Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 14:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wojna Peloponeska
PostNapisane: poniedziałek, 18 grudnia 2017, 17:01 
Sergent-Major

Cytuj:
Ma sens, ale kawaleria obrońcy powinna być chyba jakoś osłabiona (tu jeszcze dużo zależy od przebiegu bitwy).
Choć z drugiej strony mam też obawy, że Ci komplikuję. Wydaje mi się, że jeśli chcesz to uwzględnić, musisz wymyślić jakąś modyfikację tego rozwiązania albo nowe rozwiązanie, tak żeby nie sprowadzało się to do dokładania nowych przepisów.

Tutaj bym był bardziej za tym, aby uzależnić to od przebiegu bitwy pozostawiając po prostu decyzje w rękach gracza i nie osłabiać w żaden sposób kawalerii obrońcy czy wprowadzać innych modyfikacji (bo tak naprawdę pościg kawalerii to to samo co każda inna walka w rundzie bitwy, z tą różnicą, że dzieje się w momencie wykonywania odwrotu z bitwy przez jednego z graczy i tylko przez kawalerie, więc żadnych nowych zasad nie wprowadza). W sumie gracz mógł nie użyć kawalerii w bitwie, ani też nie musiała ponieść ciężkich strat w bitwie itp i to od graczy zależy ocena sytuacji i decyzja czy na przykład wykonywać pościg widząc, że jazda przeciwnika jest dość liczna czy też zaniechać pościgu biorąc pod uwagę możliwość poniesienia strat od osłaniającej odwrót swojej armii kawalerii przeciwnika. Wydaje mi się to dość sensowne.

PostNapisane: poniedziałek, 18 grudnia 2017, 17:35 
Colonel Général

Zobaczysz jak będzie pasowało do innych elementów układanki i wtedy najlepiej zdecydować.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: poniedziałek, 18 grudnia 2017, 19:30 
Sergent-Major

Cytuj:
Zobaczysz jak będzie pasowało do innych elementów układanki i wtedy najlepiej zdecydować.

Prawda, nic ująć nic dodać.

A teraz, żeby już nie przynudzać tonami tekstu (trzeba się wziąć za dalsze testowanie hehe :) ), nowa plansza (jeszcze nie ukończona). W samej planszy zaszły pewne zmiany podyktowane samymi testami, uzyskaniem lepszej przejrzystości (stara plansza wydawała się za bardzo już przeładowana treścią) jak i tym, że w grze miały być pierwotnie żetony jednostek, a finalnie będą bloczki (z gry żetonowej przerodziła się w bloczkową), więc musiałem wygospodarować więcej przestrzeni dla bloczków.
Plansza docelowo będzie miała wymiary 100cm x 80cm (sama część mapy, czyli w sumie to co widać poniżej jakieś 90cm x 70cm), ale wszystkie niezbędne do gry elementy chcę aby docelowo znalazły się na niej (oprócz bloczków z puli posiłków).

PLANSZA: https://zapodaj.net/56f1b757a6658.jpg.html

Pozdrawiam

PS: I jeszcze takie pytanie poza konkursem, czy nie wie ktoś może skąd mógłbym dostać bloczki (bo póki co testuję na żetonach)? Orientowałem się w kilku miejscach, ale nigdzie nie chcą się podjąć zrobienia takich bloczków i powoli wyczerpują mi się pomysły (być może będę zmuszony zrobić je sam, ale to już ostateczność dla mnie).

PostNapisane: wtorek, 19 grudnia 2017, 12:12 
Adjudant

Raleen napisał(a):
Widzę właśnie, nie nadążam komentować :). Może farmer coś dorzuci od siebie...

Pewnie dorzuci, ale też nie nadąża :P

PostNapisane: czwartek, 3 maja 2018, 08:14 
Chasseur

Można dostać link do instrukcji i elementów gry?

PostNapisane: czwartek, 3 maja 2018, 08:21 
Sergent-Major

Lagi napisał(a):
Można dostać link do instrukcji i elementów gry?

Praca oraz testy nad grą cały czas trwają. Do jej ukończenia jest jeszcze nieokreślony bliżej czas (projektowanie tej gry jest moim dodatkowym zajęciem i z czasem potrzebnym na nie jest różnie). Ale jak tylko gra będzie w fazie pełni grywalnego prototypu to i z pewnością przynajmniej instrukcja w wersji beta się pojawi :)

Pozdrawiam

PostNapisane: czwartek, 3 maja 2018, 10:45 
Chasseur

Cytuj:
Praca oraz testy nad grą cały czas trwają. Do jej ukończenia jest jeszcze nieokreślony bliżej czas (projektowanie tej gry jest moim dodatkowym zajęciem i z czasem potrzebnym na nie jest różnie). Ale jak tylko gra będzie w fazie pełni grywalnego prototypu to i z pewnością przynajmniej instrukcja w wersji beta się pojawi

Daj instrukcję jaką masz. Im wcześniejszy feedback tym lepiej.

PostNapisane: czwartek, 3 maja 2018, 10:57 
Sergent-Major

Nie mam jeszcze instrukcji jako takiej. To co mam to zlepek różnych pomysłów (mniej lub bardziej przetestowanych), zapisanych powiedzmy "pod siebie" i to często nawet nie w jednym pliku. Spora część jest też w mojej głowie. Tak jak napisałem, będzie gra na etapie grywalnego w pełni prototypu (choćby jego wczesnej wersji) to i wtedy pomyślę nad jakąś instrukcją. Teraz jest jeszcze na to za wcześnie.

Ale jeśli masz jakieś pytania to postaram się na nie odpowiedzieć w miarę możliwości :)

PostNapisane: niedziela, 20 maja 2018, 20:50 
Sergent-Major

Postanowiłem zakończyć na chwilę obecną pracę nad tym projektem i przenieść wszystkie dotychczasowe "dokonania" tutaj: viewtopic.php?f=71&t=17628

Pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]