XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: Raleen »

dbj pisze:Krążą pogłoski, że się pojawię w sobotę przed południem i zostanę do niedzieli.
Zastanawiam się tylko jaką grę/Gry przywieźć.
Trzymam za słowo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: Khamul »

Raleen pisze:Ważna informacja organizacyjna

W piątek sale Freskowa i Jagiellońska będą dostępne dopiero od godz. 17-18.
Wcześniej od godz. 12 można będzie grać w Skarbcu (to jest sala położona trochę w głębi zamku).


Powyższe spowodowane jest tym, że w ww. salach do godz. 17 odbywa się inna impreza i są zarezerwowane.
Jak zaczniemy grac w Skarbcu to trzeba bedzie sie o ktorejs godzinie wynosic / przenosic ?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: Raleen »

Khamul pisze:
Raleen pisze:Ważna informacja organizacyjna

W piątek sale Freskowa i Jagiellońska będą dostępne dopiero od godz. 17-18.
Wcześniej od godz. 12 można będzie grać w Skarbcu (to jest sala położona trochę w głębi zamku).


Powyższe spowodowane jest tym, że w ww. salach do godz. 17 odbywa się inna impreza i są zarezerwowane.
Jak zaczniemy grac w Skarbcu to trzeba bedzie sie o ktorejs godzinie wynosic / przenosic ?
Niestety tak. W Skarbcu można siedzieć od 12-tej, myślę, że do 18-tej spokojnie, pewnie jak by się to minimalnie przeciągnęło to nie będzie problemu, ale po 18-tej na pewno jako grupa przenosimy się na nasze stałe miejsce (sale Jagiellońska i Freskowa).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: Leyas »

Będę od piątku do niedzieli. Jestem chętny na wieloosobowe. Jeśli nie będzie HiSa to chętnie zagram w VQ - chociaż zaznaczam, że w to nigdy nie grałem. Mogą być także Sukcesorzy.
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: Monthion »

Po dłużej przerwie w "konwentowaniu" zjawię się i jak. Będę w sobotę i/lub niedzielę. Nie umawiam się na nic bo nie wiem jak godzinowo dotrę. Wstępnie wziąłbym Race to Berlin (Leonardo), Labyrinth: The War on Terror (GMT Games), Orzeł i gwiazda (Leonardo) oraz Hannibal: Rome vs. Carthage (Valley Games).
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: dbj »

Na Hannibala mógłbym się skusić. Może uda się zagrać w Iganie...
Wezmę No Question of Surrender, a nóż znajdę bratnią duszę.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: Leliwa »

Leyas pisze:Będę od piątku do niedzieli. Jestem chętny na wieloosobowe. Jeśli nie będzie HiSa to chętnie zagram w VQ - chociaż zaznaczam, że w to nigdy nie grałem. Mogą być także Sukcesorzy.
Zawalczymy...
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: Raleen »

Panowie (i Panie) zostały ostatnie dni na umawianie się na rozgrywki.

Warto je wykorzystać!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: Anders »

Przyjadę w Piątek po południu.
Jak zawsze chętnie się piszę na VQ.
Przywiozę pewnie Blue vs Grey i Republic of Rome, może ew. HIS albo Punic Island.
Arshenik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: Arshenik »

leliwa pisze:
Samuel pisze:Hm, to może i ja nie będę się pchał do Waszego stołu, rok akademicki za pasem, a taka na przykład wywichnięta szczęka mogłaby czynić pewien dyskomfort w wygłaszaniu wykładów ;) Realistycznie zresztą przewiduję, że ograniczę się raczej do gier z młodzieżą, jeśli w ogóle sytuacja na zewnątrz naszych dwu sal gier pozwoli mi na dłuższe w salach tych przebywanie. :(
Do tego stołu tylko w kasku!
Już mnie tak nie demonizujcie, nie mam aż tak ciężkiego sierpowego na jaki wygląda ;) a z Jaśkiem - szacun, że młody chłopak potrafi ogarnąć, lepiej lub gorzej, taką grę jak HIS. I nawet na debalans powodowany jego nie zawsze rozsądnymi działaniami można przymknąć oko, ale nasze nerwice natręctw ewidentnie nie współgrają... albo współgrają aż za bardzo...

Samuelu, jeśli o mnie chodzi to SoR możesz wziąć, a możesz też trzymać jeśli jest szansa że będzie grany.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: Samuel »

Myślę, że wezmę nowego HISa z dodatkiem (chyba, że Anders ma dodatek, wtedy alternatywnie VQ). Widzę, że vox populi jest raczej zam VQ, ale to ma ktoś przywieźć, więc chyba lepsza opcja to alternatywnie HIS i VQ niż 2 x VQ. SoR też wezmę, może Anders się da namówić, ponadto tu wymagane jest 5 graczy, a to zawsze łatwiej zebrać. Natomiast, rzeczywiście, SoR bym chętnie zatrzymał, jak Arshenik pozwoli, bo jesień się zbliża, a wraz z nią szansa na zebranie ekipy (Wally?). Generalnie, jak pisałem, będę się zajmował młodzieżą, ale Jaś, Grześ, a także Tata Grzesia Rzeniu ostatnio spoko sobie radzili z HISem, więc na duże rozgrywki są jednak dobre widoki. Z innych gier myślę o NPWS, UKC, ToC, Sekigaharze, Gothic Invasion, Paxach. Niestety, ze względu na prace uczelniane nie miałem szans ruszyć do przodu "Krecich Wojen", które w międzyczasie stały się "Lwami Północy", myślę jednak, że przynajmniej spakuję.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: dbj »

Będę jechał samochodem, dlatego mogę zabrać sporo gier. Jeżeli ktoś by coś chciał z naszej kolekcji to do piątku można pisać.

Poniżej link do zdjęć części kolekcji.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1532765267
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: Magnum-KR »

W sobotę przyjedziemy koło 10-tej w składzie: Arshenik, Benedetto, ja. Jak będzie się można dołączyć do HISa to wejdziemy w to, jak nie będzie tylu chętnych i wolnej gry (bo nie mamy) to będę miał swoich Sukcesorów i będziemy szukali czwartego. Jak nie znajdziemy to będę tez miał ze sobą T&T i sobie w to w 3 pykniemy sami.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: Raleen »

Jednak będzie system bitewny BATTLEGROUP na imprezie jak wszystko na to wskazuje :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: XIII Pola Chwały (28-30.IX.2018)

Post autor: Sarmor »

Jest gdzieś pełny spis gier bitewnych prezentowanych w tym roku? Szukałem na profilu imprezy na FB, ale widzę tylko informacje o turniejach.

Edit. Zapytałem i chwilę później na profilu pojawiła się informacja. :D
W tym roku w sobotę i niedzielę pokazy:
Wrzesień '39 (Strateg), Ogniem i Mieczem (Wargamer), Bogowie Wojny, Lee (GM Boardgames), Face of war (Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar), Flames of War (Team Yankee), ponadto What a Tanker!, Wings of War, Wings of Glory, Bolt Action, DBM, DBA, Force on Force, Pirates, Sława i inne systemy prezentowane przez środowisko wargamingowe,

TerenyDoGier.pl zaprezentują makiety do gier i tereny nastawne - do zakupienia.

W sobotę wieczorem w MCDiS Prostki 1656 - wielka (i otwarta dla chętnych) bitwa w systemie Ogniem i Mieczem

Turnieje: Ogniem i Mieczem sobota i niedziela, DBA - sobota, Wrzesień 39 - niedziela
TheNode.pl – zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”