15-LECIE FORUM STRATEGIE

Regulamin, ogłoszenia Administracji i ogólne informacje dotyczące forum.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: elahgabal »

Pamiętam jakby to było wczoraj swój debiut na Forum (pozdrowienia dla wujaw, którego zagadka skłoniła mnie do dołączenia :) ) a tu człowiek zagląda w metrykę i to już 12 lat.
15 to ładny kawałek czasu i wydaje się, że to wszystko mija w okamgnieniu a przecież tyle się na świecie pozmieniało. Dość napisać, że Forum jest starsze od niektórych państw. :)
Mimo iż niektórych z nas wywiało w różne rejony to dobrze widzieć, że tutaj wszystko nadal hula i gromadzi pasjonatów.
Oby kolejna 15-stka była równie udana.

Pozdrowienia dla wszystkich Gwardii: od Starej, przez Średnią po Młodą.
Vive L'Empereur!

Obrazek
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Maćko »

Pozdrawiam i 100 lat! (żeby tylko czasu wolnego było choć trochę więcej jak przed laty...)
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Lord Voldemort »

Pozdrowienia i gratulacje za wytrwałość.
Trochę się przez te ostatnie 15 lat zmieniło :)

V.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Torgill »

Serdeczne gratulacje dla Admina, ekipy technicznej, sponsorów i przede wszystkim użytkowników. 15 lat w internecie to wielki szmat czasu. Pomyślcie, że internet w Polsce używano za pomocą modemów, SDI, być może już jakiejś Neostrady, używano komórek Nokii i Ericssona, a Facebook istniał dopiero od roku. Nie było wtedy nawet portalu Nasza Klasa :) Komunikowaliśmy się za pomocą Gadu Gadu :)
Dużo jak widać się pozmieniało, ale forum trwa nadal.
Oczywiście media społecznościowe są dużym zagrożeniem ALE myślę, że forum ma swoje miejsce. Jest znacznie lepsze w archiwizacji starych rzeczy i swoją drogą jak najlepsze uwypuklenie tychże i ułatwienia wyszukiwania byłyby czymś bardzo dobrym. Druga sprawa - nie każdy chce być w mediach społecznościowych. Dla tych ludzi forum jest dalej miejscem kontaktu z innymi pasjonatami planszówek, wargamingu, czy historii. Bezpiecznym miejscem, które ich nie inwigiluje :)

Jestem na forum już 10 lat i bardzo się cieszę, że dzięki niemu mogłem rozwinąć pomysł serii Bogowie Wojny. To tutaj usłyszałem pierwsze uwagi co do Bogowie wojny - Napoleon i tutaj znalazłem wielkie wsparcie w tym i kolejnych projektach. Nie byłoby ich gdyby nie Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Telamon »

Forum Strategie broni się jeszcze... choć wielu już nie ma z nami. :(
Awatar użytkownika
Maciejus_exe
Praefectus Castorium
Posty: 545
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 11:11
Lokalizacja: Biłgoraj
Been thanked: 9 times

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Maciejus_exe »

Gratulacje !!!

No, formalności zaliczone to może napiszę parę słów o mojej przygodzie z forum Strategie. :D

Pamiętam swoje początki. O forum dowiedziałem się od Krętusa, który na początku opowiedział mi o takim systemie jak DBA, o tym że są ludzie co malują figurki oraz o tym miejscu, gdzie znajdę więcej informacji na te tematy.
Pierwsza pomalowana podstawka, którą miałem odwagę tutaj pokazać to iberyjscy procarze w skali 15mm. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale zdjęcia figurek wrzucił Krętus, bo ja jeszcze nie miałem konta.

Potem były kolejne pomalowane figurki i całe armie do DBA. Pozytywne komentarze sprawiały, że chciałem być coraz lepszy w malowaniu figurek. ;)

Muszę też wspomnieć o Greebo, lidze DBA i organizowanych przez niego turniejach, drugim czynniku, który mobilizował mnie do malowania. Bo jak to pojechać na zawody bez pomalowanej armii?

Ehhh wróciły wspomnienia pierwszego turnieju granego pożyczoną armią Polska A albo B. Było to na Polach Chwały (oczywiście mojej pierwszej imprezie tego typu).
Nie znałem wtedy dobrze zasad a trafiła mi się rozgrywka z Ciszą, który grał Trakami i zawalił całą mapę trudnym terenem. Widać musiało być to dla mnie traumatyczne przeżycie skoro do tej pory to pamiętam. :D

Potem były kolejne turnieje DBA, uczestnictwo w konkursach malarskich tutaj na forum, a obecnie sędziowanie, które sobie bardzo cenię. I tak, ocenianie prac jest trudniejsze od malowania ;).

Jak widać wszystko powyższe wiążę się z Forum Strategie i za to dziękuję.
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Po tylu latach w końcu dorobiłem się instagrama : https://www.instagram.com/maciejus_miniature_painter/
a tutaj mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Monthion »

Półtorej dekady...brawo! W początkach forum strategii królowało w polskim internecie Gadu-Gadu, a na zagraniczne gry wojenne patrzyło się nieraz bardziej z podejrzliwością niż zazdrością (w co ten Grenadyer vel Itagaki gra, w jakieś dziwne The Battles of Waterloo zamiast w dragonowego klasyka), dziś mamy czasy pinterestów, instagramów, tiktoków, gdzie facebook zaczyna się jawić staroświecko, a o naszą uwagę rywalizują bloczki, klocki, plastiki, nowomodne hybrydy, tytułów jest do pożygu, tylko jakby czasu i determinacji mniej żeby wszystko ograć. A forum jest i mam nadzieję będzie, bo oferuje wciąż coś więcej niż spam czy nawalanki, albo też ulotne impresje pisane w afekcie i to wbrew malkontentom, którzy w około rozpowiadają że fora internetowe to przyżytek, a słabe gry trzeba palić (choć jak dotąd nie ma ich na tyle by spalić bodaj jednego knota ze stajni TiS). Tak więc życzę forum, jego zarządzającym, i nam wszystkim dużej liczby wartościowych użytkowników dzielących się z innymi wartościowymi treściami. Fiat. Amen.
Awatar użytkownika
Andrzej
Kapitan
Posty: 758
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2006, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Andrzej »

To już 15 lat ale szybko życzę wszystkiego najlepszego dla admina i współpracujących z nim znawców historii i nie tylko. Życzę wielu nowych tematów, ja obiecuję będę się pojawiał częściej, kończę pewien projekt i będę miał więcej czasu. :D
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: BEF Hero »

Wszystkiego najlepszego od najmłodszego członka klubu geriatrycznego na forum ;) Oby dalej...
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
Camillus
Sergent
Posty: 132
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 18:20
Lokalizacja: Prusy Królewskie

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Camillus »

Wszystkiego najlepszego w tę szczególną rocznicę! Nie ma to jak dobre oldskólowe forum, a nie jakieś fejsbóczki ;-)
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: sgr »

Gratuluję. Utrzymać forum przez tyle lat to sztuka. Na początku głównie forum śledziłem, pisać zacząłem dość niedawno i to raczej głównie o modelarstwie, bo niestety gry strategiczne dla mnie skończyły się na etapie Piotrkowa (głównie dlatego, że figurki sa jednak atrakcyjniejsze i trudniej znaleźć kogoś do gry w planszówki), ale przyjdzie emerytura, fotel bujany, kontemplowanie zachodów Słońca, itp. Gry strategiczne będą jak znalazł, więc, proszę utrzymajcie sie jeszcze przynajmniej kolejne 25 lat ;).
Awatar użytkownika
FrankGiovanni
Lieutenant
Posty: 527
Rejestracja: poniedziałek, 27 lutego 2006, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: FrankGiovanni »

15 lat to szmat czasu, wiele zmieniło się, forum przetrwało. Gratuluję wytrwałości.
Ale czy jest tym czym było kiedyś?
Czy użytkownicy po tylu latach naprawdę są zintegrowani, czy jest opiniotwórcze i w jakiś sposób twórcze?
Czy przez ten czas udało się jakiś większy projekt zbudować?
Jakie są teraz główne tematy szerzej dyskutowane?
Co jest linią wiodącą życie forum?
Takie pytania nasuwają mi się w ten dzień.
Pozdrawiam załogę.
Fenix zawsze wraca nawet z popiołów
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Jarek »

I ja się przyłączam do gratulacji.
Przyciągnęły mnie tu planszówki, a jak się później okazało prawie wyłącznie siedziałem w grach w wersji 3D. Mam obawy, że teraz na starość zaczynam znowu z większą ciekawością spoglądać na "kwadraty", ale może mi przejdzie.
Gratuluję jeszcze raz Rysiu za tyle lat pracy i cierpliwości ;).
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 732
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 27 times

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Mariusz »

Gratuluję, to że forum tyle czasu przetrwało to naprawdę sukces. Tym bardziej, że niewielu się to udało w tej branży.
Mnóstwo świetnych dyskusji, było co przez lata czytać. Forum to także miejsce gdzie można było spokojnie podyskutować na różne tematy.
To czym jeszcze różni się to forum od wielu innych podobnych miejsc w sieci to zdecydowanie wyższy poziom kultury użytkowników.
Od tego ostatniego zdarzają się wyjątki, ale to są wyjątki, a nie norma. Tego również gratuluję.
Obyśmy się mogli cieszyć nim jak najdłużej!
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Cisza »

Gratulacje i życzenia dalszego rozwoju forum. Dla mnie było źródłem wielu figurkowych inspiracji oraz miejscem do bardzo ciekawych i merytorycznych dyskusji (coraz rzadsze zjawisko w epoce mediów społecznościowych).
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne ogłoszenia”