Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: clown »

Z niecierpliwością czekam na ostatni odcinek z procesem i wizytą Legasowa w Wiedniu :idea:
Serial robi wrażenie.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Albert Warszawa »

Telamon pisze:Dzisiaj odkryłem iż kilka miesięcy temu pojawił się drugi sezon mojego ulubionego "Punishera". Będzie czym zabić niesmak po tragicznym finale "Gry"... Gdyby tak jeszcze Castle odwiedził scenarzystów gota...
Niestety drugi sezon "Punishera" jest o wiele słabszy od pierwszego. Pierwszy był świetny - dla mnie 9/10, drugi to co najwyżej 7/10, mimo bardzo obiecującego początku. Za dużo przesady - walki wręcz przegięte w porównaniu z pierwszym sezonem, gdzie był jeszcze jakiś realizm, Castle dostaje ciągle kulki i leją go jak psa, a on to jakimś cudem przeżywa ;) Siłą Punishera zawsze było dla mnie to, że jest jednak człowiekiem bez żadnych mocy i fajnie wyróżniał się spośród innych superbohaterów, a tutaj ma po prostu zbyt wielką wytrzymałość.
No i kontynuacji w Netflixie nie będzie (zresztą jak wszystkich innych seriali z uniwersum Marvela), teraz chyba nadzieja w Disneyu.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Chyba muszę się z tym zgodzić. Jestem po ósmym odcinku i czuję ten spadek formy. Sezon 2 miał dobry początek ale przesilenie następuje po oblężeniu posterunku. Myślę, że przede wszystkim Punisherowi zaszkodził ten przedwczesny koniec w związku zerwaniem współpracy na linii Marvel - Disney. Reżyser i scenarzysta chcieli pokazać najbardziej kluczowego przeciwnika mściciela jakim był Jigsaw, a jednocześnie serwują nam wątek księdza i złej korporacji. Żadnego nie są w stanie pokazać w pełnej krasie z powodu zbyt małej ilości czasu antenowego.

Charakteryzacja Jigsawa strasznie mnie zawiodła. Ba, wyszła nawet komicznie - w trakcie scen, w których ludzie zwracają uwagę na twarz Biliego cały czas się uśmiechałem. Netflixowy Jigsaw wygląda jakby nie miał spotkania z Frankiem ale jakimś kociakiem. On powinien wzbudzać strach i odrazę u widza, nie rozbawienie! Tęsknię za szpetną mordką z War Zone (2008, ze Stevensonem).

Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Albert Warszawa »

Zgadza się - początek z barmanką oraz przypadkowo poznaną dziewczyną, przez którą Frank znowu pakuje się w kłopoty - fajny, obrona posterunku klimatyczna. Ale potem poziom mocno spada.
Wątek Billy'ego, świetny w pierwszym sezonie, w drugim sezonie jest po prostu nudny - za dużo scen opowiadających o jego problemach psychicznych, mało interesujący wątek związku z panią psycholog, akcja niemiłosiernie się ślimaczy.
Wątek z Pilgrimem, z początku interesujący, potem nudzi - znowu dłużyzny.
Bijatyki i strzelaniny mniej ciekawe (np. walka w siłowni cieniutka).
Sezon pierwszy zdecydowanie polecam, sezon drugi oglądajcie na własną odpowiedzialność ;)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Właśnie skończyłem oglądać.
Zdecydowanie sezonowi 2 zaszkodziły dwa wątki główne. Żadnego nie opowiedziano należycie. Ba, nawet się nie przeplatają ze sobą jak to miało miejsce w sezonie 1 (weteran-zamachowiec, stopniowe odkrywanie intrygi).
- Jigsaw (ani razu nie użyto tego pseudonimu!)... okazał się być straszną klapą wobec której nie poczułem żadnych emocji. Jest on widzowi obojętny mimo poświęcenia mu "środkowych" odcinków i połowy finału. Zabrakło pomysłu na realizację. Choroba psychiczna wyglądała interesująco w szpitalu psychiatrycznym ale potem gdzieś to całe szaleństwo się rozmyło. Jedna dobra akcja, w miarę porządne zamknięcie wątku. Pokazano najważniejsze cechy i zdolności postaci ale czegoś zabrakło.
- Pielgrzym. Świetny początek, pełen tajemniczości dzięki czemu rozbudził mój apetyt na więcej. Po świetnej akcji związanej z posterunkiem wszystko zostało pocięte na rzecz historii Jigsawa. Potem się gdzieś w tle przewija żeby wyskoczyć nagle pod sam koniec... ale już nie wzbudza emocji. W pewnym sensie tragiczna postać z potencjałem ucierpiała z powodu zepchnięcia na drugi plan. Jej mocodawcy w ogóle nie wzbudzili mego zainteresowania. Byli, postraszyli i już ich nie ma.

"Dobrzy" bohaterzy zostali przez scenarzystę potraktowani bardzo łaskawie, ulgowo. "Punisher" raczej nie będzie kontynuowany przez Disneya. Szkoda, że nie postanowiono ich wykorzystać aby np. ukazać konsekwencje działań Franka dla otaczających go ludzi. Tego w komiksach serii Max nie brakowało.

Aby było zabawnie - najbardziej emocjonującą, przykuwającą do ekranu walką był "babski pojedynek". Zastanawiałem się jakich elementów otoczenia użyją przeciwko sobie kobiety.
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Albert Warszawa »

Nic dodać, nic ująć.

Ja dopiero od niedawna mam dostęp do Netflixa, ale już zdążyłem trochę obejrzeć i szczerze polecam brytyjskie seriale kryminalne "Line of Duty" (na Netflixie dostępne są 4 z 5 sezonów, czekam z niecierpliwością aż udostępnią 5. sezon, który już był wyświetlany w Wielkiej Brytanii) - moja ocena 9/10 (rewelacja!); "Bodyguard" (na razie 1 sezon) - ocena 9/10 (też super, ci sami twórcy co w "Line of Duty") oraz "Broadchurch" (na Netflixie dostępne 2 z 3 sezonów) - ocena 8/10.

A na rozluźnienie super parodia "Wikingów" - "Norsemen" (2 krótkie sezony; fajne połączenie świetnej dbałości o szczegóły, jeśli chodzi o dopracowanie wyglądu postaci, wiosek itd. z jajcarskim przekazem) - ocena 8/10 (trochę nierówny, ale ogólnie super).
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Wally »

cadrach pisze:Czy ktoś oglądał nowy Das Boot? Natknąłem się poniższą recenzję; wygląda na to, że serial może być fajny, a produkcja drugiego sezonu jest już przyklepana:
https://www.theguardian.com/tv-and-radi ... ing-reboot
Wczoraj zacząłem oglądać ale nie dokończyłem pierwszego odcinka tak słabe to było
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: cadrach »

Łamiesz mi serce. A gdzie to można obejrzeć?
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Wally »

No przecież zarekomendowałem żeby nie oglądać :)
Leci na kanale Epic Drama, cokolwiek to jest ale mam to w kablówce
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Ja widziałem w internecie "Das Boota".
O wiele gorsze niż ósmy sezon GoTa, a nawet obecne TWD. Głównie chwytałem się za głowę z powodu ilości debilizmów. Do filmu i książki ma się nijak.
"Norsemenów" zacząłem oglądać. Są nieźli choć to produkcja o niskim budżecie. Podoba mi się "odbrązowianie" Wikingów poprzez pokazywanie barbarzyńskich zwyczajów oraz praw tudzież "realiów" rajdów. Odcinki trwają 30 minut i nie męczą.

Cieszę się również z nowego sezonu serialu animowanego "Archer". Gdybym miał czas sięgnąłbym też po "Prawo ulicy"... tylko tutaj musiałbym się przebić przez sześć sezonów serialu wymagającego uwagi czyli niezbyt odpowiedniego do pędzla.
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

Nie oglądam złodzieja czasu, ale mój starszy syn fanatycznie uwielbia Dom z papieru. Chyba właśnie kolejny sezon się zaczął lub za moment zacznie.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Rosjanie pracują nad swym "Czarnobylem"

https://fakty.interia.pl/swiat/news-cza ... Id,3030364
Tygodnik "Moscow Times" podaje, że państwowe media w Rosji uruchomiły "krucjatę przeciwko serialowi". Według nich, produkcja ma zawierać kłamstwa i manipulacje. Pojawiają się też opinie, że "Czarnobyl" powstał na zlecenie rywali rosyjskiego Rosatomu.
Zarys fabuły:
Portal Belsat.eu podaje, że w rosyjskiej wersji po złej stronie mocy mają stać Amerykanie. "Ukraiński oddział KGB dowiaduje się, że amerykański wywiad jest zainteresowany Czarnobylską Elektrownią Jądrową. By wykryć zachodniego szpiega Albera Lenza (granego przez Dmitrija Uljanowa) do Prypeci przyjeżdża podpułkownik wywiadu wojskowego GRU Andriej Nikołajew (grany przez Igora Pietrenkę)" - brzmi zarys fabuły, cytowany przez portal.

:lol:
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leo »

Jak już skończycie oglądanie "Czarnobyla" (potwierdzam - wyśmienity serial), to polecam na tej samej stacji "Targowisko próżności" - serial historyczny na podstawie wybitnej książki W.M. Thackeraya. Jeśli kogoś nie ruszają wątki obyczajowe z XIXw. to niech chociaż obejrzy początek 5 odcinka. Są tam ciekawe zrobione sceny z bitwy pod Waterloo. Wykazały się zarówno grupy rekonstrukcyjne jaki ludzie od efektów komputerowych.
Serial ogólnie jest ucztą dla oka i świetnie zagraną, zjadliwą satyrą na zakłamanie ówczesnego społeczeństwa angielskiego. Początkowo przeszkadzało mi uwspółcześnienie ścieżki dźwiękowej, ale szybko przekonałem się, że to był całkiem dobry zabieg. Tak więc ogólnie - warto obejrzeć!
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Torgill »

3 sezon Stranger Things obejrzany. Nieco inny niż dwa pierwsze, ale dalej trzyma w napięciu i ogląda się to wspaniale.
Odtworzenie centrum handlowego z lat 80-tych XX wieku - majstersztyk.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Trzeci sezon Stranger Things to najgorsze co widziałem w ciągu ostatniego miesiąca / kwartału. Dziurawy scenariusz z absurdalnymi rozwiązaniami niektórych wątków i jeszcze więcej nostalgii mającej przykryć niedostatki. Do tego duża ilość dość marnych wątków. Ocenzurowano nawet lata 80-te - wykrojono zasmucające rzeczy jak wyrzynanie małych amerykańskich firm przez wielkie korporacje.
Już lepiej bawiłem się przy tym 2 sezonie Punishera. Nawet 10 sezon "Archera" wypadł lepiej.

Natomiast z fajnych seriali - w ciągu trzech dni obejrzałem starego "Ja, Klaudiusza". Ciągle robi wrażenie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”