D-Day at Omaha Beach (DG)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.

Re: D-Day at Omaha Beach (DG)

Postby Elemele » Thursday, 12 October 2017, 11:05

remik_l wrote:A dla tych co pograliby w tę wyśmienitą grę a mają problem z j. angielskim mam spolszczoną przeze mnie (kiedy to było?) instrukcję i tabele.
Niej jest to pełne profesjonalne spolszczenie ale podstawowe zasady, które tłumaczyłem translatorem, słownikiem itp.
Nie tłumaczyłem wszystkiego ale da się grać.

Czy są gdzieś dostępne oryginalne instrukcje do gier z serii D-Day..., szczególnie interesuje mnie Omaha, bo do niej się przymierzam do zakupu. Będę wdzięczny za pomoc, bo na BGG ani na stronie wydawnictwa nie widzę takowych.
Elemele
Chasseur

Postby Profes79 » Thursday, 12 October 2017, 11:16

Elemele wrote:
remik_l wrote:A dla tych co pograliby w tę wyśmienitą grę a mają problem z j. angielskim mam spolszczoną przeze mnie (kiedy to było?) instrukcję i tabele.
Niej jest to pełne profesjonalne spolszczenie ale podstawowe zasady, które tłumaczyłem translatorem, słownikiem itp.

Czy są gdzieś dostępne oryginalne instrukcje do gier z serii D-Day..., szczególnie interesuje mnie Omaha, bo do niej się przymierzam do zakupu. Będę wdzięczny za pomoc, bo na BGG ani na stronie wydawnictwa nie widzę takowych.

http://decisiongames.com/wpsite/wp-cont ... or_V5F.pdf

http://decisiongames.com/wpsite/e-rules/
Tu znajdziesz resztę
Profes79
General

Postby Elemele » Thursday, 12 October 2017, 11:20

Profes79 wrote:
Elemele wrote:

http://decisiongames.com/wpsite/wp-cont ... or_V5F.pdf

http://decisiongames.com/wpsite/e-rules/
Tu znajdziesz resztę

:oops: Ale wstyd, patrzałem w e-rules po tych działach które są wydzielone a nie wpadłem na pomysł, że w ogólnym e-rules sprawdzić... Dziękuję.
Elemele
Chasseur

Postby 2010cobra25 » Wednesday, 18 October 2017, 12:50

Gra zamówiona :D

Mam pytanie do was koledzy, posiada może ktoś z was jakiś materiał video z własnego rozegranego scenariusza gry ? Posłużył by mi on za wstępny tutorial .
2010cobra25
Caporal

Postby RAJ » Wednesday, 18 October 2017, 13:15

Sciągnij sobie z BGG flipbooka, to rewelacyjna pomoc w rozgrywce.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
RAJ
Général de Brigade

Postby 2010cobra25 » Wednesday, 18 October 2017, 14:11

RAJ wrote:Sciągnij sobie z BGG flipbooka, to rewelacyjna pomoc w rozgrywce.

Tak tylko nie jest w języku polskim :oops:
2010cobra25
Caporal

Postby ghostdog » Wednesday, 18 October 2017, 19:42

2010cobra25 wrote:

Raczej większość gier wojennych nie posiada instrukcji PL.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
ghostdog
Lieutenant

Postby 2010cobra25 » Wednesday, 18 October 2017, 19:52

ghostdog wrote:
2010cobra25 wrote:

Raczej większość gier wojennych nie posiada instrukcji PL.

Dlatego jestem niezmiernie wdzięczny tym którzy je tłumaczą.
2010cobra25
Caporal

Postby 2010cobra25 » Wednesday, 25 October 2017, 18:33

Przepraszam za post pod postem.

Mam pytanie jak to jest z bronią danej jednostki traci ja podczas utraty steps czy nie ?
Z opisów żetonów jeden podpunkt mówi mi że żadna jednostka nie traci a drugi że traci .
Napewno coś źle przetłumaczyłem dlatego pytam .
2010cobra25
Caporal

Postby Profes79 » Wednesday, 25 October 2017, 20:02

Traci. Zauważ, że pełna jednostka piechoty ma sprzęt wymieniony na karcie pomocy, a jednostka po utracie stepu tylko ten wymieniony na żetonie.
Profes79
General

Postby 2010cobra25 » Wednesday, 25 October 2017, 21:58

Dzięki za odpowiedź :)
Mam jeszcze jedną zagwostkę co do całego punktu „2.24 German Depth Markers” . Za żadne skarby nie mogę tego zrozumieć ani ułożyć w całość za pomocą translatora :( . Pomoże ktoś ?
To ostatni punkt i resztę mam w tłumaczeniach naszego kolegi z forum.
2010cobra25
Caporal

Postby ghostdog » Wednesday, 25 October 2017, 22:07

2010cobra25 wrote:Dzięki za odpowiedź :)
Mam jeszcze jedną zagwostkę co do całego punktu „2.24 German Depth Markers” . Za żadne skarby nie mogę tego zrozumieć ani ułożyć w całość za pomocą translatora :( . Pomoże ktoś ?

Ale czego nie rozumiesz?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
ghostdog
Lieutenant

Postby 2010cobra25 » Wednesday, 25 October 2017, 22:23

ghostdog wrote:
2010cobra25 wrote:Dzięki za odpowiedź :)

Ale czego nie rozumiesz?

Całego punktu 2.24 prubowałem już tłumaczyć słowo po słowie i nic mi się nie układa w całość :oops:
2010cobra25
Caporal

Postby Profes79 » Wednesday, 25 October 2017, 22:43

Ale co tam jest do niezrozumienia?

2.24 Markery obrony (tak roboczo tłumaczę to "depth")

Markery obrony są umieszczane po niemieckimi jednostkami na mapie. Jednostka i marker obrony symbolizują wspólnie formację w pełnej sile i gotową do walki. Jednostka bez markera obrony nie jest w pełnej sile lub też nie zajęła pozycji pozwalających w pełni wykorzystać możliwości obronne. Markery obrony są umieszczane awersem do dołu (nieodkryte) i są odsłaniane tylko wtedy, gdy amerykańska jednostka podejmie działanie przeciwko jednostce, pod którą są położone. Gdy marker obrony zostanie odsłonięty, jego siła i cechy są dodawane do statystyk jednostki. Markery obrony nigdy nie są umieszczane na mapie samodzielnie; pojawiają się wyłącznie z jednostkami niemieckimi.

Czyli: markery obrony umieszcza się pod jednostkami na mapie i odsłania, gdy amerykańska jednostka taką niemiecką jednostkę atakuje. To często powoduje nieprzyjemne niespodzianki, bo nagle okazuje się, że do zdobycia danego punktu trzeba jakiegoś dodatkowego zasobu, którego akurat nie przewidziałeś (np. ładunków wybuchowych etc.). Markery są umieszczane na mapie zgodnie z 9.2 - w wyniku wydarzeń z kart lub nieudanych amerykańśkich ataków.
Profes79
General

Postby 2010cobra25 » Wednesday, 25 October 2017, 22:56

Dzięki wielkie za pomoc .
A czy dobrze rozumiem to że jeżeli atakujemy niemiecką jednostkę ze skrótem broni np : BZ i nasza jednostka posiada tą bazukę ,to dostajemy bonus do ataku czy poprostu nie posiadając bazuki nie możemy jej atakować ?
2010cobra25
Caporal

PreviousNext

Return to II wojna światowa