XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Szkoda, że Cię nie będzie.

Natomiast co najmniej parę osób się wybiera, z których część nie miała jak się tu wpisać, bo np. jak Leyas mają ostatnio problemy z internetem albo tym podobne. Tych, którzy mogą zachęcam do wpisywania się. To pozwoli lepiej poumawiać się na rozgrywki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Jak najlepiej dojechać z Dworca w Krakowie?
Są jeszcze te busiki, a jeśli tak, to skąd obecnie odjeżdżają?
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Ernest von Lauenburg pisze: wtorek, 10 września 2019, 10:46 Jak najlepiej dojechać z Dworca w Krakowie?
Są jeszcze te busiki, a jeśli tak, to skąd obecnie odjeżdżają?
Ostatnio odjeżdżały z takiego przystanku - jak wyjdziesz z dworca PKP i wyjdziesz na górę gdzie jest dworzec PKS i miniesz go to idziesz w prawo wzdłuż takiej ruchliwej trasy.
Aczkolwiek bywa, że to się zmienia. W razie czego najlepiej pytać innych busiarzy. Innego sensownego transportu za bardzo tam nie ma, oczywiście poza własnym samochodem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Wally »

Ja się wybieram ale nie ma co wpisywać bo już grafik zapełniony
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
kret1975
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: wtorek, 27 sierpnia 2019, 19:57
Lokalizacja: Poznań okolice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: kret1975 »

Witam,

czy jak się pojawię że tak powiem bez zapowiedzi to jest szansa z kimś zagrać np: Virgin Queen, Sukcesorzy, itp. Nie grałem w te gry ale szybko się uczę. A wybieram sie z Poznania i nie chce sie umawiać na 100 procent bo różnie to bywa. Myślałem o sobocie i może niedzieli.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Na coś myślę, że spokojnie się załapiesz tylko dobrze przeczytać choćby trochę zasady. I myślę, że w praktyce większe szanse są na Sukcesorów, bo tam jest trochę mniejsze grono wymagane. Jak w taktyczne też lubisz grać, to chętnie Cię przygarniemy :).

Jak będzie bliżej imprezy, daj znać czy będziesz, to może niektórym też ułatwi planowanie. Może wtedy też będziesz wiedział więcej.

Jeśli chcesz nocleg w szkole (darmowy), puść mi w PW swoje imię i nazwisko.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
kret1975
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: wtorek, 27 sierpnia 2019, 19:57
Lokalizacja: Poznań okolice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: kret1975 »

Raleen - dzięki, taktyczne - co np:?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Powiem jeszcze tak: rok temu była zupełnie nowa ekipa (a nawet dwie... w sumie więcej jak 10 osób) i udało się w miarę poustawiać rozgrywki, tylko część z nich była bardziej zainteresowana eurogrami. I zawsze jako organizator staram się, żeby nikt się nie nudził. Taka trochę moja rola. Natomiast im więcej będzie informacji przed imprezą, tym łatwiej będzie coś sklecić, zwłaszcza w przypadku wieloosobówek.

Taktyczne - ano moje to na pewno: viewforum.php?f=260 a poza tym coś tam mogę wziąć jeszcze. Np. Blue Cross, White Ensign, Caucassus Campaign, Infidel, coś z gier Simonitcha. Dobrą grą na konwenty jest też zwykle "Orzeł i Gwiazda", a Leliwa powinien mieć "Sukcesorów", to też taki evergreen i jego konik.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
kret1975
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: wtorek, 27 sierpnia 2019, 19:57
Lokalizacja: Poznań okolice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: kret1975 »

Dzięki . Jak będzie coś pewniejszego dam znać. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

W sumie nie dawałem tego w rozpiskę, bo na dwuosobówkę trochę szkoda miejsca, ale jakby ktoś był zainteresowany, to będę miał świetna, a w Polsce prawie nie znaną grę z Vae Victis o Wojnie Trzydziestoletniej - 1631 - Imperium w Płomieniach. Pisałem o niej na forum tu:
viewtopic.php?f=43&t=18361#p369893
Poza tym mogę mieć "Dwie Bretanie" (XIV wiek) oraz "Wojnę 9-letnią".
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Master Yoda »

Witam.

Czy byłby ktoś chętny zagrać w sobotę od rana w Pax Romana? (nawet się zrymowało) Szukam 1-3 osób chętnych albo na krótki scenariusz 2 lub 3-osobowy albo na półkampanię (5 etapów, chyba że szybko by szło to wtedy więcej) w 4 osoby. Do obsadzenia Rzym, Kartagina, Grecja i Wschód, czasy starożytne.
May The Force be with You
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Master Yoda pisze: środa, 11 września 2019, 23:10 Witam.

Czy byłby ktoś chętny zagrać w sobotę od rana w Pax Romana? (nawet się zrymowało) Szukam 1-3 osób chętnych albo na krótki scenariusz 2 lub 3-osobowy albo na półkampanię (5 etapów, chyba że szybko by szło to wtedy więcej) w 4 osoby. Do obsadzenia Rzym, Kartagina, Grecja i Wschód, czasy starożytne.
Proponuje wpisać to w tabelkę!
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Blaskowitz
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2018, 12:49

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Blaskowitz »

Panowie i Panowie,

będę! (narody całe z ulgą odetchnęły)

Z chęcią zagrałbym z kimś w Paths/Pursuit/Illusions of Glory.

Z równie wielką chęcią dałbym się komuś przekonać, że L'nL Heroes of Normandy nie jest tak zupełnie beznadziejną grą. Znaczy ja ją uważam za katastrofalnie wręcz słabą i nie do uratowania, ale bardzo możliwe, że po prostu nie umiem w nią grać.

Pozdrawiam!
Błażej
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 704
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Kristo.kk »

Cześć
Również wybieram się na konwent. Chętnie zagram z kimś w Napoleon’s Triumph.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Samuel »

Na Pola Chwały się oczywiście wybieram, ale jako członek zarządu Fundacji będę zapewne dość ograniczony i nieoznaczony w czasie, więc wolę się nie umawiać jakoś specjalnie, na pewno jednak jakiś (znaczący) czas na granie spróbuję znaleźć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”