Fighting Wings/Wings for Motherland

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Fighting Wings/Wings for Motherland

Post autor: drab »

Pojawiła się gra Wings for Motherland wydawnictwa Clash of Arms. To kolejna gra z całej serii Fighting Wings.
https://boardgamegeek.com/boardgame/851 ... motherland

Czy ktoś to zna, jakieś wrażenia?
Z tego co wyczytałem to system dość skomplikowany, ale ponoć jak się opanuje zasady to  grywalny.
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Fighting Wings/Wings for Motherland

Post autor: Ogmios »

Ja się przymierzałem kiedyś do Whistling Death. Czy trudne/grywalne, trudno mi ocenić, zależy od gracza. Na pewno wymaga dyscypliny z żetonami - jest 12 kierunków lotu w poziomie na heksie. Przejrzałem skrót zasad do WD, są do ogarnięcia, WoM ponoć trochę łatwiejsze do przyswojenia po erratach. W każdym razie zapewne dla początkującego 1-2 samoloty na raz to max. Takie też miałem wrażenie, że gra stara się mocno symulować wpływ wysokości w walce powietrznej, co nie ułatwia przyswojenia zasad, bo trzeba sobie wyrobić myślenie trochę w 3D.
drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Fighting Wings/Wings for Motherland

Post autor: drab »

Dzięki za komentarz i podpowiedz.
Whistling Death, czyli Pacyfik.
Ja nie dotarłem do instrukcji (bo skupiłem się na Wings for Motherland), tylko do samych recenzji.Teraz patrzę, że na stronie Class of Arms jest taka mini instrukcja do Whistling Death
https://www.clashofarms.com/wd-qs.pdf  
Zapoznam się z nią.

Wracając do recenzji (pochlebnych) to była jednak w nich sugestia, że jeśli jednak chcemy w to grać z przypadkowymi graczami, to jednak lepiej wybrać Wings of War/Wings of Glory. Tam też są wysokości, dodatkowe zasady. Znam WoW/WoGi i tak szczerze mówiąc nie ma w tym wiele strategii , raczej zabawa wynika z intuicji, przewidywania ruchu przeciwnika. Może i jest taktyka, ale z tego co piszesz więcej jest jej w systemie Fighting Wings ( Whistling Death) - w rzywistych pojedynkach z II Wojny Światowej ponoć faktycznie wysokość i prędkość dawała przewagę.
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”