VI Strategos (6-8.03.2020)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Raleen »

Oficjalna strona imprezy: www.strategos.waw.pl

Profil imprezy na Facebooku: https://www.facebook.com/Strategos-Wars ... 8/?fref=ts

Strategos 6-8 marca - plik do umawiania się na rozgrywki


NOCLEGI (dodane 20.02.2020)

UWAGA: dane na noc 6-7 marca 2020 aktualne na chwilę sporządzenia wykazu. Z czasem dostępność miejsc i inne parametry mogą się zmieniać. Ceny pochodzą z booking.com.

TAPIR HOSTEL
ul. Wilcza 58a
niedrogi, ma dobrą opinię
37-49 zł za noc
https://www.booking.com/hotel/pl/tapir- ... type=total&

CHILLOUT HOSTEL
ul. Poznańska 7/5
niedrogi, ma dobrą opinię
33-54 zł za noc
https://www.booking.com/hotel/pl/aparta ... type=total&

HOSTEL LWOWSKA 11
ul. Lwowska 11
niedrogi, ma dobrą opinię, bardzo blisko miejsca imprezy
różne opcje - od 49 zł za noc
https://www.booking.com/hotel/pl/hostel ... type=total&

HOSTEL CHMIELNA 5 ROOMS & APARTMENTS
ul. Chmielna 5
/sprawdzony i polecany przez kolegę Namka/
niedrogi, ma dobrą opinię, trochę dalej od miejsca imprezy
42 zł za noc
https://www.booking.com/hotel/pl/hostel ... #hotelTmpl

VINTAGE FLAT WARSAW
ul. Nowowiejska 10 m. 73
niedrogi na więcej niż 1 osobę, ma dobrą opinię
staromodnie urządzone mieszkanie
bardzo blisko miejsca imprezy
90 zł za pokój 1-osobowy
107 zł za pokój 2-osobowy
140 zł za pokój 3-osobowy
https://www.booking.com/hotel/pl/vintag ... type=total&

LOFTHOTEL SEN PSZCZOŁY
ul. Piękna 66a
hotel ze śniadaniem
dobra oferta dla 2 i więcej osób, ma dobrą opinię
149 zł za pokój 2-osobowy ze śniadaniem (oferta promocyjna)
https://www.booking.com/hotel/pl/loftho ... type=total&

IMPERIAL ROOMS CENTER
ul. Koszykowa 60/62 ap. 22
dobra oferta dla 2 i więcej osób, ma dobrą opinię
142 zł za pokój 2-osobowy
https://www.booking.com/hotel/pl/imperi ... type=total&

PATCHWORK WARSAW HOSTEL
ul. Chmielna 5/7
trochę dalej od miejsca imprezy
zróżnicowana oferta
59 zł za noc - łóżko piętrowe, pokój wieloosobowy
63 zł za noc - łóżko normalne, pokój wieloosobowy
144 zł za pokój 2-osobowy, łóżka normalne
https://www.booking.com/hotel/pl/patchw ... type=total&

HONEY LUXROOM'S CENTRUM
ul. Wspólna 50a/37
bardzo dobra oferta dla 2 osób, ew. dla 1 osoby szukającej komfortowych warunków
94 zł za pokój 2-osobowy (został tylko 1 pokój, cena promocyjna)
https://www.booking.com/hotel/pl/honey- ... type=total&

STUDIO RENTAL CENTRAL WARSAW
ul. Wilcza 15
bardzo dobra cena za dobrze wyposażony pokój dla 1 osoby
98 zł za pokój 1-osobowy
https://www.booking.com/hotel/pl/wilcza ... type=total&

Akademiki

Dom Studencki Riviera - nie prowadzi działalności hotelowej

Dom Studencki Mikrus - nie byłem w stanie się dodzwonić, ale prawdopodobnie także nie prowadzi działalności hotelowej
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: VI Strategos

Post autor: Raleen »

Żeby nie przedłużać, informuję już oficjalnie, że konwent odbędzie się 6-8 marca 2020 r.

Impreza odbędzie się tak jak w latach poprzednich na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Również jeśli chodzi o godziny, będzie to wyglądało podobnie jak w latach poprzednich, generalnie nasze możliwości są tu szerokie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Raleen »

Ledwo co zakończył się II Memoriał Tomasza Bulzackiego, a na horyzoncie kolejna impreza, organizowana przez nas w klubie AGRESOR, na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, przy ul. Nowowiejskiej 20. Mam nadzieję, że ci, którym podobało się na Memoriale, zawitają do nas w marcu ponownie.

VI STRATEGOS odbędzie się 6-8 marca 2020, a więc za nieco ponad miesiąc.

Impreza dedykowana jest grom o tematyce historycznej, ale podobnie jak w ostatnich latach, jesteśmy otwarci na wszystkich graczy. Będzie można grać przez 3 dni, począwszy od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczoru.

Obecnie jesteśmy najstarszą imprezą poświęconą planszówkom wojennym, odbywającą się regularnie w Warszawie i jedną z największych. Również miejsce, gdzie gramy, jest szczególne, bo jest nim największy i najdłużej działający w Warszawie klub gier planszowych.

Jak co roku, podczas imprezy planowane są różne atrakcje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Mam zamiar się pojawić z moją autorską grą "Aurea Mediocritas: Europa Środkowa u progu renesansu", czyli XV-wieczną grą a'la HIS (acz z dość wieloma nowymi elementami, typu opłacanie wojsk, zwoływanie stanów etc.) - viewtopic.php?f=71&p=375574#top.
Nie wiem jeszcze, czy w sobotę, czy niedzielę.
Ponadto, gdyby powyższe nie doszło do skutku, chętnie zagram w HISa lub VQ albo jakąś ciekawą dwuoosobówkę - ze swojej strony mogę zaproponować 1631, chętnie natomiast poznałbym Nevskiego.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Raleen »

Ja tradycyjnie będę miał gry swojego autorstwa (obie "Ostrołęki" i "Iganie 1831"), ale jestem też otwarty na inne tytuły. Czasu będzie dużo, więc można się nagrać.

Z innych tytułów posiadam np. Fornovo 1495 wyd. Compass Games, które chętnie bym ograł. Kurzy się też z dawna Caucassus Campaign wyd. GMT Games i Guelphs & Ghibellines.
Gdyby ktoś chciał wypożyczyć, mam też większość starych gier Dragona, zwłaszcza te spoza II wojny św. jak "Tannenberg 1914" czy "Kircholm 1605".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Raleen »

Zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Eryk_Wiking
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 23 września 2014, 07:10
Been thanked: 1 time

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Eryk_Wiking »

Jakby się zebrała ekipa chętnie kontynuowałbym temat Sword of Rome. Na Memoriale tytuł się odświeżył, więc teraz poszłoby szybciej i z lepszym zrozumieniem sytuacji strategicznej.
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Trampon »

Uaktualniłem plik do umawiania się na gry wieloosobowe na Strategosie.

Zastanawiałem się czy nie wydzielić gier 2-osobowych - na razie nie są wydzielone, jak uznamy że jest taka potrzeba to zawsze można wydzielić / dodać zakładkę itp.

Zaraz za zakładką do wpisywania gier - dodałem zakładkę z deklarowaną obecnością. Myślę że to się może przydać - zamiast szukać po wpisach lub pytać po raz 3 kiedy będzie X czy Y - można zajrzeć i sprawdzić w tej zakładce. Oczywiście podanie tych danych jest dobrowolne - jeśli ktoś nie chce / nie widzi potrzeby to nie wypełnia.

Bierzcie więc i umawiajcie się wszyscy!

Strategos 6-8 marca - plik do umawiania się na rozgrywki

Raleen - rozważ wklejenie tej linki do postu z informacjami organizacyjnymi
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Raleen »

Dodałem w pierwszym poście, wrzucę na profil imprezy na FB.

Niezależnie od tego zachęcam do wpisywania się po prostu tutaj w postach kto chce w co grać. Część osób jak zwykle kontaktuje się ze mną na telefon, ale mam nadzieję, że chociaż niektóre z nich się tutaj odezwą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Pablo »

Rezerwuje sobie sobotę na rozgrywki. Chętnie bym zagrał w Sukcesorów jeżeli byliby chętni.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Neoberger »

Eryk_Wiking --> Ja chętnie. Już trzeci raz podchodzę do tego ciekawego tytułu.
Berger
PzKpfw II

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: PzKpfw II »

Ja zagram w cokolwiek, oczywiście pod warunkiem, że spełni to moje oczekiwania ;)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Silver »

Ja głównie będę chciał przynieść i zagrać w gry które mam lecz nie były rozgrywane lub w takie w które dawno nie grałem. Umieszczę je niedługo w arkuszu internetowym dla porządku. Ale do niektórych gier pożądane byłoby przygotować się odpowiednio wcześniej.
Na Sword of Rome bardzo chętny jest mój kolega który na ostatnim konwencie stawiał pierwsze kroki w naszym sporcie.
Maedhros
Sergent-Major
Posty: 169
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Maedhros »

No to jesteśmy umówieni na Sworda :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Raleen »

Jak jedna rozgrywka umówiona, to pomyślcie nad drugą następnego dnia. Może niekoniecznie wieloosobowe rozgrywki muszą być, ale warto pomyśleć co będzie grane i się naszykować.

Jeden z graczy (na co dzień grywa bardziej w euro) zapowiedział mi się właśnie, że powinien się zjawić z Sekigaharą i Hannibal & Hamilcar.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”