O serii i systemie "Wrzesień 1939"

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
WRZESIEŃ 1939

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: WRZESIEŃ 1939 »

Od 15 listopada 2016 r. w sprzedaży !!!

Historyczna Gra Bitewna "WRZESIEŃ 1939"
w Tomie I:


Karty Rozkazów Armii Polskiej (50 szt.) + Karty Zasad (5 szt.)

https://www.facebook.com/ftf1939/photos ... =3&theater
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Wrednobrody
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2013, 12:16
Been thanked: 1 time

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Wrednobrody »

Od dnia dzisiejszego w sprzedaży dostępny jest nr 40 gazetki, a wraz z nim anonsowany wcześniej transporter Sd.Kfz.251 Ausf. A. Model tradycyjnie ok., niestety bez jakichkolwiek figurek załogi. Trochę zdziwił mnie brak tarczy ochronnej przy przednim km-ie, ale być może ta wersja tak ma (nie znam się na tym na tyle dobrze by stwierdzić czy to błąd). W gazetce dalszy ciąg opisu wypadu na Wschowę, krótka historia transportera i jeszcze krótsza jego użycia. Na końcu opis organizacji zmotoryzowanej kompanii strzeleckiej z 1 DPanc. (błędnie podpisany jako lekka kompania czołgów Pz.Kpfw. 35(t)). Cała kompania potrzebuje 10 transporterów i 3 samochodów Krupp Protze, jeden pluton 3 transporterów i 1 samochodu.
PS - na razie nie zauważyłem w sprzedaży zeszytów z zasadami.
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: anonim »

Początkowo transportery nie miały tarczy przy km. Jeszcze we Francji wersje A i B śmigały bez niej. Chociaż nie wiem kiedy zaczęto ją montować.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: psborsuk »

Wrednobrody pisze: PS - na razie nie zauważyłem w sprzedaży zeszytów z zasadami.
W Inmedio tak samo, transporter był, zasady nie.
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: sowabud »

W Martoli były już wczoraj ale szybko się skończyły i trzeba zamawiać. Dziś kupiłem w empiku. Papier fajny, grubszy, jak będzie te 5 numerów i coś do obsadzenia to będzie się to dobrze czytać. Rażą tylko błędy językowe, literówki których niestety jest sporo, biorąc dodatkowo pod uwagę długi czas na zrobienie korekty. Karty ok, ale przy intensywnym użyciu będą się wycierać i są dość cienkie.
WRZESIEŃ 1939

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: WRZESIEŃ 1939 »

Zasady na razie są dostępne w EMPIKU i sklepach modelarskich.
drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: drab »

Wrednobrody pisze:Od dnia dzisiejszego w sprzedaży dostępny jest nr 40 gazetki, a wraz z nim anonsowany wcześniej transporter Sd.Kfz.251 Ausf. A. Model tradycyjnie ok., niestety bez jakichkolwiek figurek załogi. Trochę zdziwił mnie brak tarczy ochronnej przy przednim km-ie, ale być może ta wersja tak ma (nie znam się na tym na tyle dobrze by stwierdzić czy to błąd). W gazetce dalszy ciąg opisu wypadu na Wschowę, krótka historia transportera i jeszcze krótsza jego użycia. Na końcu opis organizacji zmotoryzowanej kompanii strzeleckiej z 1 DPanc. (błędnie podpisany jako lekka kompania czołgów Pz.Kpfw. 35(t)). Cała kompania potrzebuje 10 transporterów i 3 samochodów Krupp Protze, jeden pluton 3 transporterów i 1 samochodu.
PS - na razie nie zauważyłem w sprzedaży zeszytów z zasadami.
Szkoda, że nie ma żadnych figurek załogi. Np. w takim transporterze od Plastic Soldier są bardzo fajni.
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 09:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1edąb939"

Post autor: rrober »

Figurki obsługi artylerii i załóg pojazdów będą w osobnym zestawie.
Pozdrawiam,
rrober
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Indar »

Byłem dzisiaj na Narodowym, a że byli tam też z "Wrześniem" to trochę posiedzialem i pomeczylem pytaniami.
Zwróciłem uwagę na jedno - czołgi (zapewne i tankietki itd) otrzymują trafienia na zasadzie 0/1 - ginie albo nie. Z jednej strony wygodne uproszczenie, z drugiej trochę by mnie draznila łatwość z jaką schodza pojazdy.
Ogólnie wrażenie pozytywne.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
misiek82
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2014, 11:08
Lokalizacja: Tu i ówdzie

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: misiek82 »

To jest bolączką paru systemów. Oww miało fajne rozwiązania
Snols
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Snols »

Ja rozegrałem jedną bitwę i wrażenia są pozytywne. Po stronie polskiej pluton piechoty wsparty plutonem pancernym (1 TKS 20mm, 2 TKS MG) i niepełnym plutonem samochodów pancernych (1 wz.34 z 37mm + 2 wz.34 z MG) vs. pluton piechoty niemieckiej wsparty dwoma niepełnymi plutonami pancernymi (Pz I + 2 Pz II). Mała ilość środków ppanc po stronie polskiej (dwa pojazdy + Ur) przesądziła o porażce moich Polaków. Bitwa zajęła nam niecałe 2h, rozegraliśmy tylko 3 tury. Zakończyła się po zniszczeniu wszystkich środków ppanc po stronie polskiej (ale miałem wyjątkowego pecha do rzutów).

Co do mechaniki - co chwila test morale/wyszkolenia - strzelanie nie do najbliższego celu, do małego celu, na ugrzęźnięcie... Pamiętanie o tych rzutach było kłopotliwe ale pewno kwestia przyzwyczajenia się do systemu, nie kwestionuje ich zasadności jednak trochę spowalniają rozgrywkę. Rzeczywiście brakowało mi rzutów na uszkodzenie pojazdu - jest tylko zniszczenie lub nie, przydałby się rzut z dodatkowa tabelką z efektami ostrzału (penetracji) np unieruchomieniem, pożarem itp. Na duży plus odbieram istnienie dowództwa i konieczność zachowania zasięgu dowodzenia. Każda drużyna/pojazd porusza się i walczy samodzielnie ale aby skutecznie walczyć musi działać jako całość co znacznie pogłębia warstwę taktyczną. Szczególnie fajnie to wychodzi gdy część plutonu mamy przygniecioną, pojazd musi wykonać odwrót a jest blokowany przez inny pojazd/przeszkodę terenową itp. Trzeba dobrze pokombinować aby jednocześnie zachować ciągłość dowodzenia i i realizować swój plan nie mogąc przemieścić jakiejś drużyny/pojazdu.

Generalnie dobrze się bawiłem (razem z synem), będziemy kompletować armie oraz reguły. Z niecierpliwością czekam na wznowienie sprzedaży figurek Polaków.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Jarek »

Kupiłem kilka dni temu piechotę niemiecką z doklejoną informacją, że to wznowienie. Być może nasza piechota też się niedługo pojawi. Jak pytałem na FB to mi też potwierdzano, że będzie wznowienie.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: psborsuk »

Jarku, z jakiego jest plastiku? Gumoleum a'la HaT, czy raczej twardszy?
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Sarmor »

Snols pisze:Mała ilość środków ppanc po stronie polskiej (dwa pojazdy + Ur) przesądziła o porażce moich Polaków.
A na co komu środki ppanc? W bitwach, które dotąd stoczyłem, najlepszym sposobem na niemieckie czołgi był szturm piechoty. ;)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Jarek »

psborsuk pisze:Jarku, z jakiego jest plastiku? Gumoleum a'la HaT, czy raczej twardszy?
Bardziej mi przypomina tez stosowany przez CAESAR MINIATURES.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”