[XVI] [1] Seleucid 15mm [Gotowe]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

[XVI] [1] Seleucid 15mm [Gotowe]

Post autor: Ogmios »

Po dokupieniu trochę Xystosa do figurek z Chariot Miniatures mam grywalną armię (jak się dołoży standardowe Ps i przerobi jednego katafraktę na generała), a właściwie dwie bo wariant c i d, tak więc można pomalować do zabawy SCh i El ;)
Na razie etap gromadzenia obrazków na wzór do malowania (pewnie Rome Total War odegra tu sporą rolę :oops: )
Ile się da to pomaluję, starożytność u mnie nie jest priorytetowa pod względem dokładności, tak więc może się uda całość.
Na ten moment zdjęcie całości ołowiu do pomalowania (dokładnie to 4Bd Xystosa mniej, u Seleucydów jest potrzebny tylko jeden element imitacji legionistów, to odłożę sobie nadmiar do proxowania brakujących triarii u Rzymian i będę miał grywalnych przeciwników):
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 19:01 przez Ogmios, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XVI][1] Seleucid II/19 15mm

Post autor: Raleen »

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: [XVI] [1] Seleucid II/19 15mm

Post autor: Torgill »

Powodzenia!
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XVI] [1] Seleucid II/19 15mm

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XVI] [1] Seleucid II/19 15mm

Post autor: Ogmios »

Po dokończeniu Krzyżaków w końcu ruszyłem w ten weekend z Seleucydami. Jak widać prawie gotowe są 2x4Pk, El i 4Kn. Tak coś czuję, że z Xystonami się nie wyrobię, widzę, że więcej z nimi roboty będzie (więcej pilnikowania niż z Chariot Miniatures, też dorabianie broni bo nie dali :shock: ). Tak więc realnie zakładam jeszcze 2x4Pk, 4Kn (jakoś podrasowane w element generalski) i SCh (jak go udanie złożę i zmieszczę na podstawce). Przy okazji eksperymentuję z czarnym podkładem, biały mi jakoś lepiej podchodzi, ale widzę w zakamarki chyba warto tego pierwszego dawać.
Obrazek
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XVI] [1] Seleucid II/19 15mm

Post autor: Ogmios »

Ciąg dalszy malowania. Do SCh chyba dorobię lejce, do Gen jakiegoś customizowanego dowódcę, bo to w zasadzie normalne figurki , tylko pomalowane inaczej. Bardzo przyjemnie maluje się katafraktów, porównywalnie czasowo jak pikinierów. Słonik też jak po maśle, chociaż najpierw trzeba było zaszpachlować łączenie połówek. Trochę miałem obawy czy mi się rydwan na regulaminowej podstawce zmieści, ale dałem radę. Zobaczymy czy się wyrobię z podstawkowaniem - będę eksperymentował, by uzyskać jakieś takie półpustynne podłoże. Niby dwa weekendy jeszcze są, może i Xystony dam radę obrobić? Zobaczymy ;) .
Obrazek
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XVI] [1] Seleucid II/19 15mm

Post autor: Ogmios »

Podłubałem przy Xystonach i mam mieszane uczucia. Są fajne, pełno zakamarków i szczegółów (np twarze), ale mają sporo nadlewek/lini podziału, nie ma broni w zestawie, no i przede wszystkim są DUŻE :( ! Z tym ostatnim poradziłem sobie przez amputację podstawek, teraz aż tak w oczy nie kłują w porównaniu z Pk (chociaż nadal są widocznie za masywne - 4Ax ledwo się mieści na podstawce). Do tego dorobiłem włócznie ze szpilek, lejce do SCh z nitek i generałowi płaszczyk i chorągiewkę z gluta. Myślę, że tyle starczy na konkurs, Bd dorobię po konkursie na spokojnie, też trzeba pomyśleć o dedykowanych 2xPs, na razie obleci zapożyczyć z innych armi. Pewnie już nimi zagram w piątek, może obejdzie sie bez strat :roll: do tego czasu testowanie podłoża, a w weekend kończenie podstawek, ostatnie poprawki i fotki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 141 times
Been thanked: 157 times

Re: [XVI] [1] Seleucid II/19 15mm

Post autor: Malory »

Szybko idzie. Słoń i thureophoroi najbardziej mi się podobają. :)
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XVI] [1] Seleucid II/19 15mm

Post autor: Ogmios »

Padł mi komputer, tak więc wysyłam jak partyzant ;) , z obcego sprzętu, niestety figurki są jak są, nie mam warunków do poprawienia po obejrzeniu zdjęć.
Zbiorcze zdjęcie (nie ma PS bo nie było w zestawie, Bd ostatecznie nie zrobiłem)
Obrazek
Generał i zwykli katafrakci (płaszcz i chorągiewka u szefa z gluta)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Piki, w wersji elitarnej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Auxilia, Xystonowa; z racji wielkości, miałem problem z podstawkowaniem, wyglądają bardziej jak w krzakach, ale w sumie pasuje Ax
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Specjalsi, czyli słonik i mobilny kosiarz
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Udało mi się zrobić fikuśniejsze podstawki, z jakiejś dedykowanej masy modelarskiej. Malowanie wygląda trochę za mokro na zdjęciach, ale ujdzie w rzeczywistości.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XVI] [1] Seleucid II/19 15mm[Gotowe]

Post autor: Umpapa »

Poprosimy o zdjęcia zbiorowe.

Może jedno z monetą, coby widownia zrozumiała skalę.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XVI] [1] Seleucid II/19 15mm[Gotowe]

Post autor: Raleen »

Dołączam się do tego co Boguś pisał. Jedno zdjęcie, gdzie w miarę dobrze widać całą pracę, takie reprezentacyjne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XVI] [1] Seleucid II/19 15mm[Gotowe]

Post autor: Ogmios »

Raleen pisze: poniedziałek, 16 września 2019, 21:50 Dołączam się do tego co Boguś pisał. Jedno zdjęcie, gdzie w miarę dobrze widać całą pracę, takie reprezentacyjne.
Mam nadzieje, że się nada takie zdjęcie (w czołgach też wkleiłem).
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XVI] [1] Seleucid 15mm [Gotowe]

Post autor: Raleen »

A weź zrób tak, żeby całe tło było białe. Podłóż pod nich kartkę i z boków, żeby kartki bardziej wystawały i zakryły inne rzeczy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XVI] [1] Seleucid 15mm [Gotowe]

Post autor: Ogmios »

Najlepsze jakie zrobiłem przy sztucznym świetle. Jutro koło 14-15 mogę zrobić przy dziennym, tak jak to wyżej.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XVI] [1] Seleucid 15mm [Gotowe]

Post autor: Raleen »

To na razie wstawiam to, a jutro zrób lepsze i podmienimy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”