[XVI] [4] Pluton Merkav 15mm - [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

[XVI] [4] Pluton Merkav 15mm - [GOTOWE]

Post autor: sgr »

Spróbuje się wyrobić z plutonem Merkav do Team Yankee. Skala 15mm. Na zdjęciu 5 modeli (cały box), ale do konkursu będzie 3 sztuki (tyle jest w plutonie). Dodatkowe dwie, będa robić za HQ - które to będą okaże się na etapie przyklejania kalkomanii. Mam nieopracowane kolory do IDFu, więc może być kolorystycznie śmiesznie ;). Jak mi się uda w połowie sierpnia zgłoszę coś do innej kategorii (nie będzie za późno)?

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 31 sierpnia 2019, 20:36 przez sgr, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 143 times
Been thanked: 157 times

Re: [XVI] Pluton Merkav 15mm

Post autor: Malory »

Jak mi się uda w połowie sierpnia zgłoszę coś do innej kategorii (nie będzie za późno)?
To już zależy od Twoich umiejętności. Ja raz pojazd na dwa dni przed końcem konkursu zgłosiłem :D
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: [XVI] Pluton Merkav 15mm

Post autor: Raleen »

Fajny temat. Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XVI] Pluton Merkav 15mm

Post autor: Umpapa »

Można zgłosić nawet w dniu zakończenia konkursu, byleby spełnić wymogi regulaminu, a w szczególności zdjęcia z postępu prac.

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVI] [4] Pluton Merkav 15mm

Post autor: sgr »

Mały update - raczej się przed sierpniowym, wakacyjnym wyjazdem na serio za Merkavy nie zabiorę, ale chciałem je skleić, bo mi się zawsze podobały. Poniżej więc zdjęcie sklejonych czołgów i - jeśli ktoś ciekawy - porównanie wielkości z ikonicznymi czołgami II-wojennymi (Merkava jest duża, ale jak duża - musiałem sprawdzić, wychodzi, że Jagdpathera jest porównywalnie duża, T-34/76 odstaje trochę wielkością, ale żydowski czołg jakimś monstrum nie jest).
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: [XVI] [4] Pluton Merkav 15mm

Post autor: ink »

No wygląda genialnie. Zastanawiam się nad tym .50 cal nad lufą. Kto jest jego operatorem?
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 436 times
Kontakt:

Re: [XVI] [4] Pluton Merkav 15mm

Post autor: Torgill »

Powodzenia!
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: [XVI] [4] Pluton Merkav 15mm

Post autor: Sarmor »

ink pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 08:48 Zastanawiam się nad tym .50 cal nad lufą. Kto jest jego operatorem?
Nie wiem, kto dokładnie jest operatorem, ale ta półcalówka jest sterowana zdalnie z wnętrza wieży.
TheNode.pl – zapraszam!
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVI] [4] Pluton Merkav 15mm

Post autor: sgr »

Widzę, że część prac już skończona lub prawie skończona, mnie się na razie tylko udało wczoraj nanieść podkład (nie robiłem zdjęcia) i właśnie po całkiem długiej sesji z aerografem udało mi się skończyć bazową modulację. Wyszło trochę mało kontrastowo jak na mój gust - tzn rozjaśnienie jest ok, ale przyciemnienie jest za jasne (chyba, nie mam tego zestawu barw "namacanego", mam nadzieję więc, że wyjdzie ok) - nie będę poprawiał, bo to za dużo zabawy (szczególnie biorąc pod uwagę kosmiczne krzywizny pancerza na tych czołgach), jesli będzie trzeba to zawsze można pociągnąć jakimś olejem później dla zwiększenia kontrastu. Jakby ktoś się interesował (głównie pisze to dla siebie, bo potem zawsze zapominam czym co malowałem, a Merkav mi będzie jeszcze kilka potrzeba) malowane na białym podkładzie farbami Mig Ammo - 066 Faded Sinai Grey jako baza, cienie 131 Real IDF Sinai Grey, rozjaśnienia 009 Sandrau. Następny etap to kalki i mozolne babranie się pędzlem po gąsienicach, potem już będzie z górki ;).
Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVI] [4] Pluton Merkav 15mm

Post autor: sgr »

Mały update - gumowe fartuchy, gasienice i "opony" pomalowane na bazowe kolory, kalki przylepione (dużo zabawy z nimi przez te nity na fartuchach pancernych, wyszły przez to tak sobie, kalki BFu nie są najdelikatniejsze i czasem średnio reagują na microsol). Modele są też popsikane satynowym lakierem i za kilka godzin będą gotowe do filtrów, pinwashy, itp.
Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVI] [4] Pluton Merkav 15mm

Post autor: sgr »

Filtry, pinwash, pierwszy wash na gąski oraz finalny lakier matowy zrobione. Zostały km-y, cała masa km-ów i detale + lakier matowy/błyszczący na nie, wykończenie gąsienic i obicia/otarcia na kadłubie. Nie zdecydowałem jeszcze czy będę jakiś kurz na czołgach robił.

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 23 sierpnia 2019, 00:09 przez sgr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: [XVI] [4] Pluton Merkav 15mm

Post autor: ink »

Ciężko mi uwierzyć, że to skala 15 mm!
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: [XVI] [4] Pluton Merkav 15mm

Post autor: twhistoria »

ink pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 21:34 Ciężko mi uwierzyć, że to skala 15 mm!
Ale jest. Modele plastikowe z Battlefrontu do gry Team Yankee w skali 1:100.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVI] [4] Pluton Merkav 15mm

Post autor: sgr »

Przedostatnia aktualizcja. Następne zdjęcia będą już gotowych modeli. Dodałem obicia i ryski, przydymienia na wydechach i końcach luf orat przybrudziłem gąsienice. Zostały szkielka (reflektory, peryskopy), km-y i żołnierzyk (i bombki na wieży). Wciąż nie wiem czy będę je "opylał". Nie są to najlepsze modele jakie pomalowałm (ciut za dużo washa tu i tam, modulacja trochę bez planu, choć widać to dużo bardziej przy makro, z moim krótkwidztwem na żywo wyglądają ok ;) ), ale jestem zadowolony.

Załączam zdjęcie całej bandy i pojedynczego zawodnika - widać tam gąski lepiej.

Obrazek
Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XVI] [4] Pluton Merkav 15mm

Post autor: sgr »

Przepraszam, to jeszcze nie najostatniejsze zdjęcie. Czołgi sa gotowe, ale jak im się przyjrzałem to mi wyszło, że przydałoby się dać im jakies bambetle na kosze przy wiezach, żeby trochę ożywić kolory. Za jakiś czas więc, dam zdjęcie wybranych trzech sztuk do plutonu. Poza tym oficjalnie stwierdziłem, że Państwo Żydowskie mnie nienawidzi - nie dość, że montuja po 3 km-y na czołg, których nie lubię malować, to jeszcze wymyślili po trzy antenki na czołg, żebym sobie palce kaleczył.

W sumie mi się podobają...

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”