Kolorystyka Forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Kolorystyka Forum

Post autor: Raleen »

Mam ważną sprawę dotyczącą zmian technicznych na forum, co do której chciałbym zapytać się Was o zdanie.

Chodzi o kolorystykę forum. Jak widać, po przejściu na nowy skrypt zrobiliśmy kolorystykę taką jaka była wcześniej, zmieniając ustawienia.
1) Tło pod tabelą forum jest białe.
2) Tło w postach i w działach na stronie głównej jest szare.
3) Napisy i różne dodatkowe elementy są generalnie ciemnozielone (większość z nich).

Osobiście marzy mi się powrót do kolorystyki, jaką forum miało przed 2010 rokiem, zanim przeszliśmy na skrypt phpBB 3 (wcześniej był phpBB by Przemo). Wtedy forum było naprawdę zielone, tzn. tło w postach było na przemian jasnozielone i jasnobrązowe (beżowe), napisy były najczęściej czarne. Tło pod tabelą tak jak obecnie było białe. Również dodatkowe elementy jeśli nie były czarne, to najczęściej były ciemnozielone tylko trochę inny był odcień tej ciemnej zieleni, żeby dawała lepszy kontrast. Niżej załączam Wam zrzuty jak to wyglądało.

Obrazek

Obrazek

I teraz mam do Was pytanie czy powinniśmy zostawić wygląd forum od strony kolorystycznej tak jak jest, czy starać się wprowadzić tamtą wersję? Jednym słowem która wersja bardziej Wam odpowiada?

Dwie rzeczy są istotne. Jedna to sama ocena wizualna, która jest zawsze po części subiektywna i wynika również z przyzwyczajeń (część z Was nie miała okazji widzieć starej wersji forum sprzed 2010 r. i zna tylko tą, która jest obecnie). Druga sprawa to funkcjonalność. Na ile dobrze by Wam się czytało posty przy tej starej kolorystyce, gdzie tłem był jasny zielony i beżowy. Tutaj dodatkowe założenie jest takie, że ten zielony mógłby być jaśniejszy i generalnie można te odcienie trochę zmodyfikować. Istotne jest także na ile dobrze czytałoby się to na komórkach w porównaniu z obecną wersją forum i wreszcie na ile jest to czytelne dla osób mających różne wady wzroku. Będę tutaj szczególnie wdzięczny jeśli takie osoby się wypowiedzą.

Nie zakładam formalnej ankiety, ale traktujcie ten wątek jako ankietę. Będzie aktywny co najmniej do końca lipca.

Nie ukrywam, że z początku byłem gorącym zwolennikiem powrotu do starej wersji, ale z czasem nabrałem różnych wątpliwości, stąd będę bardzo wdzięczny za Wasze opinie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Silver »

Poprzednia stonowana i ciemniejsza kolorystyka była dla mnie przyjaźniejsza dla oczu i wyraźniejsza. Teraz jest za jasno.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Raleen »

Silver pisze: piątek, 19 lipca 2019, 16:06 Poprzednia stonowana i ciemniejsza kolorystyka była dla mnie przyjaźniejsza dla oczu i wyraźniejsza. Teraz jest za jasno.
"Poprzednia" to znaczy ta, której zdjęcia są wyżej pokazane, czy poprzednia w znaczeniu - sprzed zmiany skryptu, jaka teraz była?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Silver »

Pierwotna - ta na obrazkach - oczy mi odpoczywały patrząc na nią.
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Wally »

Poprzednia kolorystyka znacznie lepsza. Są fora że każdy może sam sobie wybrać skórkę jaka mu się wyświetla, może tu też by się tak dało?
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Radosław Kotowski »

Może wszystko czarne? A napisy białą gotycką czcionką? Jak myślicie?
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Silver »

To tylko z okazji jakiegoś specjalnego wydarzenia i tego dnia moglibyśmy się tak katować.
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: ChevalierVernix »

Hej,
mam lekką wadę wzroku i rzeczywiście troszkę ciężko się czyta teraz - jest za jasno?
Poprzedniej sprzed 2010 chyba nie widziałem nigdy, ta która była wcześniej była fajna :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Raleen »

ChevalierVernix pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 21:41 Hej,
mam lekką wadę wzroku i rzeczywiście troszkę ciężko się czyta teraz - jest za jasno?
Poprzedniej sprzed 2010 chyba nie widziałem nigdy, ta która była wcześniej była fajna :)
Jeszcze jedna osoba też mi mówiła coś bardzo podobnego.

Prośba do wszystkich, którym z tego powodu gorzej przegląda się teraz forum, dajcie znać jeśli tak rzeczywiście jest.
I ogólnie zwłaszcza jeśli ktoś ma wadę wzroku jakąś to opinia takich osób czy to się dobrze teraz przegląda będzie szczególnie dla nas istotna.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: RAJ »

Jest za jasno, przydałoby się trochę wyciemnić... Ja mogę z tym żyć, ale na pewno są tacy, których to razi.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: cadrach »

Dla mnie też jest teraz za jasno.
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Torgill »

Tutaj trochę o tym.
https://magazynt3.pl/czarno-na-bialym-j ... ronie-www/

Przy takim tle wystarczy zmienić kolor czcionki na inny niż czarny, czyli np. ciemnoszary.
Tło z obrazków kojarzy mi się ze starymi forami, pokrytym kurzem czasu że tak powiem :)
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Lehto »

Zdecydowanie stonować kolory bo oczy mi się szybciej męczą.
Pierzasty
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2018, 22:16

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Pierzasty »

Raleen pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 21:57Prośba do wszystkich, którym z tego powodu gorzej przegląda się teraz forum, dajcie znać jeśli tak rzeczywiście jest.
I ogólnie zwłaszcza jeśli ktoś ma wadę wzroku jakąś to opinia takich osób czy to się dobrze teraz przegląda będzie szczególnie dla nas istotna.
Daję znać, czyta mi się dużo gorzej i jest to zauważalne od razu.
Szczególnych wad wzroku nie stwierdzono.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Raleen »

Dzięki za wszystkie opinie. Bardzo pomogliście.

Z tego co pisaliście jak rozumiem wynika, że największym problemem jest rozjaśnienie kolorystyki forum w stosunku do tej, która była niedawno temu (nie jestem pewien czy chodzi o kolorystykę tuż przed zmianą w czerwcu, czy tą sprzed zmiany w grudniu, ale nie wnikając już...). Postaramy się by kolory nie były takie jasne i bardziej przyjazne dla oczu.

Co do wersji skryptu sprzed lat, z tego co widzę zainteresowanie tematem jest umiarkowane (nie znaczy to, że wcale go nie ma...). W każdym razie, żeby na ile to możliwe każdemu dogodzić, na razie zostaje ta wersja kolorystyczna, która jest, z przyciemnieniem odcienia (żeby nie było za jasno) i ewentualnie z jakimiś drobnymi poprawkami. Ją i tak już mamy, więc szkoda byłoby ją wyrzucać ot tak do kosza, tym bardziej, że co najmniej części użytkowników pasuje. Niezależnie od tego, jak uporamy się z ważniejszymi i pilniejszymi sprawami, weźmiemy się za drugą wersję, w kolorystyce jaka była dawno temu. I ta wersja byłaby jako druga, do wyboru. Ewentualnie, jeśli bardziej się do niej przekonacie, wtedy ustawimy ją jako podstawową, a ta, które jest obecnie będzie do wyboru.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”