Hands in the Sea (Knight Works)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.

Re: Hands in the Sea

Postby ghostdog » Tuesday, 20 December 2016, 19:34

Fort miał bez dodatku. Podobnie jak Planszostrefa.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
ghostdog
Lieutenant

Postby Palladinus » Friday, 23 December 2016, 19:43

Moduł vassala w sumie działa bardzo dobrze. Znaleźliśmy kilka błędów, ale już powiadomiłem autora. Jeśli ktośby był chętny na PBEM, dajcie znać.
Palladinus
Adjudant-Major

Postby adalbert » Wednesday, 4 January 2017, 12:46

Czy macie jakieś przemyślenia odnośnie do strategii dla poszczególnych stron w tej grze?
Mnie w ostatniej rozgrywce nieco zaniepokoiła wydajność rzymskiej machiny wojennej i to przy kompletnym odpuszczeniu floty, co pozwoliło "mojej" Kartaginie udanie plądrować ponad 10 razy. Mimo to, kiedy już raz zacząłem przegrywać bitwy (fakt, że akurat wyszło Bad Omens przeciwko mnie) i ponosić straty, nie za bardzo potrafiłem się dalej bronić. Siła legionów + dowódców była po prostu zbyt wielka. Koniec końców przyniosło to Rzymowi zwycięstwo (tzn. skończyliśmy z braku dalszego czasu chyba po 9 etapie).
Oczywiście moja gra nie była optymalna, ale taka "rozwałka" Rzymianami wydaje się być całkiem skuteczną strategią, szczególnie przy wciąż niewielkim ograniu HitS. Z drugiej strony perspektywa poszukiwania kontr-strategii jest całkiem interesująca.
Hmm. ponieważ te dodrukowane poprawione karty z odmiennym odcieniem rewersu trzymamy obok planszy, wydaje mi się, że Tyndaris mogło być przez zapomnienie błędnie używane. Niemniej to mimo wszystko dość drobna sprawa.
adalbert
Major

Postby adalbert » Monday, 16 January 2017, 17:49

Lekka poprawka: w kolejnych grach odpuszczenie floty, Sardynii/Korsyki i skupienie się na "młotkowaniu" Kartaginy na Sycylii okazało się dla Rzymian niewystarczające do zwycięstwa. Wygrana na punkty wydaje się w takim wypadku mało prawdopodobna, ale Rzymianin może pokusić się o zajęcie całej Sycylii (automatyczne zwycięstwo). Ostatnio akurat wyszła karta Pokoju bodaj po 10. turze.
Wydaje mi się, że jednym z kluczowych miast dla obu stron jest Agrygent. Jeśli Kartagina go rozbuduje, to może dążyć do skończenia gry przez rozbudowanie 8 miast; jeśli nie zdąży tego zrobić, będzie jej bardzo trudno wywołać odpowiednio wczesny koniec gry i mogą zacząć się kłopoty.
Tak w ogóle to nie do końca podoba mi się kończenie gry przez rozbudowę towns do cities - cholernie to growe.
adalbert
Major

Postby ghostdog » Tuesday, 17 January 2017, 09:35

Ostatnio grałem z kolegą (ja Kartaginą) i on dość udanie zaczął działać na Sardynii - opanował całą. Dodatkowo dzięki karcie rozbudował silnie flotę i ja już nie miałem szans w wyścigu zbrojeń. Oczywiście próbowałem go plądrować co jakiś czas ale ogólnie to siła jego armii była niepokonana.
Szukam również odpowiedzi na pytanie jak grać, żeby wygrać?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
ghostdog
Lieutenant

Postby Anders » Tuesday, 17 January 2017, 17:10

Bardzo chętnie bym w to zagrał... chociaż pewnie kilka pierwszych partii przegram haniebnie.
Anders
Lieutenant

Postby Vandal » Monday, 20 February 2017, 11:47

Dobra informacja - jeżeli napiszecie do Knight Works to dosyłają 7 poprawionych kart, które wydrukowane były z błędami. Do mnie już zestaw dotarł.
Vandal
Sergent

Postby ghostdog » Monday, 20 February 2017, 11:56

Ja na swój czekam
ghostdog
Lieutenant

Postby Królik » Tuesday, 21 February 2017, 14:12

Ja napisałem do użytkownika shadowkn na bgg (to jakiś przedstawiciel wydawnictwa) i karty "już" doszły.
Królik
Appointé

Postby ghostdog » Wednesday, 22 February 2017, 09:35

Ja bezpośrednio do firmy i wciąż czekam :?
ghostdog
Lieutenant

Postby adalbert » Wednesday, 22 February 2017, 12:09

Ja mam już od jakiegoś czasu.
adalbert
Major

Postby Herman » Sunday, 5 March 2017, 10:24

Ja nie pisałem i sami przysłali 8-)
Herman
Lieutenant-Adjudant-Major

Postby Kpt. Bomba » Monday, 6 March 2017, 20:14

Do mnie karty dotarły dzisiaj.
"Chit Pull system - my favorite mechanic in wargames. Give me a chit, I'll pull it. That’s just a kind of wargamer I am."

http://kptbomba.wordpress.com
https://www.facebook.com/GryPlanszoweKapitanaBomby
Kpt. Bomba
Général de Brigade

Postby ghostdog » Monday, 6 March 2017, 20:38

Ja już miesiąc czekam.
ghostdog
Lieutenant

Postby Magnum-KR » Tuesday, 7 March 2017, 00:45

Do mnie też dotarła przysyłka z USA.
Magnum-KR
Adjudant

PreviousNext

Return to Starożytność i średniowiecze