[XVI] [5] Semovente da 90/53

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Panzermodels
Appointé
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2016, 21:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

[XVI] [5] Semovente da 90/53

Post autor: Panzermodels »

Cześć i czołem !

ruszam z kolejnym tematem. Tym razem...również makaron... z tym, że ten to już taki konkretny, wielo-jajeczny. :lol:
Tak na poważnie to na matę ląduje Semovente da 90/53. Kilkadziesiąt sztuk wyprodukowano, zdążyły jeszcze wziąć udział w wojnie i w rozpisce do Bolt Action również są. Na ten moment będzie to najsilniejsza broń przeciw pancerna jaką posiadam dla swoich żołnierzy i chyba najsilniejsze działo jakie ogólnie można wystawić. :)
Co do malowania to zastanawiam się jeszcze - albo jednolite albo jak poskromię aero to zrobię jakieś łatki na nim.

Zapraszam do oglądania i komentowania. ;)

Obrazek

Taki kartonik przybył od Blitzkrieg Miniatures. Farbki do FoW-a pewnie też wykorzystam do malowania. ;)
Obrazek

W środku otulony w bąbelki kadłub oraz mały woreczek strunowy z żywicznymi elementami.
Obrazek

Żywiczny kadłub odlany jest razem z gąskami. W woreczku drobnica, działo, osłona itp. Na pierwszy rzut oka prezentuje się całkiem ładnie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dokupiłem też kalki bo w żadnym z zestawów na zamówienie ich nie ma. Dodam też załogantów - sztuki dwie. Niestety jedno oparcie siedzonka nie dojechało do mnie więc będzie trzeba je dorobić.
Obrazek


c.d.n
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: [XVI][5] Semovente da 90/53

Post autor: Torgill »

Powodzenia!
Awatar użytkownika
rafalek91
Sergent-Major
Posty: 168
Rejestracja: czwartek, 26 listopada 2015, 17:43
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

Re: [XVI] [5] Semovente da 90/53

Post autor: rafalek91 »

Polecam Carbonare
Awatar użytkownika
Panzermodels
Appointé
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2016, 21:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: [XVI] [5] Semovente da 90/53

Post autor: Panzermodels »

rafalek91 pisze: czwartek, 18 lipca 2019, 01:17 Polecam Carbonare
W sumie to tak jak my nazywaliśmy samoloty zwierzakami to włosi mogą rodzajami potraw. Byłoby ciekawie jak załoga Shermana krzyczy "uwaga carbonara na 13-tej" :lol:
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: [XVI] [5] Semovente da 90/53

Post autor: Torgill »

Panzermodels pisze: czwartek, 18 lipca 2019, 08:37
W sumie to tak jak my nazywaliśmy samoloty zwierzakami to włosi mogą rodzajami potraw. Byłoby ciekawie jak załoga Shermana krzyczy "uwaga carbonara na 13-tej" :lol:
Sherman wciąga taki makaron nosem, że tak powiem ;)
Awatar użytkownika
Panzermodels
Appointé
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2016, 21:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: [XVI] [5] Semovente da 90/53

Post autor: Panzermodels »

Torgill pisze: czwartek, 18 lipca 2019, 10:34
Panzermodels pisze: czwartek, 18 lipca 2019, 08:37
W sumie to tak jak my nazywaliśmy samoloty zwierzakami to włosi mogą rodzajami potraw. Byłoby ciekawie jak załoga Shermana krzyczy "uwaga carbonara na 13-tej" :lol:
Sherman wciąga taki makaron nosem, że tak powiem ;)
Z tym Sherman-em to nie do końca się zgodzę. W grze faktycznie nie ma takiej powalającej różnicy grając na stole gdzie z początkowej strefy każdy czołg przestrzeli stół i trafi w figurkę Orka z WH40K na następnym stole... :lol: Wszystkie trzy wersje Shermanów maja mniejszy zasięg - od 62 do 72 (z działem 76mm) w porównaniu z 84. Do penetracji Sherman ma od 5 do 6( z działem 76mm) w porównaniu z +7. Niestety tak jak wspomniałem grając na takich stołach Sherman z odrobiną szczęścia może rozwalić tankietkową skorupkę makaronika. :(
Jeżeli chodzi o faktyczne zdolności na polu walki to przy użyciu pocisków Effetto Pronto mógł teoretycznie przebić 200mm z odległości max 2200m...więc zanim taki Sherman zorientował się, że coś jest nie tak mógł być dziurą w ziemi.
Podsumowując mój przydługi wywód, w grze używany z rozwagą może być całkiem przydatną kartą w tali. W rzeczywistości mógł być taki również...niestety koniec wojny...aż 6 naboi zapasu...włosi jako stan umysłu itp itd trochę to przekreślili... ;)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XVI] [5] Semovente da 90/53

Post autor: Umpapa »

Intrygujące. Ciekawy sprzęt.
Zastanawiam się, czy gdyby WP jakoś cudem dotrwała do 1944, to czy na podwoziu 7TP też byśmy budowali takie pepance.

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: [XVI] [5] Semovente da 90/53

Post autor: Torgill »

Panzermodels pisze: czwartek, 18 lipca 2019, 11:36 Z tym Sherman-em to nie do końca się zgodzę. W grze faktycznie nie ma takiej powalającej różnicy grając na stole gdzie z początkowej strefy każdy czołg przestrzeli stół i trafi w figurkę Orka z WH40K na następnym stole... :lol: Wszystkie trzy wersje Shermanów maja mniejszy zasięg - od 62 do 72 (z działem 76mm) w porównaniu z 84. Do penetracji Sherman ma od 5 do 6( z działem 76mm) w porównaniu z +7. Niestety tak jak wspomniałem grając na takich stołach Sherman z odrobiną szczęścia może rozwalić tankietkową skorupkę makaronika. :(
Jeżeli chodzi o faktyczne zdolności na polu walki to przy użyciu pocisków Effetto Pronto mógł teoretycznie przebić 200mm z odległości max 2200m...więc zanim taki Sherman zorientował się, że coś jest nie tak mógł być dziurą w ziemi.
Podsumowując mój przydługi wywód, w grze używany z rozwagą może być całkiem przydatną kartą w tali. W rzeczywistości mógł być taki również...niestety koniec wojny...aż 6 naboi zapasu...włosi jako stan umysłu itp itd trochę to przekreślili... ;)
Super - dzięki serdeczne za fachową informację!
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”