XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Magnum-KR »

Również chciałbym podziękować organizatorom i uczestnikom. Byłem tylko w sobotę i dość krótko, bo miałem ze sobą chłopaka mojej córki - wprowadziłem go w planszówki ale nie wiedziałem czy mu się spodoba w Niepołomicach, czy się nie będzie nudził, wiec wolałem nie umawiać się na długie gry. Mateuszowi się jednak bardzo podobało - rekonstruktorzy, figurkowe gry bitewne (wysłuchał instruktażu do systemu "Ogniem i mieczem" i wygrał swoją pierwszą bitwę), potowarzyszył mi też trochę podczas moich rozgrywek.
Co do moich gier to dziękuję Namkowi za Star Wars Rebellion... Wstydziliśmy się trochę tematyki i próbowaliśmy się kamuflować ale nie wiem czy udało nam się przekonać Samuela czy Raleena, że to gra o Powstaniu Listopadowym tylko w takiej nieco abstrakcyjnej konwencji...
Druga gra już była bardzo historyczna - tłumaczyłem zasady i grałem w A Few Acres of Snow z kolegą MichaelemLando ze Szczecina (GRH Ticonderoga 1758 z podkategorii Jura Rangers Company) - grał ze mną w stroju Rangersa z tejże wojny Brytyjczyków z Francuzami i Indianami - klimatyczne to było.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Monthion »

Ha, ja również należę do elitarnego klubu nie grających w Quartermastera 1914 na tegorocznych Polach Chwały (ale co się odwlecze to nie uciecze). Zagrałem za to m.in. w Orła i gwiazdę (skończona wreszcie po 2 "save'ach") i Sekigahare. Z takich impresji po konwentowych nasuwa się np. że nawet stalinowskie czystki partyjne mogą być przyjemną sprawą (dzięki grze "Comrade Koba"), że może deszcz nie przeszkadza Polom Chwały ale długotrwały ulewny deszcz i ziąb, już trochę tak, że następuje chyba odwrót od "ciężkich" wieloosobówek na rzecz ... Quartermastera 1914 (ok był Pericles ale chyba to tyle).
MichaelLando
Sous-lieutenant
Posty: 350
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 00:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: MichaelLando »

Chciałem podziękować koledze Magnum-KR za wprowadzenie i potyczkę w A Few Acres of Snow. Super gra i szkoda, że już niedostępna w sprzedaży. Kolejne podziękowania dla twórców BW Lee. Zakupiłem podręcznik i figurki. Jedno i drugie świetnie wykonane. Już udało mi się dzięki temu znaleźć chętnego gracza u siebie. Niestety nie miałem czasu na inne gry oraz spotkania z graczami z uwagi na reko.
Pozdrawiam
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Szary »

U mnie konwent upłynął pod znakiem 4 rozgrywek w The New Mexico Campaign, które chyba ostatecznie "rozgryzłem" z nieocenioną pomoocą Monthiona. Comrade Koba słabnie chyba w popularności, bo trafił na stół tylko pięć razy :D

Udało mi się też zaopatrzyć w figurki i podręcznik do BW-L, a nawet rozegrać kawałek szkoleniowej rozgrywki, a także pokłócić się z jednym z rekonstruktorów o to czy Północ, czy Południe. :D Udało mi się załapać na trzy rozgrywki w Quatermastera, gdzie dostałem łupnia nawet wtedy, gdy moja strona odniosła miażdżące zwycięstwo :D

Ogólnie super było przyjechać do Niepołomic, odbyłem tam kilka ciekawych rozmów i choć nie dotarłem na najciekawsze pokazy rekonstrukcyjne, to w sumie miło było poszwendać się wśród tego wieloepokowego miszmaszu.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Leliwa »

Szary pisze:U mnie konwent upłynął pod znakiem 4 rozgrywek w The New Mexico Campaign, które chyba ostatecznie "rozgryzłem" z nieocenioną pomoocą Monthiona. Comrade Koba słabnie chyba w popularności, bo trafił na stół tylko pięć razy :D

Udało mi się też zaopatrzyć w figurki i podręcznik do BW-L, a nawet rozegrać kawałek szkoleniowej rozgrywki, a także pokłócić się z jednym z rekonstruktorów o to czy Północ, czy Południe. :D Udało mi się załapać na trzy rozgrywki w Quatermastera, gdzie dostałem łupnia nawet wtedy, gdy moja strona odniosła miażdżące zwycięstwo :D

Ogólnie super było przyjechać do Niepołomic, odbyłem tam kilka ciekawych rozmów i choć nie dotarłem na najciekawsze pokazy rekonstrukcyjne, to w sumie miło było poszwendać się wśród tego wieloepokowego miszmaszu.
Zwycięstwo nie było miażdżące, ot 3-4 punkty przewagi.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Leliwa »

Komuś, chyba Andrzejowi, opowiadałem o Bull Run w wersji simmonsopodobnej. Oto i linka:

http://baptismatbullrun.muster-roll.com ... fault.aspx
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Wilk »

Tak, Andrzejowi i mnie - dzięki, ciekawe, nie wiedziałem (albo dawno zapomniałem), że coś takiego istnieje.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Dajmiech »

Mój udział w tegorocznych Polach Chwały był niestety krótki (ok. 8 godzin), ale, jak niemal co roku, udany. Dziękuję organizatorom i jedynemu współgraczowi - Khamulowi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie – gry planszowe:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie – gry bitewne:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie – defilada rekonstruktorów (1):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=148
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Torgill »

Raleen pisze:Relacja z imprezy na Portalu Strategie – defilada rekonstruktorów (1):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=148
Jakoś największe wrażenie zrobiła ekipa z Włoch, przebrana w stroje renesansowe.
Zresztą wszystko świetnie wyglądało, może uda się za rok mieć trochę czasu coś pooglądać na żywo.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Na mnie też zrobili duże wrażenie. Poza strzelcami konnymi z powstania listopadowego i... jeepem z panienkami i skrzynką coca-coli na masce.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie – defilada rekonstruktorów (2):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=148
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Trampon »

Raleen pisze:(...) duże wrażenie. Poza (...) jeepem z panienkami i skrzynką coca-coli na masce.
Nie lubisz jeepów, panienek czy coca-coli? ;)
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”