Thunder in the East

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Thunder in the East

Post autor: Neoberger »

Dzisiaj rozgrywka zapoznająca Leo z grą.
Nie wiem czy to epidemia, starość, a może brak umiejętności, ale Niemcami do trzeciego tygodnia lipca 1941 r nie zająłem Smoleńska, a na Ukrainie wojska sowieckie bardzo dobrze stawały i nawet zadały straty jednej z armii rumuńskich.
Do legendy przeszło przeciwnatarcie sowieckie w pobliżu Rygi, które umożliwiło wycofanie armii i korpusu strzeleckiego spod Rygi w kierunku na Narwę. :o
Był to pierwszy tak istotny sukces sowiecki pomimo, że Leo nacierał co jakiś czas. :shock:

Również myśliwce sowieckie wykazały się jaką taką sprawnością i doprowadziły do uszkodzenia czterech czy pięciu jednostek bombowców niemieckich.

Po raz pierwszy grałem z żywym przeciwnikiem i dlatego może grałem zachowawczo, a może już ze mną ciężko. :D
W każdym razie dobrze się bawiłem i jako Niemiec naprawdę nie czułem się omnipotentny.
Berger
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Thunder in the East

Post autor: Leo »

Grałem pierwszy raz po długiej przerwie spowodowanej wiadomo czym, tak więc przyjemność była podwójna.

Zagraliśmy zbyt krótko (bo raptem cztery etapy), abym mógł miarodajnie ocenić szanse obu stron w scenariuszu Barbarossa. Ale ogólnie mechanika gry jest prosta i elegancka. Widać przemyślaną koncepcję i fajne rozwiązania w tym co najbardziej lubię w grach, czyli zarządzaniu zasobami.
Zdecydowanie mam ochotę na więcej i chętnie spróbowałbym powalczyć Niemcami.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”