[Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Silver »

Kolejna bitwa z serii kampanii odbyła się przy bardzo słabym wietrze, gdzie okręty angielskie w miarę upływu czasu dopiero „uruchamiać” miały swe opuszczone żagle.

Miało się okazać ze jeden z nich – Cumberland – nie uczynił tego aż do jego smutnego końca.

Skład flot podobny do tego z poprzedniej bitwy, jednak zespół angielski został powiększony o jeden zdobyczny okręt a Francuzi przystąpili do bitwy osłabieni o tenże okręt oraz 1 fregatę.

W pierwszej fazie bitwy Francuzi starali się dotrzeć jak najszybciej do części unieruchomionych okrętów przeciwnika i to się im udało. Zatopili dwa z nich: Cumberland i Newcastle. Jednak pierwsza salwa na granicy zasięgu oddana ze zdobycznego okrętu do okrętu admiralskiego Francuzów spowodowała pewne straty oraz, co gorsze, zraniła admirała francuskiego.

Niestety w drugiej części bitwy nadpłynęły pozostałe okręty angielskie i mimo pewnych kłopotów z przyjęciem szyku bardzo celnie osłabiały okręty francuskie; tak, że w końcowej części Francuzi starali się tylko jak najszybciej odpłynąć poza zasięg dział. W 15 turze rzut kostki pokazał, że muszą się wycofać – w tej kampanii taki rzut wykonuje się nie tylko po utracie okrętu, ale i po ciężkim jego uszkodzeniu (Francuzi mieli w tym momencie 4 ciężko uszkodzone okręty w tym 1 dryfujący bez masztów).

Po podsumowaniu punktów zwycięstwa Francja uzyskała ich 7 (za mało uszkodzeń żagli po przeciwnej stronie – Francja mierzyła głównie do kadłubów i brak wiatru przeszkadzał w uszkadzaniu żagli) a Anglia 8,5, co po doliczeniu 10 punktów za wygraną dawało jeszcze lepszy wynik.

Zrobiliśmy przygotowania przed trzecią bitwą w kampanii i okazało się że francuskie okręty nie zostały do końca naprawione (angielskie całkowicie naprawione a i tak zostało im więcej VP po tym niż przeciwnikom), ale co gorsze Anglikom miały przybyć wcześniej niż planowano 2 nowe okręty. Wobec powyższego Francuzi nie mieli szans w kolejnej bitwie i musieliby ją przegrać; a dopiero w czwartej bitwie mieliby być może przewagę liczebną, ale znów nie jakościową. Tak więc kampania została przerwana zwycięstwem Anglików.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

W najbliższą niedzielę (30.06) w klubie odbędzie się rozgrywka w systemie bitewnym "Scramble", poświęconym działaniom lotniczym w II wojnie św. Będziemy także testować "Ostrołękę 1807", a konkretnie scenariusz pierwszy. W piątek (28.06) tradycyjne spotkanie klubowe nad planszą. Spośród gier wojennych będzie można zobaczyć w akcji "Flying Colors".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Petru Rares »

Może na najbliższy piątek byłby ktoś chętny zagrać w Warszawie w Agresorze w coś wojennego. Ze swojej strony proponuję np. Hannibala, Zimną Wojnę, Semper Fidelis, Tricorn. Ewentualnie Pursuit of Glory lub jeśli doczytam zasady to Silver Bayonet. Lubię i chętnie zagram choć nie mam: Washington's War, Wilderness War, UKC
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

Jutro (w piątek) pojawią się w klubie nowe osoby (dopytywały się mnie telefonicznie o klub). Będą chciały poznać jakieś gry planszowe. Gdyby ktoś chciał pokazać coś nowym graczom, poopowiadać i zagrać z nimi - zachęcam. Być może skończy się tylko na krótkim wprowadzeniu w temat, nie wiem. W sumie bardziej to jest zadanie dla eurograczy, ale każdy może spróbować i zrobić coś dobrego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

Petru Rares pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 09:43 Może na najbliższy piątek byłby ktoś chętny zagrać w Warszawie w Agresorze w coś wojennego. Ze swojej strony proponuję np. Hannibala, Zimną Wojnę, Semper Fidelis, Tricorn. Ewentualnie Pursuit of Glory lub jeśli doczytam zasady to Silver Bayonet. Lubię i chętnie zagram choć nie mam: Washington's War, Wilderness War, UKC
Ja bym się skusił na coś, pewnie z tych lżejszych. Co do tego Tricorna to nie kojarzę co za tytuł.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Silver »

Napisałem wcześniej na forum g-p o tym co przykładowo mogę zabrać jutro ze sobą i nie są to wszystko gry wojenne (ale bardzo ujmujące): 878 Vikings + dodatek, Battlestar galactica PL ze wszystkimi dodatkami, Britannia, Clash of culture, Commands Color Epic, Conflict of Heroes, Fief, Fires of Midway, Flying color, Funny friends, Gloria mundi , Iron&Oak, La citta, Last night on the earth, Secret weapon of the third reich, Semper Fidelis, Spartacus, Sword of Rome.
Ja chętny byłbym na dłuższe rozgrywki do rozegrania nawet więcej niż na 1 spotkanie; ale za tydzień nie mógłbym przyjść.
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Petru Rares »

Raleen pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 18:56
Petru Rares pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 09:43 Może na najbliższy piątek byłby ktoś chętny zagrać w Warszawie w Agresorze w coś wojennego. Ze swojej strony proponuję np. Hannibala, Zimną Wojnę, Semper Fidelis, Tricorn. Ewentualnie Pursuit of Glory lub jeśli doczytam zasady to Silver Bayonet. Lubię i chętnie zagram choć nie mam: Washington's War, Wilderness War, UKC
Ja bym się skusił na coś, pewnie z tych lżejszych. Co do tego Tricorna to nie kojarzę co za tytuł.
Tricorn to command and colors w wersji rewolucji amerykańskiej. Bunker Hill, Monmouth itp. Bardzo przyjemne i proste i szybkie. Mogę wziąć i być ok. 17. Może nawet wcześniej
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Silver »

A widzieliście https://boardgamegeek.com/boardgame/250 ... et-warfare Borga na podstawie Command Color.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

Dziś tłoczno w klubie. Na pewno ponad 20 osób, a z uczestnikami turnieju Star Wars przeznaczenie i do 30.

Podziękowania dla Petru Raresa za emocjonującą rozgrywkę w "Hannibal: Rome vs Carthage". Walka była długo bardzo wyrównana, i pewnie Rzym by zwyciężył, ale ostatniej kropki nad i nie postawiliśmy ze względu na ograniczenia czasowe Petru.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Petru Rares »

Silver pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 21:28 A widzieliście https://boardgamegeek.com/boardgame/250 ... et-warfare Borga na podstawie Command Color.
Niestety Silver nie kojarzę żadnych innych tytułów oprócz wojennych historycznych choć to wygląda ciekawie.


Raleen, dziękuję za rozgrywkę. Wszystko się jeszcze mogło wydarzyć w naszej rozgrywce.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Bambrough »

Poszukuję 2 ochotników na Liberty or Death albo A Distant Plain (ze wskazaniem na ten pierwszy tytuł) na jutro tj. 12 lipca. Planowany start ok. 16.00.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Bambrough »

Wzorem zeszłego piątku poszukuję 1 śmiałka na COIN-y: Liberty or Death albo A Distant Plain (ze wskazaniem na ten pierwszy tytuł), na piątek 19 lipca. Planowany start ok. 16.00.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Silver »

Z gier które proponujesz to znam tylko tą drugą (miałem kiedyś i sprzedałem) ale bardziej wolałbym coś innego i mam sporo propozycji - może ktoś chętny w coś dłuższego aby w razie czego dograć na kolejnym spotkaniu?
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Ogmios »

Przy pomyślnych wiatrach będę w Agresorze w ten piątek, chętnie mogę zagrać w coś. Jak nie trafi się nic lepszego może być wspomniany COIN:Lod (sam mam Cuba Libre, ale nie miałem okazji zagrać, bo się ludziska boją), ale to w wariancie na czterech chyba najlepiej?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

Z wieloosobówek ja mam do rozdziewiczenia świeżutkie The Napoleonic Wars jakby co.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”