IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Anomander Rake »

Będę jakoś od 15 w piątek do 15 w niedzielę. Na nic się nie umawiałem, więc jak ktoś szuka adwersarza to służę. Chętnie zagram w Nieszczęśliwego Króla Karola, Nie ma pokoju bez Hiszpanii (chyba tak to leci?), Amerykańskie Wybory (nazwy nie pomnę), Zimną Wojnę, Wojnę Trzydziestoletnią, Sukcesorów, Hannibala RvsC, czyli gry, które znam i lubię, ale generalnie jestem też otwarty na nowe doznania :-P. A i oczywiście w tę eurogrę w kolorowe kieliszki też.

p.s.
Leliwo- do Sukcesorów się piszę.
Hermanie - w niedzielę przed rokiem grałem Zimną Wojnę, mogę to w tym roku powtórzyć.
Jeszcze chętnie zagram w Wojny Włoskie by Michał.
Dodatkowo w sobotę jako pierwszą grę to chętnie bym się podłączył pod jakąś rozgrywkę grupową od której mało głowa boli. :-P
UKCh- ktoś chętny na piątek od 15/16?
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Khamul »

Prawdopodbnie w sobote od 15tej/16tej do końca dnia będę wolny - ktoś, coś, chętny...?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Leliwa »

Khamul pisze:Prawdopodbnie w sobote od 15tej/16tej do końca dnia będę wolny - ktoś, coś, chętny...?
Może Bloody Fields of Mollwitz? Albo Olszynka? Albo Sukcesorzy? Albo coś francuskiego - Dni Chwały albo Średniowiecze. Albo coś z wojny ekscesyjnej :) Może być też Simple GBoH. Mam nawet alternatywne hołmrulsy do sympla.

Sukcesorów na razie dwóch. Zobaczymy dalej.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 lutego 2017, 17:55 przez Leliwa, łącznie zmieniany 3 razy.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Herman »

Anomander Rake pisze: Hermanie - w niedzielę przed rokiem grałem Zimną Wojnę, mogę to w tym roku powtórzyć.
Dla mnie spoko 8-)
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Namek »

Saw11 pisze: Jeśli zostanie czas to bardzo chętnie zagram w Orła i Gwiazdę, które po rozgrywce z Namkiem kupiłem i uważam za jedną z lepszych polskich gier planszowych. Może nawet zagramy w 4 osoby, co z uwagi na prawdopodobny mój wcześniejszy powrót byłoby o tyle korzystne, że moglibyście kontynuować grę beze mnie.
My z Monthionem planujemy rozpocząć OiG około 15:00. Silver jeszcze nie potwierdził czy do nas dołączy ale i tak na czwartego gracza mamy miejsce :).
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Samuel »

Anomander Rake pisze:UKCh- ktoś chętny na piątek od 15/16?
Nie wiem, jak będą wyglądały moje możliwości, więc wolę nie blokować umawiania się zwłaszcza Dostojnemu Gościowi, jeśli jednak Anomanderze nie znajdziesz lepszego partnera na piątkowe popołudnie, a ja będę w jakiej takiej formie, to ta propozycja brzmi bardzo zachęcająco. Druga możliwość to oczywiście "Labirynt" z Dajmiechem, jednakże chyba wolałbym na tą grę umówić się w innym terminie w Krakowie, np. na jednym z naszych "waniliowych" spotkań. :)
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Anomander Rake »

Zatem zanosi się, że ponownie zacznę konwent grą z Tobą Samuelu (gra inna, ale oby rozgrywka była równie ciekawa co ostatnio), a zakończę taką samą grą jak na poprzednim konwencie (acz z innym przeciwnikiem). Oby dla odmiany udało się gdzieś zmieścić Sukcesorów. :-)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Leliwa »

Anomander Rake pisze:Zatem zanosi się, że ponownie zacznę konwent grą z Tobą Samuelu (gra inna, ale oby rozgrywka była równie ciekawa co ostatnio), a zakończę taką samą grą jak na poprzednim konwencie (acz z innym przeciwnikiem). Oby dla odmiany udało się gdzieś zmieścić Sukcesorów. :-)
Oby. Najfajniej by było zacząć zaraz po Kawalerach Króla Karola i Okrągłogłowych Parlamentariuszach. Gdzieś w sobotę umówiłem się na epickie starcie wśród wzgórz i żywopłotów Normandii z Zygfrydem (gra Marka S.). Zobaczymy. Jak Drużyna Kapitana B. nie będzie montować własnej rozgrywki albo nie będzie właśnie udawać Kwatermistrzów to zapewne komplet się znajdzie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Anomander Rake »

Gra o Normandii jest dobrze zrobiona, ale chyba dla Amerykanów. W sumie ostatnio wyśmiewałem przepisy titsów o dezorganizacji (ale dlatego, że źle zrobione, a nie, że wykluczam), tutaj chyba by się przydały. Inaczej nie ma siły nie przełamać się na froncie Caen.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Dajmiech »

Ciągle nie mam ustalonych planów na piątek. Najchętniej zagrałbym - z posiadanych przeze mnie gier dwuosobowych - w Wilderness War, Yom Kippur, ewentualnie w Infidela, z wieloosobowych - w A Distant Plain.

Z gier, których nie mam, ciekawie brzmią dla mnie propozyje Silvera, zwłaszcza Sword of Rome, lub Orzeł i Gwiazda. Chętnie też poznałbym wreszcie słynnego HiS-a lub odświeżyłbym sobie stary Rok 1920.

Samuel - co do Labiryntu, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby umówić się niezależnie od Konwentu.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 lutego 2017, 23:13 przez Dajmiech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Khamul »

leliwa pisze:
Khamul pisze:Prawdopodbnie w sobote od 15tej/16tej do końca dnia będę wolny - ktoś, coś, chętny...?
Może Bloody Fields of Mollwitz? Albo Olszynka? Albo Sukcesorzy? Albo coś francuskiego - Dni Chwały albo Średniowiecze. Albo coś z wojny ekscesyjnej :) Może być też Simple GBoH. Mam nawet alternatywne hołmrulsy do sympla.

Sukcesorów na razie dwóch. Zobaczymy dalej.
Na chwile obecną nadal od 16tej mam luz. Możemy zagrać w coś z Simple GBoH, byłbym za Hoplitą, przepisy z tego wydania http://www.gmtgames.com/p-197-simple-gb ... anual.aspx (mogę Ci zeskanować i przesłać) plus przepisy z Hoplity i errata do Hoplity? Jesteś chętny? Jeżeli tak, ustalimy w który/które scenariusze moglibyśmy zagrać.

PS. Szkoda, że przed konwentem nie dostanę do rąk przepisów do II edycji Simple...
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Leliwa »

Khamul pisze:
leliwa pisze:
Khamul pisze:Prawdopodbnie w sobote od 15tej/16tej do końca dnia będę wolny - ktoś, coś, chętny...?
Może Bloody Fields of Mollwitz? Albo Olszynka? Albo Sukcesorzy? Albo coś francuskiego - Dni Chwały albo Średniowiecze. Albo coś z wojny ekscesyjnej :) Może być też Simple GBoH. Mam nawet alternatywne hołmrulsy do sympla.

Sukcesorów na razie dwóch. Zobaczymy dalej.
Na chwile obecną nadal od 16tej mam luz. Możemy zagrać w coś z Simple GBoH, byłbym za Hoplitą, przepisy z tego wydania http://www.gmtgames.com/p-197-simple-gb ... anual.aspx (mogę Ci zeskanować i przesłać) plus przepisy z Hoplity i errata do Hoplity? Jesteś chętny? Jeżeli tak, ustalimy w który/które scenariusze moglibyśmy zagrać.

PS. Szkoda, że przed konwentem nie dostanę do rąk przepisów do II edycji Simple...
Niestety plany uległy zmianie. W sobotę mam od 11 z Adamem Normandy'44 Marka Simonitscha. Jakbyś był chętny to może się dołączysz (jeśli Adam nie będzie miał nic przeciwko temu). Mam wolne od początku do 11 w sobotę.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Herman »

W piątek ok 21 jestem ustawiony na granie z clownem, ale wcześniej jestem wolny. Będę na miejscu ok 17 tak więc mam wolne ok 4h.
Ktoś chętny na coś?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Samuel »

Zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Samuel »

Witajcie,
dostałem ofertę, że firma cateringowa która współpracuje z MDK mogłaby podać obiad za kilkanaście złotych. Czy jesteście tym zainteresowani, czy pozostajemy przy ofercie gastronomicznej okolicznych restauracji + pizza dowożona na miejsce?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”