim będzie kłócić.
A a propos i exilibris Twojego pomysłu, to przecież brat lekarza, drugi bohater, jest taki właśnie i pozytywny, i negatywny, bo obciążony niebieską krwią.


* który i tak mimo to poparł Rewolucję


PS. Ale i tak się mi lepiej oglądało niż wyczekanych i rozczarowujących, dla mnie, Barbarzyńców.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: runnersan »

Nazwisko lekarza jednoznacznie wskazuje, że pogrąży się w terrorze :) Sądzę, że z tą monarchistycznym podejściem też dałoby się pokombinować. Historycznie przecież potem wyskakuje Napoleon i jego imperium z hrabiami, książętami i całym tym monarchistycznym majdanem.

Dobra, może powinniśmy skończyć dyskusje, bo ktoś nas o spoilery oskarży :)

Barbarzyńców obejrzałem pierwszy odcinek. Odkryłem, że łacina w codziennym użyciu mnie irytuje.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Torgill »

A ja obejrzałem wszystkie 4 sezony The Man in the High Castle. Genialny, chociaż 4 sezon trochę traci poziom niestety, nieco mniejsze napięcie, a intrygi polityczne nagle nabrały większej infantylności. Zabrakło też pewnego aktora, który nadawał serialowi fajny klimat (nie będę spoilerował). Mimo wszystko polecam i to bardzo. Serial ma niesamowity klimat. Opowiada o fikcyjnym świecie, w którym III Rzesza i Japonia wygrały wojnę. Stany Zjednoczone są podzielone na dwie strefy okupacyjne, pomiędzy którymi znajduje się strefa neutralna. Ukrywa się w niej tytułowy "Człowiek z wysokiego zamku", który rozpowszechnia tajemnicze filmy, pokazujące, że w rzeczywistości to alianci wygrali wojnę. Jaka jest prawda?
Scenografia na najwyższym poziomie, uwielbiam także różne historyczne smaczki, jak "najnowsza kolekcja od Hugo Bossa", "urządzenie Heisenberga", pancernik Yamato na wodach zatoki San Francisco i wiele, wiele innych. Oglądałem co najmniej po 5 odcinków dziennie (w sumie jest 40), więc naprawdę wciągał. No i aktorzy. Ciekawa kreacja Alexy Davalos (dosyć oszczędne granie), natomiast rewelacyjnie wypadają Cary Hiroyuki - Tagawa, Joel de la Fuente, Chelah Horsdal, oraz przede wszystkim Rufus Sewell. Jego postać - John Smith jest najważniejsza w filmie.
Zapadł mi na pewno w pamięć. Warto wspomnieć, że serial bazuje na powieści Philipa K. Dicka, choć wiele rzeczy zmieniono.
Jest dostępny przez platformę Amazon - tanio wychodzi.
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

runnersan

"Barbarzyńców obejrzałem pierwszy odcinek. Odkryłem, że łacina w codziennym użyciu mnie irytuje."

A mnie, pal licho łacina, zęby bolały, gdy miast Panie padło Domine.. tak ni w pięć, ni w dziesięć.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: runnersan »

No tak, z jednej strony tłumaczą, a nagle nie tłumaczą... No chyba, że ktoś tam uznał, że to taki stopień wojskowy....

Co do "Człowieka..." to również bardzo mi się podobał film. Żałuję, że nie będzie ciągu dalszego, bo twórcy uroczyście spalili rekwizyty i scenografię. Aczkolwiek zgadzam się, że zakończenie było słabsze...
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”