[XVII] [1] Szwedzka piechota krajowa z Ångermanlands Regemente (Wargamer) [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Glaukon
Appointé
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 23 stycznia 2017, 14:19
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

[XVII] [1] Szwedzka piechota krajowa z Ångermanlands Regemente (Wargamer) [GOTOWE]

Post autor: Glaukon »

Witam, w obecnej edycji konkursu wystartuję z malowaniem modeli uzupełniających mój regiment szwedzkiej piechoty krajowej do systemu Ogniem i Mieczem. Na warsztacie znajduje się 12 muszkieterów (4 podstawki), 6 pikinierów (2 podstawki) i dowódca z chorążym i doboszem. Niestety większość modeli to stare wzory, które ze względu na dość słabo czytelną rzeźbę, są dość niewdzięczne w malowaniu. Spośród całej grupy wyróżnia się piękna i bardzo ciekawa figurka oficera w okularach (model "specjalny" Colonel Michael Paradoffsky von Thorn).

Obrazek

Obrazek

Niestety już po rozpoczęciu pracy dowiedziałem się o nowych wymogach, dotyczących "karteczki". Jednak na szczęście wiele nie zdążyłem zrobić, co widać na drugim zdjęciu. Pytanie do organizatorów: czy mogę wystartować w konkursie z tym projektem?
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 lutego 2020, 00:01 przez Glaukon, łącznie zmieniany 1 raz.
elt
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2018, 20:11
Has thanked: 100 times
Been thanked: 119 times

Re: [XVII] [1] Szwedzka piechota krajowa z Ångermanlands Regemente (Wargamer)

Post autor: elt »

W końcu :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: [XVII] [1] Szwedzka piechota krajowa z Ångermanlands Regemente (Wargamer)

Post autor: Raleen »

Nie wiem jak to tego podejdzie Umpapa, a bez niego nie chcę się wypowiadać.

Zapodkładkowanie jednym kolorem to nie jest problem, gorzej jak jest coś więcej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 536 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XVII] [1] Szwedzka piechota krajowa z Ångermanlands Regemente (Wargamer)

Post autor: Umpapa »

Na pierwszym zdjęciu widać figurki bez podkładu. Wszystko zgodne z Regulaminem.

Na drugim zdjęciu uwiecznione są figurki już zapodkładowane - znajduje się karteczka identyfikująca konkurs.

Jasno widać, że oba zdjęcia łączy ta sama strona gazety w tym samym momencie i stanie rozkładu/używalności/pobrudzenia. Nie ma możliwości mistyfikacji.

Wyrażam zgodę. Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: [XVII] [1] Szwedzka piechota krajowa z Ångermanlands Regemente (Wargamer)

Post autor: Raleen »

OK, jeśli oba zdjęcia potraktujemy razem jako pewną całość rozpoczynającą malowanie to tak.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Glaukon
Appointé
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 23 stycznia 2017, 14:19
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: [XVII] [1] Szwedzka piechota krajowa z Ångermanlands Regemente (Wargamer)

Post autor: Glaukon »

Obrazek
Obrazek

Powróciłem do projektu szwedzkich piechurów. Prace nabrały tempa, choć mam spore wątpliwości czy wyrobię się do poniedziałku. Dotychczasowe efekty widoczne na zdjęciach. Jeden z muszkieterów wyleciał i na jego miejsce planowany jest kolejny chorąży (widoczny na jednym zdjęciu). Doszedłem do wniosku, że sztandar jest fajnym elementem na podstawkach piechoty, a pieszych dowódców, gdzie zwykle znajduje się model chorążego, niestety wystawia się bardzo rzadko (raczej tylko w czasie bardzo dużych bitew). Istnieje duże ryzyko, że nie wyrobię się z malowaniem drugiego chorążego na tą podstawkę, więc dość prawdopodobnie ostatecznie zaprezentuje tylko 3 podstawki muszkieterów (jeśli w ogóle się uda).
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 lutego 2020, 20:14 przez Glaukon, łącznie zmieniany 1 raz.
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: [XVII] [1] Szwedzka piechota krajowa z Ångermanlands Regemente (Wargamer)

Post autor: miszczu »

Dajesz Jerzy!
Nie poddajesz sie ;)
Glaukon
Appointé
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 23 stycznia 2017, 14:19
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: [XVII] [1] Szwedzka piechota krajowa z Ångermanlands Regemente (Wargamer)

Post autor: Glaukon »

Obrazek

Oczywiście nie zdążyłem swojej pracy dopieścić, ale żeby zdążyć przed 24:00 wrzucam zdjęcie stanu obecnego, który można uznać za trochę taki "stan deweloperski". Już niestety poza konkursem dołączę na dniach zdjęcia po poprawkach...
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”