Strategie i gry wojenne na PC

JSPH
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 15:53
Lokalizacja: Toruń

Post autor: JSPH »

Kupiłem tę gierkę w EMPIKU, ale nie dało się grać. Winny był błąd techniczny płyty. Reklamacje uwzględniono ale niestety wszystkie egzemplarze do których mieli dostęp też nie działały, więc wymieniłem na inny tytuł :cry: .
P.S. Podobnie było gdy chciałem kupić Castles 2, jak pech to pech.

Serdeczne pozdrowienia ze starego krzyżackiego Torunia.

JSPH
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10378
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2754 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Strategos pisze:
Jenerał von Auffenberg pisze:
Niezniszczlany Panzer General II też jest niezly.
Ma swoje niezaprzecza;lne zalety, a jak się dobrze poustawia scenariusze albo skorzysta z gotowców na stronienajwiększego polskiego fana gry, to jest zdaje się całkiem niezły.
Czy mógłbyś podać stronę tego fana?
Służę uprzejmie:

http://www.bolesta.home.pl/pg2/strony/ksiegarnia.html
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

JSPH pisze:Kupiłem tę gierkę w EMPIKU, ale nie dało się grać. Winny był błąd techniczny płyty. Reklamacje uwzględniono ale niestety wszystkie egzemplarze do których mieli dostęp też nie działały, więc wymieniłem na inny tytuł :cry: .
P.S. Podobnie było gdy chciałem kupić Castles 2, jak pech to pech.

Serdeczne pozdrowienia ze starego Krzyżackiego Torunia

JSPH
Mój egzemplarz działał poprawnie z wyjątkiem (jak pisali autorzy gry przeznaczonego dla fanatyków scenariusza pełnej kampanii po stronie niemieckiej - nie chodziło oczywiście o poprawność polityczną fanatykiem był również ten , który grał po stronie polskiej )Poza tym była do tego łatka chyba w Gamblerze albo w Świecie Gier Komputerowych.Mimo to tylko na starszym komputerze udało mi się ją tak zamontowac aby dziąłała pełna kampania po stronie Niemiec oczywiście wielka szkoda ale specjalnie zachowałem stary sprzęt na takie niespodzianki - może po prostu nie potrafię poprawnie wprowadzić patha na aktualnego kompa.Poza tym jest ogromna ilość innych scenariuszy.PS
Zawsze :wink: uważałem ,że Polska powinna w sojuszu z Zakonem zdusić w zarodku imperialistyczne dążenia przyszłego CCCP.
Barbaross@
Appointé
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:51
Lokalizacja: CSTO
Kontakt:

Post autor: Barbaross@ »

Wszystkich chętnych do gry pbem w OpArta czyli TOAW I, II i COW zapraszam na stronę www.taktyka.republika.pl i wstąpienia do LIGI.
Pozdrawiam kolegów strategów komputerowych i papierowych (zaliczam się własciwie do bu grup ;).
Do Boju!!!!
Nico pisze:ja polecam Liberty or Death :) - wojna o niepodleglosc ameryki ;) bardzo fajna i skomplikowana oraz L`Emperour , tej samej firmy ):) prowadzimy Napoleona przez cala Europe, zajmuja po 1-2 MB a gra sie o stokroc lepiej niz w niektore 4GB super-duper-strategie :P
Zgadzam sie z Tobą Nico (cos nam uciekles ;) )
Stare gry Koei są nadal bardzo grywalne. Wstyd powiedziec ale czasami wracam nawet do Nobunaga's Ambitions2 (ta gra nie obsluguje myszy) ;)czy Bandit Kings. Oczywiście West i Second Fronty, seria V4V czy Geghis Khan albo Hannibal to kolejne perełki z lamusa :))
Pozdrawiam wszystkich "oldbojów"
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Barbaross@ pisze:Wszystkich chętnych do gry pbem w OpArta czyli TOAW I, II i COW zapraszam na stronę www.taktyka.republika.pl i wstąpienia do LIGI.
Pozdrawiam kolegów strategów komputerowych i papierowych (zaliczam się własciwie do bu grup ;).
Do Boju!!!!
Tylko że ja nie mogę nigdzie dostać TOAW:COW :cry:
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Zastanawiałem się niedawno ,która gra wprowadza dobrze w klimat I wojny i dochodzę do wniosku,iż są to symulatory lotnicze z serii Red Baron.Symulowana jest wystarczajaca ilosc samolotów z zachodniego frontu Wielkiej Wojny.Gra toczy się wokół rzeczywistego położenia tego frontu w danym czasie.Oczywiscie jedynym trybem który daje pełnię przyjemnosci jest kampania ( z możliwoscia robienia kariery w lotnictwie wszystkich państw frontu z właściwym dla czasu i państwa sprzętem) :D Bardzo podobała mi się najprawdopodobniej rzeczywista dyslokacja dywizjonów walczących stron oraz wskazanie jak były malowane ich samoloty.W praktyce sa jednak mankamenty polegajace na tym ,iz w grze to autentyczne malowanie wielokrotnie nie jest uwzględnioneSamemu jako as nie mogłem skorzystać z opcji malowania własnego samolotu.System zawieszał się w przypadku własnego planowania misji w trybie kariery.Gra ma do dzisiejszego dnia dla mnie wielki urok i spowodowała moje zainteresowanie lotnictwem I ww.( Ach ten trzask łamiacych się skrzydeł Nieuporta przy gwałtownym locie nurkowym,charakterystyczne zachowania Camela przy zakrętach i świetna manewrowość Fokkera DVII, walki z superfortecami tamtych czasów samolotami Gotha)Gra ( Red BaronII 3D) miała ciekawą instrukcję opisujacą nieżle działania lotnictwa na froncie zachodnim.Szkoda ,ze do tej pory nie ma dalszego ciągu serii.
Ps Czy ktos wie gdzie mozna zdobyć łatke usuwajaca mankamenty opisane powyżej , oraz stronę internetową opisujaca dyslokacje i stan dywizjonów lotniczych w I WW?
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

ostatnio dorwalem tez Napoleon 1813, swietny pomysl i koncepcja, jednak gre zostala popsuta przez totalna glupote AI i pare innych denerwujacych bledow..
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Odnośnie perełek przeszłości polecam American Civil War - gra mimo upływu lat świetnie się broni - ai przyzwoite, grafika miła dla oka.
Kiedyś była do kupienia z Gamblerem.
von Szlejter
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: von Szlejter »

Widzę, że seria EU ma tu swoich fanów więc pozwolę sobie przypomnieć o najnowszej produkcji z tej serii. Kilka dni temu wyszły Mroczne Wieki ( ang. Crusader Kings ) i jeśli ktos reflektowałby na partyjkę przez internet to jestem chętny. Oczywiście CD Projekt tradycyjnie już spóźnia się z patchami, ale to już nie temat na to forum. Szukam również chętnego do partyjki Imperialismu I przez internet bo od lat nie miałem okazji zagrać z kimś żywym w ten hit.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Crusaders Kings to tragedia ;-) wystrzegac sie radze, no chyba ze MULTIplayer to co innego.
von Szlejter
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: von Szlejter »

W jaką wersję grałeś ?? Pytanie ważne o tyle, że np. możliwość zawierania sojuszy pojawiła się dopiero od 1,03... podobnie usunięto tam błąd polegający na utracie reputacji przez władcę za napadanie na pogan :roll: !! Pomijam już fakt, że CD Projekt wiedząc o tym wszystkim spolszczył wersję 1,02... ostatecznie dobrze, że nie jest to wersja podstawowa gdzie ludzie po śmierci nadal pełnili swoje urzędy i byli z nich praktycznie nieusuwalni :shock: .
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Chodzi mi o blad pt. mija 10 lat mam panstwo od Szwecji do Danii, pogan podbijam i sie nie buntuja - tworcy gry chyba nie slyszeli jak np. Prusowie sie bunotwali przeciw Krzyzakom. Gra jest tragicznie za latwa :(. EU2 AGCEEP lub Quendi Mod of Poland sa najlepsze :).
von Szlejter
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: von Szlejter »

Generalnie masz rację, ale tacy Prusowie to z tego co czytałem w kilku miejscach buntowali się głównie na życzenie Krzyżaków którzy ich prowokowali liczac na ich eliminację i zastąpienie Niemcami, ale nie o tym mowa... fakt gra ma masę błędów które wyeliminują dopiero patche lub mody ( podobnie jak denerwującą prowincję muzułmańską na terenie RP w EU I która miała tylko destabilizować kraj i wywoływać konflikty religijne ) błędem takim jest np. pojawianie się bez żadnego realnego powodu Krzyżaków na terenach pruskich, które dawno już opanowali chrześcijanie. Gra ta jest jednak moim zdaniem bardzo dobra ze względu na unikatowe podejście do tematu średniowiecza i możliwość kompilowania savów pod EU2.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

he, nikt nie pamieta - albo nawet nie wie - ze pierwowzorem EU byla Europa Universalis, gra planszowa. Mam zresztą jeden egzemplarz. To takie EiA do kwadratu...

fajna grafika ale skomplikowane i niedostatecznie opracowane przepisy, 6 graczy - jednym slowem nadaje sie tylko, zeby trzymac na polce ;-)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Właśnie odryłem u siebie zaginioną ( ech te przeprowadzki) gre firmy SSI Ardenes Offensiwe firmy SSI- turówka .jeszcze w nia nie grałem Kiedys zamówiłem i przeleżała w ukryciu.Z tego co widze ma ciekawe rozwiazania co do VP dla Niemców ich wartośc zależy od czasu kiedy osiągną poszczxególne cele ofensywy.Cikawie przedstawione zestawienie sił z prawdziwymi emblematami dywizji obu stron , fotografie dowódców.kiedys ta gra miała dobre recenzje.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”