XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Wracając do tematu czajnika, cóż, póki co Fundacja (czyli organizator) ma poważniejsze problemy, więc musimy sobie radzić sami, ewentualnie w razie potrzeby można spróbować pożyczyć.

Ale po przemyśleniu tematu, ktoś po prostu musi wziąć czajnik i tyle. Jest parę osób zmotoryzowanych to w tym momencie włożyć go do bagażnika to nie powinien być problem, a pewnie większość ma tego typu sprzęt. Ja dam znać Kristo i spróbuję mu także własny podrzucić, a jeśli ktoś jeszcze by wziął to będziemy mieli tyle, że wystarczy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 353
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: FortGier.pl »

Ja również się wybieram, chętnie zagrałbym w Solferino z magazynu Battles #13, gry systemu Jours de Gloire, Yom Kippur MMP, Prussia's Glory II, King Philip's War bo z nimi jestem w miarę na bieżąco. Jakby znalazło się dwóch chętnych to z przyjemnością także Pax Britannica.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Leliwa »

Szanowni,
przybywam, zobaczę i zwyciężę, jeśli tak zechce Opatrzność. Zabieram Sukcesorów, CCA lub CCN (głosujcie co zabrać, bo aż dwu kompletów nie chce mi się taskać). Zabieram też Hannibala. Z tego co widze to sa chętni na JdG (chętnie), Solferino z Battles (też chciałbym), Pragmatic War - mogę poznać. Jak Namek jest to moglibyśmy pograć w Bitwę 5 Armii. Również Blind Swords albo Eagles of France wchodzą w grę.
Leliwa

PS. Czajnika nie mam, ale z poprzednich lat wiem, że śmiałym wypadem i zdolnościami dyplomatycznymi można było o coś się postarać przynajmniej w piątek.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Samuel »

Ze względu na rolę współorganizatora całości imprezy nie umawiam się na konkretne rozgrywki - mając w perspektywie solidne prawdopodobieństwo, że jakaś nagła okoliczność każe mi takie umówienie skrewić. Tym niemniej, jeśli ktoś ma jakiś postulat dotyczący gry, którą miałbym udostępnić z własnej kolekcji, proszę o wiadomość. Do środy, bo w czwartek w południe zaczyna się już konferencja na Zamku, której też jestem współorganizatorem.
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 353
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: FortGier.pl »

leliwa pisze: niedziela, 22 września 2019, 13:34 Szanowni,
przybywam, zobaczę i zwyciężę, jeśli tak zechce Opatrzność. Zabieram Sukcesorów, CCA lub CCN (głosujcie co zabrać, bo aż dwu kompletów nie chce mi się taskać). Zabieram też Hannibala. Z tego co widze to sa chętni na JdG (chętnie), Solferino z Battles (też chciałbym), Pragmatic War - mogę poznać. Jak Namek jest to moglibyśmy pograć w Bitwę 5 Armii. Również Blind Swords albo Eagles of France wchodzą w grę.
Leliwa

PS. Czajnika nie mam, ale z poprzednich lat wiem, że śmiałym wypadem i zdolnościami dyplomatycznymi można było o coś się postarać przynajmniej w piątek.
JdG może być Jena? Przywiozę Solferiono ale też Wissembourg -Spicheren w tym systemie, może się skusisz.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Leliwa »

Oczywiście. Solferino jako ten co poleciłem na Heksmagazynku, też posiadam. Jenę też posiadam jak większość zdecydowaną JdG. Tego numeru o wojnie pruskiej 1870 nie posiadam.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

No dobrze, to w sobotę od 10:00 podjąłbym "Rozbiciem".
Potem, cóż, myślałem, czy na wieczór nie wziąć czegoś lżejszego, typu "Gra o tron", ale nie wiem czy zbierze się 6 osób. Ew. można też spróbować Virgin Queen do samej nocy, gdyby było na to 6 chętnych.
Jak nie, to proponuję albo którąś z dwuosobówek, albo sam chętnie dam się namówić na jakaś grę od XI do XVII wieku.
W niedzielę niestety raczej jednak w nic nie będę w stanie zagrać (sprawy rodzinne), ale za to w piątek będę koło 9 wieczorem, więc jakby ktoś chciał jeszcze szybko jakąś dwuoosbówkę (albo grę o tron) to czekam na propozycje.
Z dwuoosbówek przypomnę mam:
grę z Vae Victis o Wojnie Trzydziestoletniej - 1631 - Imperium w Płomieniach. Pisałem o niej na forum tu:
viewtopic.php?f=43&t=18361#p369893
Poza tym mogę mieć "Dwie Bretanie" (XIV wiek) oraz "Wojnę 9-letnią".
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Namek »

leliwa pisze: niedziela, 22 września 2019, 13:34 Jak Namek jest to moglibyśmy pograć w Bitwę 5 Armii.
Wychodzi na to że już jestem umówiony na całą imprezę. Ale gdyby coś wyskoczyło to mógłbym pomyśleć o Hannibalu.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Leyas »

Hej!
Tak na szybko. Będę od piątku ok. 17:30 do niedzieli ok. 14:00.
Jestem chętny na Sukcesorów, Virgin Queen. Ewentualnie Rozbicie jak nie będzie innych alternatyw.
Leliwo chętnie też w wolnej chwili usiądę do kolorków ;).

P.S. Proponuję link do pliku do wpisywania się przenieść do pierwszego posta w temacie.
Ave Caesar... Fame & Glory
kret1975
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: wtorek, 27 sierpnia 2019, 19:57
Lokalizacja: Poznań okolice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: kret1975 »

Zabiorę ze sobą awaryjnie kilka gier jak ktoś będzie miał lukę i będzie chciał zagrać - Time of Crisis, Wilderness War, Juliusz Ceasar . Wpisałem się na sobotę na Virgin Queen ale będę ok 11.00 i nie grałem jeszcze więc jak ktoś mnie wyrzuci to postaram się przełknąć tą gorzką pigułkę
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Leliwa »

Umawiamy się tu i umawiamy, ale pewnie wjadą Kwatermastery i Ruut, i będą oblegane. Ktoś pewnie przywiezie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

leliwa pisze: poniedziałek, 23 września 2019, 16:12 Umawiamy się tu i umawiamy, ale pewnie wjadą Kwatermastery i Ruut, i będą oblegane. Ktoś pewnie przywiezie.
Nie sądzę, to nie ta impreza. Choć wiem, że trafiają się gracze, dla których najlepszą grą byłaby zapewne gra w butelkę. Skupmy się na grach wojennych, bo po to się spotykamy, żeby w nie pograć i spotkać się w gronie ludzi na co dzień dyskutujących na forum i wymieniających opinie o grach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
kret1975
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: wtorek, 27 sierpnia 2019, 19:57
Lokalizacja: Poznań okolice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: kret1975 »

Jeżeli z tymi moimi tytułami jakieś faux pas popełniłem to proszę mnie wyprostować.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

kret1975 pisze: poniedziałek, 23 września 2019, 16:46 Jeżeli z tymi moimi tytułami jakieś faux pas popełniłem to proszę mnie wyprostować.
W żadnym wypadku, odpisywałem jedynie Leliwie i nie miałem na myśli nikogo z wypowiadających się do tej pory w tym wątku.
Na imprezie pojawia się zawsze trochę graczy, którzy nie pisują na forach, w każdym razie nie biorą udziału w umawianiu się na rozgrywki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Leliwa »

To co: Antyczne czy Napoleońskie?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”