Joker

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Joker

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=fDM6UP-TLPc

Po obejrzeniu traileru można wyciągnąć dwa wnioski - ten film bez trudu zarobi miliard i będzie najlepszą komiksową ekranizacją ostatnich lat. Nolanowski styl (wręcz artyzm), emocjonalna huśtawka, świetnie dobrany aktor. Ukazanie wszystkich aspektów największego fikcyjnego czarnego charakteru w dziejach. Ujrzymy genezę powstania Jokera. :twisted:

W końcu coś co pozwoli odetchnąć po oceanie marvelowskiej tandety...
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Joker

Post autor: clown »

Ale szajs.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: Joker

Post autor: Anomander Rake »

Mało co komiksowego szajsem nie jest. Ale ludzie są jak muchy.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Joker

Post autor: Telamon »

Może poczekajmy z oceną na premierę... :P Już samo obsadzenie w głównej roli Joaquin'a Phoenixa rokuje optymistycznie. Postać, którą wybrało DC, można bez większych komplikacji "urealnić" i stworzyć rasowego psychopatę z krwi i kości - choćby pokroju osławionego Lectera. Zresztą "Joker" ma zapoczątkować serię filmów robionych właśnie na modłę nolanowskich batmanów, które zyskiwały fanów dzięki "pseudorealizmowi" przedstawionego świata. Widzowie oczekują kolejnego Jokera-Ledgera.

Innymi słowy zrobili krok wstecz po niezbyt udanej "Drużynie Samobójców".
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Joker

Post autor: Sarmor »

Pierwszy film DC, którego trailer mnie zaciekawił. Może przynajmniej Phoenix sprawi, że będzie go po co oglądać.

Tyle że origin story Jokera to chyba śliski temat, bo AFAIK komiksowy nie miał jasnego origin story. :P
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Joker

Post autor: Telamon »

Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Joker

Post autor: Telamon »

Ktoś już widział film?
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: Joker

Post autor: TommyGn »

Przyznam, że trailer jest zachęcający. Jeden Joker, którego nie mogę znieść, bo jest dla mnie totalnie przerysowany, nawet jak na standarty komiksowe to Jared Leto w Legionie Samobójców.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Joker

Post autor: Teufel »

Ja widziałem. To, wbrew przedmówcom, nie jest film komiksowy (zupełnie odbiega od batmańskich przygód) a psychologiczny, nawiązania do batmana są tylko w związku z zabójstwem rodziców oraz jedyną bliską osobą batmana. Oczywiście sprawa toczy w Gotham, ale to niczym się nie wyróżniająca metropolia.
Film jest długi, minimalnie przegadany, końcówka nam to wynagradza. Moim zdaniem warto obejrzeć.
Jak dla mnie ten film to studium choroby psychicznej, dwubiegunowość, narcyzm, głęboka depresja, stany psychopatyczne mocno przeplatają się ze sobą.
Film nie jest bardzo zaskakujący, tak jak ktoś w internecie pisał, że niby nie wiadomo, co się wydarzy.
Główny bohater, znany min jako cesarz Commodus w Gladiatorze, idzie mocno na Oscara. Zagrał doskonale.

Jedyne, czego mi zabrakło, to lepsze i mocniejsze pokazanie wzrostu niezadowolenia dołów społecznych w Gotham, takiego studium rewolucji.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Joker

Post autor: Telamon »

Ja już widziałem. Jestem pod wrażeniem. Film okazał się nawet lepszy niż oczekiwałem. Mocne kino dla dojrzałego odbiorcy, które skłania widza do refleksji nad systemem i tym jak tworzy on psychopatów pokroju Jokera. Sam komiksowy bohater był tutaj raczej pretekstem do pokazania choroby i motorem, który ma przyciągnąć do kina widzów. Cieszy mnie to - w innym przypadku ludzie pozostaliby w domach przez co nie zaznajomiliby się tym bardzo ważnym zagadnieniem.
Joaquin Phoenix "robi" ten film swą grą i wyglądem.
Nie ma tutaj momentów zaskakujących ale chyba nie tego oczekujemy po thrillerach psychologicznych - finał można było przewidzieć od samego początku. Nie chodzi tutaj jednak o koniec co o drogę do szaleństwa, poszczególne składowe przez które powstał Joker - wykluczenie społeczne, przemoc w rodzinie, skrajne ubóstwo, nieudana kariera, brak zrozumienia i okazywanej mu przez innych ludzi empatii.

Aż muszę zobaczyć ile ten film dotąd zarobił - ale Oskar za aktorstwo mym zdaniem jest już pewny.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Joker

Post autor: clown »

Film fatalny, szkoda kasy. Phoenix w roli Jokera słabiutki. Prymitywne i płaskie postaci (jedyny jaśniejszy punkt to de Niro), fabuła do kitu. Film z przesłaniem, które nie trzyma się kupy, nieprzekonujące.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Joker

Post autor: cadrach »

Film fatalny, szkoda kasy
Zachęcony tym głosem poszedłem ;-)

Rzeczywiście. Jak dla mnie słabizna. Myślę, że przyczyną jest scenariusz, choć na dobrą sprawę nie ma w tym filmie niczego, co bym tu mógł wymienić jako zaletę. Mimo wszystko dałem radę obejrzeć niemal do końca, ale to stracony czas.
no school, no work, no problem
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Joker

Post autor: adalbert »

Idę o zakład (o przekonanie ;) ), że Phoenix dostanie za tę rolę nominację do Oskara. Film mi się podobał, aczkolwiek nie dziwi mnie, że można go uważać za np. nużący. Ogólnie rzecz biorąc, jest to niezwykle pesymistyczny dramat psychologiczno-społeczny - bez jakiegoś światełka w tunelu.
Jacek II Nowy
Caporal
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2006, 14:07
Lokalizacja: Szczucin

Re: Joker

Post autor: Jacek II Nowy »

Obejrzane.
Wizualnie dobry. Zagrany bardzo dobrze. Faktycznie Phoenix, chyba idzie po Oskara. Fabuła... okropna. Usprawiedliwienie zbrodni, bezmyślnego okrucieństwa trudnym dzieciństwem, brakiem zrozumienia oraz brakiem akceptacji jest dla mnie nie do zaakceptowania. Wolę zdecydowanie wersję choroby psychicznej oraz "on taki jest".
Końcówka (fabularnie) straszna. Mamy do czynienia nie tylko z usprawiedliwieniem przemocy wobec "bogatych" ale wręcz z jej pochwałą. W zakończeniu nad tłumem brakowało tylko czerwonych sztandarów.
"Naprzód psy! Chcecie żyć wiecznie?!"
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Joker

Post autor: Telamon »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”