Łódź 1914 (TiS)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Ulysses »

Okładka do nowej gry w systemie WB 95

Obrazek
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 61 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: brathac »

Ciekawe gdzie toną ci żołnierze? :D
Kolejna po sterowcu w Tannenbergu "trafiona" okładka.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Raleen »

Ja myślałem, że sobie jaja robicie, ale wszedłem na profil TiSu na FB i...
Taktyka i Strategia: łódź 1914
Paulina Lina: Zatem okładka to jakaś alegoria?
Taktyka i Strategia: Paulina Lina zawsze można to powiedziec o obrazie. W tym przypadku, to ekspolodująca łódź i żólnierze w wodzie
Arkadiusz Bartwicki: A gdzie niby ta łodź płyneła?
Wojciech Zalewski: Arkadiusz Bartwicki jak to lodź - do celu „niby”
A żartowaliśmy sobie, że następny po sterowcu będzie U-Boot, więc trochę zgadłem przewidując przyszłość.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: TommyGn »

A najlepsze, że Zalewski jest bardzo dumny z takiej okładki. Zaczynam się martwić.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Raleen »

TommyGn pisze: piątek, 6 grudnia 2019, 20:56 A najlepsze, że Zalewski jest bardzo dumny z takiej okładki. Zaczynam się martwić.
Dopiero "zaczynasz"? :)

Ja już myślałem kiedyś, że osiągnęli dno w grze "Bitwy XXI wieku", że w najbliższym czasie już bardziej beznadziejnej gry nikt nie zrobi. Nawiasem mówiąc kiedyś podobnie mi się wydawało jak wychodził "Stirling 1297". Mimo wszystko gier TiS o II wojnie św. opartych na systemach powstałych w czasach Dragona można było jeszcze bronić. Natomiast jak przeczytałem w sąsiednim wątku o niedawno wydanym "Tannenbergu 1914" TiS relację jednego z graczy, który pisze, że jest tam żeton sterowca, który jak się dobrze pogra może przyblokować zaopatrzenie dla 2 Armii rosyjskiej gen. Samsonowa, to myślę sobie, że ten "Tannenberg 1914" może być jeszcze "lepszy" niż "Bitwy XXI wieku". A kto wie jakie tajemnice kryją się w "Łodzi 1914". Osobny temat to okładki, nad którymi się bardziej skupiamy, bo tu można ocenić bez grania. Co by nie powiedzieć TiS zrobił postęp jeśli chodzi o grafikę i okładki to był jeden z jego nielicznych atutów ostatnimi czasy. Niektóre, jak np. ta z gry o hiszpańskiej wojnie domowej, mogły się podobać. Teraz nawet tego atutu się pozbawia.

Swoją drogą zastanawiam się skąd ta ilustracja jest wzięta. Weźmy poprawkę, że ten pikelhaub (czy tą pikelhaubę) charakterystyczny dla Niemców z I wojny św. można dorysować. Mnie to się kojarzy z wojną na Pacyfiku. Śmiało mogłoby to być jakieś Pearl Harbour - żołnierze zmuszeni skakać do wody z atakowanych przez Japończyków okrętów stojących w porcie. Takie sceny przewijają się przecież na filmach. Albo jakaś inna bitwa morsko-lądowa. Znając skąpstwo Zalewskiego, obstawiałbym, że to jest ilustracja wzięta skądś tam i użyta dlatego, że autor dał mu zgodę na to za darmo albo pół-darmo, bo nie sądził, że ona się do czegoś nada.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: anonim »

Na pierwszej wersji okładki był niemiecki hełm z drugiej wojny światowej.
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 31 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: karawanken »

Nie znacie się. Gra jest ewidentnie na rynek zagraniczny. Zmieni się tytuł na "Das Boot" i będzie git. 😁
renald
Sous-lieutenant
Posty: 409
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 23:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: renald »

Nope.
To jest nowy system Pana Zalewskiego pt. "Weird Great War", zamówiony zresztą przez Pentagon. A na okładce są niemieccy żołnierze uprowadzani przez UFO.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: DT »

Ależ się czepiacie jedynie słusznego autora gier strategicznych w Polsce. Przecież tytuł jest ŁÓDŹ 1914 no i łódź zatonęła, a obsada łodzi jest w wodzie...
To przecież bardzo logiczne.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Raleen »

DT pisze: sobota, 7 grudnia 2019, 19:44 Ależ się czepiacie jedynie słusznego autora gier strategicznych w Polsce. Przecież tytuł jest ŁÓDŹ 1914 no i łódź zatonęła, a obsada łodzi jest w wodzie...
To przecież bardzo logiczne.
Darku, jak jesteś taki dobry w tłumaczeniu sensu okładek TiS, może z tą spróbujesz:

viewtopic.php?f=37&t=18366

Ciekaw jestem Twoich przemyśleń ;).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 732
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 27 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Mariusz »

Może wzorem Tannenbergu 1914 w grze będzie jakaś łódź, dzięki której będzie można odciąć zaopatrzenie całej armii rosyjskiej ;)
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: Maćko »

Przecież to oczywiste. Nic nie rozumiecie. To przygotowanie pod anglojęzyczne wydanie.

"The boat 1914"
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 31 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: karawanken »

Podobno będzie można połączyć z Tannenbergiem.
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: TommyGn »

karawanken pisze: czwartek, 7 maja 2020, 08:16 Podobno będzie można połączyć z Tannenbergiem.
Tylko po co?
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Łódź 1914 (TiS)

Post autor: anonim »

Bo klienci tego chcą. I mówię to serio.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”