Nowy Turniej

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Nowy Turniej

Post autor: Greebo »

Witajcie
Pojawił się pomysł aby zreanimować turnieje DBA :)
Na razie myślimy tylko o turnieju ale nie wykluczamy możliwości powrotu również do Ligi ale jeżeli już to dopiero jak ruszą turnieje.

Co o tym myślicie?

Oczywiście najprawdopodobniejszym miejscem pierwszego turnieju byłaby Warszawa.
Drugie pewne miejsce to Niepołomice na Polach Chwały ale to dopiero we wrześniu więc tam w najgorszym wypadku drugi ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Nowy Turniej

Post autor: Raleen »

Dwóch chętnych ze starych bywalców ligi się już odezwało w sąsiednim temacie, jest też dwóch nowych, to wszystko mnie nie licząc.

Innym trzeba dać znać, żeby odświeżyć temat, bo po tak długiej przerwie, jeśli interesowali się głównie czy tylko DBA, a wiele się w tym temacie nie działo, mogli stracić kontakt.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Nowy Turniej

Post autor: Ogmios »

Jestem chętny. W razie potrzeby służę 5 armiami (w planach na ten rok jeszcze dorobię do trzech) , co prawda na rozpiskach 2 edycji i bez wszystkich opcji. Być może namówię lokalnych paru graczy, ale tu nie mogę wiele obiecać - "staruchy" nie podchwyciły tematu na razie, a młodzież owszem jest entuzjastyczna, ale na razie strach im dawać figurki do łapek.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowy Turniej

Post autor: Greebo »

Najważniejszy jest termin.
Listopada już właściwie nie ma więc w ogóle nie biorę go pod uwagę.
Z grudnia dla mnie jest dostępny tylko weekend 14-15, a pozostałe dwa są świąteczne więc też chyba nie ma szans.
Więc najbliższy termin to styczeń.
Zawsze poza Polami Chwały graliśmy w soboty, ale podaję mimo wszystko terminy weekendowe.
W stycznia proponuje więc do wyboru:
11-12.01
18-19.01
25-26.01
Czekam na wasze sugestie jaki termin będzie najlepszy. Najlepiej piszcie kiedy możecie i wybierzemy ten który będzie dostępny dla największej liczby graczy.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Nowy Turniej

Post autor: Ogmios »

Najprawdopodobniej na 17-19.01.2020 (albo tydzień wcześniej) planowany jest już II Memoriał Tomasza Bulzackiego.
viewtopic.php?f=116&t=18549
Czy chcemy połączyć te wydarzenia, czy lepiej osobno je zrobić?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Nowy Turniej

Post autor: Raleen »

18-19 stycznia planowany jest w Agresorze II Memoriał Tomasza Bulzackiego, ale on jest poświęcony wszelkim grom, więc można z nim turniej połączyć.

Ja natomiast wybiegnę w przyszłość, bo nie planowałem szczerze powiedziawszy, że to odbędzie się bardzo szybko, i myślę sobie że z dalszych terminów, warto by się zastanowić nad zrobieniem turnieju na Gladiusie. Obecnie formuła imprezy ewoluuje w tym kierunku by jednego dnia były pokazy, a drugi żeby przeznaczyć na turnieje. Dla Gladiusa są dwa terminy w planach: połowa kwietnia i połowa maja.

PS. Widzę, że Ogmios mnie wręcz ubiegł z Memoriałem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Nowy Turniej

Post autor: Ogmios »

A bo wiesz, ja już planuję pojawić się, może nawet z czymś do przetestowania 8-)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Nowy Turniej

Post autor: Raleen »

Z planszówką? Nie ma problemu, są 2 dni do zagospodarowania, byleś miał czas :)

Poza tym turniej nie trwa cały dzień, a tam można długo siedzieć. Do godz. 22.00 :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: Nowy Turniej

Post autor: Gusła »

Cześć wszystkim!
Z mojej strony mogę dodać, że pod wpływem impulsu jakim było powstanie grupy na FB zbierającej ludzi zainteresowanych systemem DBA, postanowiłem sam w końcu zaatakować temat i poczyniłem pewne kroki w kierunku zakupu figurek do Seleucydów, mam też chętnych oponentów, jeden do zmobilizowania, jeden z praktycznie gotową armią Rzymian i ten z Rzymianami jest dość mocnym ogniwem, ponieważ wspomniał o przynajmniej trzech osobach z gotowymi Armiami do DBA, wszystko w okresie „Republiki Rzymskiej”. Tak, że sądzę, że kwestia kilku miesięcy a będziemy wiedzieli czy Górny Śląsk będzie potrafił się silnie stawić na wezwanie. Są nawet możliwości zorganizowania turnieju w Katowicach w przynajmniej dwóch klubach. Jeszcze tak słowem końca dodam, że fora internetowe są aktualnie nieco passe, taki temat lepiej zaatakować na facebook'u, grupa jest, na szybko wskoczyło do niej około 30 osób, myślę, że tam jest potencjał.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Nowy Turniej

Post autor: Kretus »

Postarałbym się stawić w dowolnym ze wskazanych terminów i przyprowadzić kolegów. Ale jeśli granie w DBA ma się odbyć, to trzeba ustalić termin i ogłosić to jak najwcześniej.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Nowy Turniej

Post autor: Raleen »

Gusła pisze:Jeszcze tak słowem końca dodam, że fora internetowe są aktualnie nieco passe, taki temat lepiej zaatakować na facebook'u, grupa jest, na szybko wskoczyło do niej około 30 osób, myślę, że tam jest potencjał.
Większość osób, które się przewija, to dawni uczestnicy organizowanej u nas ligi, więc jakoś szczególnie nowych osób nie przybyło. Ja napisałem jak to widzę ze swojej strony, jeśli nie spotka się to z zainteresowaniem, najwyżej przekierujemy moce klubowe i forumowe na co innego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowy Turniej

Post autor: Greebo »

Wracając do meritum czyli terminu turnieju.
Proponuję nowy turniej 25 stycznia 2020 r :)
Dla sprawdzenia w praktyce rozbieżności zdań co do formy proponuje turniej historyczny z możliwie jak najbardziej zrównoważonymi armiami, może nawet w większości tych samych armii jak pn. Włoska Kondota - Wenecja na Włoską Kondotę Mediolan ;)
Będziemy grać tak jak to było najczęściej w Agresorze na Politechnice Warszawskiej
Otwieram Listę zgłoszeń:
1. Greebo - gram tylko jeśli będę potrzebny "do pary",
2. Ogmios - (z wcześniejszych deklaracji ale proszę o potwierdzenie)
3. Kretus - (napisz z kim przyjedziesz bo trzymam Cię za słowo że będziesz z kolegami :))
4. Raleen - (zakładam że nie odmówisz :))
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Nowy Turniej

Post autor: Ogmios »

Ja wstępnie tak, ale realnie to będę mógł potwierdzić w tygodniu przed dopiero. Czy jakieś własne armie brać?
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Nowy Turniej

Post autor: Kretus »

Niecałe 2 tygodnie od ogłoszenia do daty zdarzenia bardzo mocno komplikują sprawę. Z moich 3 kolegów dwóch już odmówiło (mają w tej dacie plany), trzeci zastanawia się czy uda mu się wykręcić z innych zajęć (małe szanse).
Ja z kolei mam już obowiązkowe pozycje w kalendarzu na wieczór 24.01 i ranek 27.01, co komplikuje sytuację. Postaram się, ale nie mogę obiecać obecności.
Czy nie możemy spróbować ustalić dalszego terminu?
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowy Turniej

Post autor: Greebo »

Kretus
Jeśli nie zbierze się nas choćby 4 graczy to wiadomo że przełożymy to na kiedy indziej.
A jeśli się uda to późniejszy termin też może się przydać na kolejny turniej.
Daj znać i bądźmy w kontakcie.
PS.
U mnie z kolei problemem jest umawianie się z większym wyprzedzeniem stąd te niecałe dwa tygodnie. zresztą wcześniej zwykle też skrzykiwaliśmy się góra dwa trzy tygodnie wcześniej :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”