[S] FortGier.pl

Sprzedaż, kupno i zamiana gier planszowych. Wszelkie związane z tym ogłoszenia prosimy zamieszczać właśnie tutaj.
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: duc de Fort »

Odnośnie Kingdom of Heaven mogę odpowiedzieć, ponieważ jeszcze ja zdjąłem je ze strony. Przy ostatnim zamówieniu do MMP miałem od nich informację, że obecnie gra jest niedostępna. Niestety część wydawców, w tym MMP, nie uaktualnia strony na bieżąco. Przy następnym zamówieniu do MMP Maciek na pewno zweryfikuje. Jeśli danego tytułu nie ma stronie, najlepiej zadać pytanie na maila.
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: TommyGn »

ghostdog pisze:
Kpt. Bomba pisze:O matko... co to nagle za ból dupy...
Fort od zawsze działa w ten sam sposób i nagle po kilku latach problem, że jesteście informowani o najbliższym zamówieniu, które sklep wysyła do dystrybucji...

Jeden nagle zażyczył sobie bez marży, drugi chce informacji o cenach, które są na stronie sklepu...
kolejny chce programów rabatowych, które istnieją...
:roll:
Pijesz do mnie więc odpowiem. Mowa, że można zamawiać dowolny tytuł danego wydawnictwa, powiedzmy MMP - szukałem informacji, czy jest dostępny Kingdom of Heaven. Na stronie MMP jest na stronie Fortu nie ma. Rozumiem, że mogę zamówić ale cenę mam sam skalkulować? Rozumiem, że przyjdzie na to czas i zostanie to poprawione bo kiedyś tak było a teraz zniknęło.
To tylko moja uwaga, grzeczna i nie widzę powodu, żeby mi zarzucać ból dupy.
Niepotrzebnie doszło do epitetów w dyskusji.

Fort ewidentnie działa na innej zasadzie niż Rebel czy inne sklepy, gdzie gry strategiczne są dodatkiem do reszty gier.
W rezultacie może i inne mają wyższe stany magazynowe, ale w Forcie można zawsze było dopytać czy można sprowadzić tą czy inną grę i ile to będzie kosztowało.
Uważam, że jest to nawet sensowniejsze niż to, że Fort na wszelki wypadek na zapas obliczał cenę, która potem wisiałaby bez aktualizacji przez lata, i po wahaniach kursu okazywałaby się inna.
Przyznam, że kwestia czasu czekiwania też nie jest dla mnie problemem, bo w szafie mam gry, które czekają na zagranie, nawet i od dwóch lat. A pewnie wielu z nas też tak ma.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 353
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: FortGier.pl »

Witam serdecznie,

Na wstępie, dziękuję wszystkim za obfite komentarze, te mniej ale także i te bardziej krytyczne. Wszystkie przeczytałem z należytą uwagą, gdyż uważam, że sklep jest dla ludzi a nie ludzie są dla sklepu. Chciałbym aby sklep zmieniał się wraz z Waszymi oczekiwaniami i do nich dostosowywał, oczywiście z uwzględnieniem ekonomicznych realiów.

Natomiast, w chwili obecnej moim pierwszym celem jest zapewnienie ciągłości działania i na tym się skupiam. Próbuję wszystko ogarnąć w przynajmniej takim stopniu w jakim miał to ogarnięte Konrad chociaż nie jest to łatwe. Dlatego brak natychmiastowych zmian nie traktujcie proszę jako wynik zignorowania Waszych komentarzy.

To powiedziawszy, informuję iż szykujemy zamówienia na gry wydawnictwa GMT z bardzo krótkim deadlinem - 7 kwietnia godz. 21. Z komentarzy rozumiem, że dla niektórych tak krótki czas może być nie do zaakceptowania. W takim przypadku napiszcie proszę przynajmniej na adres sklep@fortgier.pl co chcielibyście aby pojawiło się w magazynie.

Nowości na naszej stronie to:

Space Empires: Close Encounters, 2nd Printing
The Age of Iron and Rust: A Time of Crisis Expansion
Time of Crisis, 2nd Printing
The Dark Valley Deluxe Edition


Ewentualne zamówienia bardzo proszę składać do niedzieli 7 kwietnia do godz. 21.

Okres realizacji około 30 dni.

Oczywiście można zamówić każdy dostępny tytuł tego wydawcy. Dla ułatwienia część z dostępnej oferty znajduje się tutaj oraz tutaj.

Pozdrawiam,

Maciek
Sigi
Caporal
Posty: 68
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2016, 16:54
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: Sigi »

Do czego zmierzam...
Dotychczasowy model biznesowy Fortu, jeśli sklep przez 7 lat był tylko hobby dla właściciela, całkowicie się nie sprawdził. Sklep, który działa, bo sprzedaje towar drogo i przyśle towar do klienta po kilku tygodniach oczekiwania raczej nie ma racji bytu.
Nie znam Konrada, nie znam Maćka, ale znam właściciela mojego osiedlowego sklepiku spożywczego. Czasem nawet kupuję tam bułki, ale na duże zakupy to raczej jeżdżę do Auchan lub Tesco. Tak samo wygląda sytuacja z Fortem. Kupuje tam, ale tylko wtedy, gdy nie bardzo mi zależy na szybkości dostawy, czyli głównie wtedy, gdy tylko uzupełniam kolekcję o kolejną grę z jakiejś serii.
Dlaczego w Forcie?
Ano tylko dlatego, żeby nie było gadania, że nie wspieram polskiego biznesu.
Duże zakupy robię na zachodzie i dopóki sam Fort się nie zmieni to nadal tak będę robił. Dlatego wziąłem udział w tej dyskusji, bo może nowy właściciel coś zmieni.

Żeby było jasne (zanim kumple właścicieli wyleją na mnie swoje żale). Nie namawiam do robienia zakupów w tym sklepie, ani ich nie odradzam. Przedstawiam tylko sytuację tak, jak ona z mojej perspektywy, konsumenta niezwiązanego w żaden sposób z właścicielem, wygląda.
Aktualnie sam mam dwa aktywne zamówienia w Forcie, jedno złożone jeszcze u Konrada (właśnie mija 30 dni od jego złożenia i gry nadal nie mam - ale spodziewałem się tego więc spokojnie sobie czekam), a drugie już u Maćka (powiedzmy, że testuję "sprawność" Fortu po zmianie właściciela).
Na koniec tego przydługiego wywodu chciałbym zaznaczyć, że naprawdę trzymam kciuki za nowego właściciela i liczę na pozytywne zmiany w funkcjonowaniu sklepu :)
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 353
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: FortGier.pl »

@sigi

Witam, jeśli chodzi o zamówienie z 16 marca to 30 dni jeszcze nie minęło, obecnie czekam na przelew i grę wyślemy zaraz po zaksięgowaniu płatności. Dziękuję za cierpliwość!
Sigi
Caporal
Posty: 68
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2016, 16:54
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: Sigi »

@FortGier.pl
No faktycznie minęło 28 dni od zamówienia do otrzymania maila, że gra jest w sklepie.
Żeby być precyzyjnym napisałem, że "właśnie mija", a nie "minęło" 30 dni. Może to za duże uproszczenie było za co niniejszym przepraszam.
Nie chcę się tu kłócić ani łapać za słówka itd.
Nie jestem też sfrustrowanym klientem, który długo czeka na towar, bo przy składaniu zamówienia byłem poinformowany o czasie jego realizacji więc doskonale wiedziałem jak to będzie wyglądać.
Napisałem natomiast poprzedniego posta, bo poczułem się sprowokowany tocząca się tu dyskusją.
Oto jeden kolega reklamuje sklep swojego kolegi w sposób, który można streścić w jednym zdaniu:
"sklep jest zajebisty, bo to sklep mojego zajebistego kumpla, dla którego prowadzenie tego sklepu to jest hobby, ale jak kupicie tam grę, to chłop chociaż będzie miał na lody".
Tak wiem, znowu upraszczam, ale tak to zrozumiałem i nie wytrzymałem.
Gdyby kolega napisał reklamę w stylu:
"zmienił się właściciel, który planuje zmienić sposób funkcjonowania sklepu tj. np zwiększy stany magazynowe przez co skróci czas realizacji, i pewnie wtedy więcej ludzi gry kupi, bo będą dostępne "od ręki", większa sprzedaż detaliczna sklepu spowoduje, że obroty pomiędzy sklepem i wydawcami/hurtowniami wzrosną, dlatego sklep dostanie u nich większe rabaty, co przełoży się na niższe ceny w sklepie, programy rabatowe i lojalnościowe (i ewentualnie wyższe zyski właściciela) dlatego własnie kupujcie ludzie w nowym Forcie"
to pewnie bym się nie odzywał, a reklama odniosłaby może pozytywny skutek :)
A tak to poczułem się trochę jakbym oglądał TVP ;) (nie kupuj u Niemca tylko w naszym Forcie narodowym)
Tyle mam do powiedzenia w temacie i więcej nie mam zamiaru zabierać tu głosu.
Trzymam kciuki za Fort i liczę na pozytywne zmiany w jego funkcjonowaniu :)
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 353
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: FortGier.pl »

Witam serdecznie,

Mam kilka wiadomości do obwieszczenia.

Po pierwsze zbieram zamówienia na Zeppelin Raider Imperial German Naval Airships.

Druga sprawa to na stronie głównej fortgier.pl w sekcji "Nowości w magazynie" pojawiło się kilka nowych tytułów. Zachęcam do odwiedzenia.

Na koniec jeszcze informacja dotycząca VaeVictis. Wydawca poinformował mnie, że ze względu na sprawy rodzinne potrzebuje trochę więcej czasu niż zazwyczaj na zrealizowanie mojego zamówienia. Zatem moje dostawy do was także zapewne się opóźnią. Dziękuję za zrozumienie dla mnie i dla wydawcy.

Miłej niedzieli!
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: Neoberger »

Niesamowite wrażenie zrobił na mnie spokój i kompetencja w wypowiedziach nowego właściciela.
Dzięki. To dobra wróżba. Słuchać głosów odbiorców i co da się to zmieniać to ważne. I nieczęste.
Pewna Bomba nie zawiodła i jak zwykle chamstwo, ale to norma.

Rozmawiałem z Rajem na konwencie Raleena i nie przekonał mnie. Skoro można normalnie zamawiać nie patrząc na datę zlotu maili to po co te zloty? :D
Ale jeżeli tak jest lepiej technologicznie dla właściciela, a nie przeszkadza to w normalnym zamawianiu to nie ma problemu.

Sklep nie może trzymać gier na magazynie. To samobójstwo. Widać to było przy wyprzedaży gdy ze 200 gier zostało. A kasa była zamrożona, bo cały świat wtedy wyprzedaje za grosze, a ja przeczytałem, że były właściciel nie jest tak zdesperowany żeby z 220 zejść do 200. Ja bym kupił, magazyn by się zwolnił, a kasa byłaby w ręku. Ale przejęcie sklepu przez nowego umożliwiło wpędzenie w magazyn nowego właściciela. :D

Książki przy księgarni Aros, gdzie prawie wszystkie książki historyczne są, a przesyłka bywa tańsza (z Bonito darmowa jak odbieram w punkcie) to ryzykowna gra.

Sklep jest super i warto w nim kupować ponieważ rzadko który ma gry niewielkich wydawnictw.
Natomiast na spokojnie można się zastanowić nad systemem premii. Wszyscy dostają praktycznie na początku 5% i koniec. Nic więcej. Nawet łączenia z promocjami.
Swego czasu poradziłem Rebelowi, żeby uzyskiwane procenty nie przepadały po jakimś czasie. I o dziwo zlikwidowali ten stary system.
Także na spokojnie, jak mówi Raleen, przy jakiejś kawie czy piwie można pogadać.
Berger
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: Neoberger »

Jako przykład jeden z wzorcowych systemów rabatowych:
https://www.planszostrefa.pl/pl/i/Program-rabatowy/14
Berger
Awatar użytkownika
yanoo
Sergent
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 00:15
Has thanked: 1 time

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: yanoo »

Jest szansa na Pavlov's House wydawnictwa DVG?
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 353
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: FortGier.pl »

Otrzymałem już kilka zapytań o Pavlov's House więc na pewno się zaopatrzę przy najbliższej okazji.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

FortGier.pl pisze:Witam serdecznie,

Mam kilka wiadomości do obwieszczenia.

Po pierwsze zbieram zamówienia na Zeppelin Raider Imperial German Naval Airships.

Druga sprawa to na stronie głównej fortgier.pl w sekcji "Nowości w magazynie" pojawiło się kilka nowych tytułów. Zachęcam do odwiedzenia.

Na koniec jeszcze informacja dotycząca VaeVictis. Wydawca poinformował mnie, że ze względu na sprawy rodzinne potrzebuje trochę więcej czasu niż zazwyczaj na zrealizowanie mojego zamówienia. Zatem moje dostawy do was także zapewne się opóźnią. Dziękuję za zrozumienie dla mnie i dla wydawcy.

Miłej niedzieli!
Wiadomo kiedy może się spodziewać tegoż VV?
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 353
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: FortGier.pl »

Witam,

Odnośnie VV paczka od wydawcy jest w drodze, została nadana w zeszły piątek ale z tego co widzę nie opuściła jeszcze granic Francji. Jest w rękach poczty francuskiej... W wariancie optymistycznym spodziewam się jej u siebie jeszcze w tym tygodniu. Jak dotrze i sprawdzę zawartość będę informował Was indywidualnie o statusie Waszych zamówień.

Pozdrawiam,

Maciek
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 353
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: FortGier.pl »

Witam serdecznie,

Szykujemy zamówienia na gry wydawnictwa Compass Games.

Nowości na naszej stronie to:

Hearts and Minds

Ewentualne zamówienia bardzo proszę składać do niedzieli 28 kwietnia do godz. 21.

Okres realizacji około 45 dni.

Oczywiście można zamówić każdy dostępny tytuł tego wydawcy. Dla ułatwienia część z dostępnej oferty znajduje się tutaj.

Pozdrawiam,

Maciek
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 29 sierpnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Ziemia
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: Smerf Maruda »

Czy można zamawiać Krucjatę i Rewolucję z Kompasów?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełda Gier Planszowych”