Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

Telamon pisze:Nie przesadzaj z tym użalaniem. Nie było tego wiele, zwłaszcza w porównaniu z "Daredevilem". Nie dość, że w jego serialu było mało diabła to połowa scen polegała na płaczu nad własną ślepotą. Dopiero w finale potrafił się otrząsnąć. :P
"Co prawda nóż jest stępiony, ale nie ma co się go czepiać bo przecież łyżka jest półokrągła". Co to za porównanie?
Na tym polega fundamentalna różnica między tymi postaciami (wyjaśniona najbardziej łopatologicznie jak się tylko da w "New York`s Finest"): Frank brnie jak czołg i rozwala wszystko złe co się rusza, a Murdock`owi włosy stają dęba na samą myśl, że ktoś może zginąć.
W efekcie "użalanie się" jest istotą Daredevil`a i całkowitym wypaczaniem Castle`a. W tym pierwszym serialu jest jego istotą w tym drugim to jakaś parodia.
Telamon pisze:Jeżeli chodzi o anulowane Marvele padły chyba wszystkie oprócz Punishera i Jessici. Nawet lubiany przeze mnie Luke Cage.
Punisher i Jessica też padną jak tylko zostaną wyemitowane serie (odpowiednio) druga i trzecia. Disney przejmuje wszystko i najprawdopodobniej możemy zapomnieć o serialach +16.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Na tym polega fundamentalna różnica między tymi postaciami (wyjaśniona najbardziej łopatologicznie jak się tylko da w "New York`s Finest"): Frank brnie jak czołg i rozwala wszystko złe co się rusza, a Murdock`owi włosy stają dęba na samą myśl, że ktoś może zginąć.
W trzecim sezonie przed dwa pierwsze odcinki diaboł płakał nad utratą swej "daredevilowości". Tak bardzo, że nawet siostra nie była w stanie tego wytrzymać. Potem marzył o zabiciu Fiska ale to inna historia... :P
Natomiast "żal" Franka wytłumaczono w kilku odcinkach Punishera Max (który to komiks Netflix ekranizował). Nie "płakał" (a raczej wpadał w szał) z powodu zabijania lecz utraty swej rodziny. Co noc przeżywał ten sam koszmar z mordowaną żoną. Jego choroba psychiczna się pogłębia do momentu w którym Frank stara się stawić jej czoła (ostatni odcinek z Punisherem próbującym rozmawiać o swym PTSD z innymi weteranami).

O chorobie Punishera też co nieco w internecie można znaleźć. ;)

Poza tym Frank brnie jak czołg i rozwala wszystko złe co się rusza. Niektórzy nawet próbują jego mordercze skłonności pohamować. :P

Przyznaję, że innych komiksów niż Max nie czytałem. Lubię Franka bez obcisłego kostiumu i paranienormalnych przeciwników. :P
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

[Początkowo głównie z uwagi na Lucy] Zabrałem się za "Elementary". Bardzo fajna współczesna wersja Sherlock`a. Jak dla mnie o niebo lepsza od tego co namodzili z Cumberbatch`em.
Miller świetnie odnalazł się w roli i po przemieleniu pięciu serii czekam aż Netflix łaskawie doda szóstą.

Ale skoro o Sherlock`u mowa - obejrzałem również japoński eksperyment na ten temat pt. "Miss Sherlock". Bardziej śmieszne niż interesujące, ale co tam. 8-)
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: RAJ »

Pojawił się nowy serial "Rekrut" na AXN. O czterdziestolatku, który postanowił zostać policjantem, pierwsze dwa odcinki są fajne.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Ktoś z was zaczął może oglądać trzeci sezon "True Detective"? Ja tak. Po pierwszym odcinku jestem nastawiony pozytywnie, może być tak dobrze jak w sezonie 1. :)
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

https://www.filmweb.pl/serial/Synowie+A ... 008-479538

Siedem serii toteż bywa nierówno, ale z tym serialem jest jak z chodzeniem po bagnach. Nawet jeśli tu i ówdzie bywa płytko.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: cadrach »

Czy ktoś oglądał nowy Das Boot? Natknąłem się poniższą recenzję; wygląda na to, że serial może być fajny, a produkcja drugiego sezonu jest już przyklepana:
https://www.theguardian.com/tv-and-radi ... ing-reboot
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: clown »

Mini serial o Czarnobylu, produkcja HBO:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... xTdHoI9S40
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Muszę zobaczyć.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Jarek »

Obejrzałem pierwszy odcinek. Polecam.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: clown »

Jarek - mocna rzecz prawda?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Jarek »

Oj tak. Podoba mi się jak oddali grozę sytuacji. Wiem co było i co będzie, ale oglądanie nieświadomych sytuacji ludzi i tak buduje napięcie.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Też już widziałem. Tematem Czarnobylskiej Katastrofy interesowałem się raczej pobieżnie. Zawsze najbardziej ciekawiła mnie kwestia gaszenia pożaru i ludzi, którzy stracili życie - zarówno podczas akcji jak i w skutek napromieniowania. Wszystko było wielką improwizacją, dodatkowo utrudnianą przez specyfikę państwa sowieckiego.
Jak dotychczas klimat systemu monopartyjnego ukazano świetnie, łącznie z jego groteskowością. Partyjniacy chowają się w bunkrze, okłamują samych siebie, a gdy to nie pomaga wkracza wiara w system, państwo i Lenina. Żarliwa przemowa starego rewolucjonisty była chyba najlepszym momentem w pierwszym odcinku.
Obejrzałem trailer kolejnego odcinka. Widzę, że nie oszczędzano i zostaną pokazane kolejne etapy akcji. Oczywiście gaszenie reaktora śmigłowcami, likwidatorzy gaszący pożar łopatami, usuwanie skażonej warstwy ziemi spychaczami.

Ciekawi mnie czy reżyser oprócz strachu i "systemowego" kłamstwa pokaże również więcej heroizmu.

PS. O wiele lepiej się "bawiłem" niż przy czterech odcinkach ósmego sezonu "Gry o Tron"... :|
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: clown »

PS. O wiele lepiej się "bawiłem" niż przy czterech odcinkach ósmego sezonu "Gry o Tron"...
To chyba akurat nie było trudne :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Próbuję właśnie zapomnieć, że widziałem ósmy sezon GoTa. :(
"Czarnobyl" oczywiście oglądam dalej. Serial znakomity, który zrealizowano w bardzo przemyślnie - wielbiciele czarnej legendy Czarnobyla będą zadowoleni, a ci stąpający twardo po ziemi również nie powinni czuć irytacji.
Dzisiaj odkryłem iż kilka miesięcy temu pojawił się drugi sezon mojego ulubionego "Punishera". Będzie czym zabić niesmak po tragicznym finale "Gry"... Gdyby tak jeszcze Castle odwiedził scenarzystów gota...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”