Podawanie wyników konkursu

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.

Czy powinniśmy podawać pełne wyniki konkursu, czy pomijać wyniki najsłabiej ocenionych prac?

1. Pełne wyniki
13
87%
2. Wyniki bez najsłabiej ocenionych prac
0
Brak głosów
3. Nie mam zdania na ten temat
2
13%
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Podawanie wyników konkursu

Post autor: Raleen »

Moi Drodzy, ankieta dla Was, czyli przede wszystkim dla uczestników konkursu, w bardzo konkretnej sprawie.

Do tej pory zazwyczaj unikaliśmy podawania pełnych wyników, żeby osobom, które zajęły ostatnie miejsca, nie było smutno. Innymi słowy "obcinaliśmy" ostatnie miejsca. Zwłaszcza jeśli było więcej uczestników i ci na końcu stawki dostali bardzo mało punktów albo w ogóle zero punktów. Zawsze pojawiały się jednak głosy, żeby podawać pełne wyniki, bo były osoby, które chciały wiedzieć jak wypadły, i jak najbardziej takie osoby rozumiem. Ważne racje są po obu stronach. Jak patrzycie na wyniki i liczbę przyznanych punktów, pamiętajcie, że to jest konkurs, i jeśli ktoś dostał mało punktów, na ogół nie oznacza to, że jego praca była słaba, tylko że inne okazały się lepsze. Zwłaszcza jak jest duża konkurencja w którejś kategorii, bywa to czasem bolesne, jeśli ktoś nie dostrzega tej subtelnej różnicy. Pamiętajcie, że jurorzy mogą punktować tylko 4 najlepsze prace, bo takie są zasady oceniania.

Wracając do właściwego tematu pytanie jest takie:

Czy powinniśmy podawać pełne wyniki konkursu, czy pomijać wyniki najsłabiej ocenionych prac?

- Pełne wyniki
- Wyniki bez najsłabiej ocenionych prac
- Nie mam zdania na ten temat


Mam prośbę, niezależnie od głosowania w ankiecie, o wpisy pod ankietą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Podawanie wyników konkursu

Post autor: sgr »

Pełne wyniki, każdy kiedyś zaczynał i cieszył się, że żółty mu wyszedł w miarę żółto a nie zielonkawo tym razem, nie ma w tym żadnego wstydu, że coś nie wychodzi lub wychodzi słabo.
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Podawanie wyników konkursu

Post autor: anonim »

Jako osoba która rzadko widzi swoje wyniki, a w przypadku kategorii figurkowej nigdy ich nie widzi chciałbym zobaczyć czy jednak kogoś pokonałem czy może faktycznie jestem na końcu.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Podawanie wyników konkursu

Post autor: Ogmios »

Na ten moment mi wszystko jedno, jestem na etapie cieszenia się, że żółty mi wyszedł w miarę żółto :lol:. Może po paru tutorialach, armiach i edycjach konkursu poczuję się na tyle pro, że będę przejmować się techniką malowania. Niemniej jakiś krótki komentarz co do uzasadnienia ocen byłby na plus.
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 141 times
Been thanked: 157 times

Re: Podawanie wyników konkursu

Post autor: Malory »

Może być smutno, ale z drugiej strony porażka to też nauka. :) Ja byłbym za pełną transparentnością.
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Podawanie wyników konkursu

Post autor: Asienieboje »

Pełne wyniki. Będzie bardziej transparentnie. Przy okazji będzie można zapytać się sędziego dlaczego taka ocena a nie inna.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Podawanie wyników konkursu

Post autor: Raleen »

Miałem jeszcze poczekać, ale wyniki są jednoznaczne i powiedziałbym druzgocące. Widzę, że opcja podawania niepełnych wyników nie spotkała się zupełnie ze zrozumieniem, bo dosłownie nikt na nią nie zagłosował.

Będzie oczywiście zgodnie z tym jak głosowaliście, czyli od najbliższej edycji pełne wyniki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Podawanie wyników konkursu

Post autor: Raleen »

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy głosowali, i tym, którzy się wypowiedzieli.

Zamykam wątek.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”