[XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: Ogmios »

No to jest nadzieja dla mnie, ja dopiero maluję niecałe dwa lata i głównie 15mm do DBA... No, jeszcze za młodu lepiłem ludziki i stworki do rpgów z kolorowej modeliny, ale tego malowaniem nazwać nie można ;) . W sumie jest teraz czas, mogę je wygrzebać i zobaczyć, jak będą wyglądać po pomalowaniu... Przyda się do Hotta może.
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: miszczu »

Super praca, bardzo mi sie podoba biel szarfy jak i maść koni :)
Gratulacje :)
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: de Morney »

Ogmios pisze: wtorek, 8 września 2020, 15:57 No to jest nadzieja dla mnie, ja dopiero maluję niecałe dwa lata i głównie 15mm do DBA... No, jeszcze za młodu lepiłem ludziki i stworki do rpgów z kolorowej modeliny, ale tego malowaniem nazwać nie można ;) . W sumie jest teraz czas, mogę je wygrzebać i zobaczyć, jak będą wyglądać po pomalowaniu... Przyda się do Hotta może.
Haha na spokojnie, mnie tam się Twoje prace podobają, bo widać, że się starasz i masz też ogromną bazę wiedzy do tego, jak coś powinno wyglądać (no te opaski z Afrika Korps to mnie pokonały).
miszczu pisze: wtorek, 8 września 2020, 18:00 Super praca, bardzo mi sie podoba biel szarfy jak i maść koni :)
Gratulacje :)
Dziękuję! :-)

Dodatkowa galeria prac.

Próbowałam zastosować inne tło, to jest taka torba na ramię, niby z płótna ale w środku jest taki foliowy pituśnik, który odbijał światło z mojego VTLAMP6 i dlatego to nie są (chyba) najlepsze zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

I tutaj wracamy do szarego tła, tym razem druga strona, mniej pogryziona przez moje ciury :roll:

Obrazek

Obrazek


To na grzywie tego gniadosza po lewej to włosy, zauważyłam to dopiero na zdjęciach :x

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plecy panowie! Uważajcie na plecy ;-)

Obrazek

I kilka zbliżeń:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I zdjęcia "reprezentacyjne":

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te dwa ostatnie były chyba najfajniejsze ale jak to kobieta, nie umiem zdecydować "które lepsze".
I ostatnia fala, zbliżenia na twarz, nieszczęsny siwek i trochę zabawy z oświetleniem (zero tricków w programie, ot zmiana ustawienia lampy):

Obrazek

SHOW ME YOUR WARFACE!

Obrazek

Obrazek

Oparty o dekielek od obiektywu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W razie potrzeby mogę dla zainteresowanych wykonać jakieś zbliżenia na detale. Jeszcze jutro jestem w posiadaniu tego sprzętu potem muszę go oddać bratu na wyjazd. Może uda mi się go ponownie od niego wysępić ale nie wiem kiedy. Czas sprzedać nerkę i kupić nowy aparat :shock: :(
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: Raleen »

Nie do końca wiem, które chcesz dać do galerii, bo wiele jest ładnych i wygląda efektownie. Tak że zlinkuj jeszcze w poście jak byś mogła :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: de Morney »

Raleen pisze: wtorek, 8 września 2020, 20:07 Nie do końca wiem, które chcesz dać do galerii, bo wiele jest ładnych i wygląda efektownie. Tak że zlinkuj jeszcze w poście jak byś mogła :)
Raleen ja kobietą jestem! Skąd ja mam wiedzieć czego chcę i które mi się podoba? :? :lol:

Ale jakbym miała wybrać to byłaby poniższa czwórka wraz z piątym, o którego obecności musisz rozsądzić czy jeszcze "łapie się" czy już nie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Myślałam jeszcze o tym zdjęciu ale jest nieostre na jednym jeźdźcu :?
Obrazek
Tu byłoby "lepsze" ale zostało one zrobione przed chwilą, więc nie wiem czy się będzie liczyć? (zero obróbki, postprodukcji, pędzli nie dotykam od wczoraj, muszę zrobić sobie chwilę wolnego ;-) )
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: Raleen »

No i dobrze, że zapytałem ;).

Te ostatnie rzeczywiście najlepsze, ale musimy wybierać z tych co były już zrobione, a z tych po namyśle biorę trzecie od góry.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: de Morney »

W jednym z postów na drugiej stronie wątku jest opisane, w jaki sposób pomalowałam podstawki oraz wierzchowce. Teraz przyszedł czas na jeźdźców.

EDIT
Spodnie oraz buty do jeźdźców są opisane przy konikach, bo są ich integralną częścią.
Koniec EDITA. ;-)

Twarze
Jako podstawowego koloru użyłam Bugman's Glow (Citadel), rozjaśnianego Tanned Flesh (Army Painter), Cadian Fleshtone (Citadel) oraz punktowo Kislev Flesh (również Citadel). Miejscami pogłębiłam punktowo cienie, stosując bardzo niewielką ilość Reikland Fleshshade (Citadel). Oczy to biały, następnie tęczówki (różnie, raz Oak Brown, na innym Caliban Green z Citadel) i czarna mała plamka mająca udawać źrenicę. Brwi malowałam odpowiednio do koloru włosów.

Czerwone kapotki
Mephiston Red by nimi wszystkimi rządzić! Cieniowanie to mieszanka 1:1 farbek od Scale75: Hastur Purple oraz Sharpnel Red. Miejscami, niektóre cienie bardzo delikatnie, punktowo podkreślone są czarnym. Następnie Wazdakka Red jako pierwsze rozjaśnienie (i największe), potem coraz mniejsze rozjaśnienia Evil Sunz Scarlet i punktowo już tylko Wild Riders Red. Na wszystko poszedł subtelny glaze farbką Bloodletter. Wszystkie farbki poza tymi od Scale75 są Citadel.

Kapelusze
Miały być "jak z filcu" więc podstawą był czarny kolor, drybrushowany następnie przez Eshin Grey oraz Ash Grey.

Szarfy, mankiety, innymi słowy "wszystko co żółte" (nawet elementy siodła)
Podstawą jest Peunut Butter od Scale75. Następnie glaze od Iyanden Yellow (contrast). Rozjaśnienia robiłam Averland Sunset a topowe highlighty to Pale Sand od Vallejo.

Pasy ze skóry
Oak Brown jest podstawowym kolorem. Następnie przyciemniany miejscami mieszanką Oak Brown + czarny w proporcji 4:1. Rozjaśnienia były robione Skrag Brown (Citadel). Rozjaśnienia krawędziowe to robota Ratskin Flesh oraz Bugman's Glow (obie farbki to Citadel).

Wszystkie elementy metalicze na jeźdźcach oraz koniach
To współpraca Gun Metal, Shining Silver oraz Black Templar (dwie pierwsze są od Army Paintera, ostatnia to contrast). Początkowo kładziemy Gun Metal i rozjaśniamy go Shining Silver. Należy mieć na uwadze, że aby metaliki nie koagulowały to należy dobrze je rozcieńczyć i dbać cały czas o ich konsystencję. Następnie po wyschnięciu (mam fobię, czekam 4 godziny na to), nakładam Black Templar rozcieńczony z Glaze Medium w proporcji 2:1. Nakładam to w taki sposób, by farbka przede wszystkim zebrała się w części, w której ma być cień. Oczyszczając całkowicie z niej krawędzie (inny, suchy pędzelek). Trochę jak technika True Metallic Metal.

Biały pas na jednym z jeźdźców
Podstawą była farbka od P3 Trollblood Highlight (świetnie, wręcz rewelacyjnie kryje!), rozjaśniana przez inną farbkę z tej samej stajni czyli Morrow White.

Niebieskie mankiety oraz inne niebieskie elementy
Temple Guard Blue położony na Stegadon Scale Blue (obie od Citadel). Następnie delikatny wash z mieszanki Drakenhoff Nightshade + Nuln Oil + Glaze Medium w proporcji 1:1:1. Gdy wyschło to całość rozjaśniałam Joryldin Turquoise od Scale75. Ostateczne rozjaśnienie to ta farbka zmieszana z Morrow White w proporcji 1:2.

Zwinięty pled na jednym z siodeł
Podstawą był Trollblood Highlight, który został potraktowany washem Seraphim Sepia (dodatkowo dołożony w okolicach pasków i zapięć). Po wyschnięciu dokonałam drybrusha z farbek Skeleton Bone (Army Painter - trzeba bardzo mocno nią wstrząsnąć) a następnie kolejny został wykonany z Pale Sand. Paski to Oak Brown, położony w taki sposób, by wykonany wcześniej drybrush już stanowił rozjaśnienie krawędziowe (czyli "jazda pędzlem przez środek"). Trzeba z tym bardzo ostrożnie i warto mieć pewny chwyt i stabilne ręce przy takim manewrze.

Pozostałe rzeczy, których nie wymieniłam tutaj to albo nie pamiętam, albo zapomniałam o nich wspomnieć. Wszystko piszę z pamięci, mając przed sobą mokrą paletę oraz zbiorowisko farbek. Jakby ktoś był ciekawy, jak uzyskałam dany efekt albo gdyby ktoś miał pytania - bardzo chętnie na nie odpowiem :-)

A za namową Raleena spróbuję przygotować tutorial, gdyż w zapasie pozostał mi jeszcze konik w podkładzie, bez maźnięcia farbką.
unicorn
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 165 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: unicorn »

Piękna praca !
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: de Morney »

unicorn pisze: piątek, 11 września 2020, 21:56 Piękna praca !
Dziękuję! :-)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 536 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: Umpapa »

Zakochałem się. Zwłaszcza w koniach. Gratulacje.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: de Morney »

Umpapa pisze: niedziela, 13 września 2020, 23:23 Zakochałem się. Zwłaszcza w koniach. Gratulacje.
Dziękuję ślicznie! :-)

Naprawdę żałuję, że sierpień wywinął mi taki numer z czasem, że zrobiona została tylko ta trójka. Jednakże postaram się resztę dokończyć jak najszybciej (wiadomo, pomalowane gra lepiej ;-) ). Najpiękniejsze w tym konkursie jest to, jak pomaga w malarskiej motywacji. Bez niego to te metale by jeszcze z pół roku czekały na swoją kolej.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: sgr »

Koniki są super - będę zapożyczał gdy przyjdzie mi malować konne Bizancjum :). Ludziki też prima sort. Bardzo ładne modele!
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: de Morney »

sgr pisze: niedziela, 13 września 2020, 23:33 Koniki są super - będę zapożyczał gdy przyjdzie mi malować konne Bizancjum :). Ludziki też prima sort. Bardzo ładne modele!
Dzięki!

Przygotowuję też tutorial ze zdjęciami, na jednym koniu jaki mi został tylko w podkładzie. I w razie jakichkolwiek pytań o "how-to" służę pomocą. Chociaż akurat jesteś tak świetnym malarzem, dbającym o czystość malowania i detale, że wątpię byś miał jakiekolwiek :D
Awatar użytkownika
Sigwald
Adjudant
Posty: 246
Rejestracja: czwartek, 4 października 2012, 00:05
Has thanked: 245 times
Been thanked: 106 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: Sigwald »

Mega!!! Znakomite malowanie jak i fotki. Bardzo podobają mi się przejścia kolorystyczne na karym.
''A real man makes his own luck, Archie. Right, Dawson?''
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: [XVIII] [3] Kawaleria do Blood and Plunder [GOTOWE]

Post autor: de Morney »

Sigwald pisze: piątek, 18 września 2020, 15:13 Mega!!! Znakomite malowanie jak i fotki. Bardzo podobają mi się przejścia kolorystyczne na karym.
Dzięki śliczne! :-)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”