VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Bambrough »

Samuel pisze:Jak obiecałem, tak i zrobiłem - rozegrałem epicką Wielką Grę w maksymalnym 5-cioosobowym składzie składzie Samuel vs Samuel vs Samuel vs Samuel vs Samuel. Walka była zacięta i wyrównana do końca, ale ostatecznie rzutem na taśmę wygrał Samuel jednym puntem wpływów u Brytoli (nick osoby pokonanej litościwie przemilczę) ;) Wnioski: najfajniej grać w pięć osób, dopiero wtedy gra pokazuje pełnię swych możliwości, przy wyrównanej grze do ostatniego kryzysu należy przewidzieć na rozgrywkę nawet do 3 godzin (moja trwała 2 i pół, ale nie miałem wolnomyślącego przeciwnika ;) ). Ergo, Epiko, sorry Ekipo Warszawska, spróbujmy się zebrać w taki pełny skład. :)
Gra pokazuje pełnię możliwości dopiero przy min. 4 graczach. Jeśli clown dojedzie do Krakowa to możesz jego spróbować poprosić o pomoc, dobrze orientuje się w zawiłościach PP.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Khamul »

Wlasnie sie dowiedzialem ze moj przeciwnik nie dotrze. Jest ktos chetny i wolny jeszcze na rozgrywki w sobote? Jak nie bede sobie musial odpuscic przyjazd...
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Samuel »

Khamulu,
wiem, że preferujesz bardziej tradycyjny typ gier heksowych, z góry nie mogę Ci obiecać, że będzie ktoś chętny na takowe, ale - z osob nie piszących na wątku wiem, że pojawia się Zygfryd, a on też ma podobne gusta, nie gardzi takimi grami zresztą i Michał "Leliwa", więc jest spora szansa, że jednak partnera w sobotę znajdziesz. Ale, jako rzekłem, obiecać nie moge.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Leliwa »

Khamul pisze:Wlasnie sie dowiedzialem ze moj przeciwnik nie dotrze. Jest ktos chetny i wolny jeszcze na rozgrywki w sobote? Jak nie bede sobie musial odpuscic przyjazd...
Zagramy w Arcole 1796 albo w średniowiecze francuskie Na ostrze miecza, tak z rana może być. Albo w Olszynkę, którą Adam przywiezie. Bo wieczorkiem pewnie Kolorki. Może nawet Ciebe zwerbuję do planszy 26 na 9 heksów.
Anomander Rake pisze:Jako osoba, która zwyczajowo się nie umawia na konkretne granie na konwentach, mam nadzieję, że uda mi się w coś zagrać. :-P
Bardzo chętnie np. zagrałbym w słynną ostatnio (i ponownie) Wojnę 30 letnią, jeśli ktoś zechce. Coś grupowego, czemu nie. Zakładam, że najlepsza gra wszechczasów, przynajmniej w obszarze Drogi Mlecznej będzie (Sukcesorzy oczywiście). Miło by było odświeżyć sobie Brytanię. Z jednoosobówek zawsze chętnie w takie żelazne tytuły jak RvC, TS czy UKCh. W każdym razie zagram w to co los przyniesie. ;-)
Hehe, Sukcesory, hehe... Dobrze, zobaczymy kto będzie lepiej czesał słonie. Igor zapewne bierze. Może i ja. Piatek proponuję, bo w sobotę szykują mi się heksy.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Samuel »

Czy istnieją jakieś wstępne przymiarki co do czasu przyjazdu ekipy warszawsko-rzeszowsko-szczecińskiej. Chodzi mi zarówno o kwestie organizacyjne, jak i ewentualne umawianie się na "Pax Pamir". Myślę np. że piątek po Waszym przyjeździe byłby niezły, natomiast godziny późnowieczorne gorzej - gra, zwłaszcza dla początkujących, jest może nie tyle bardzo skomplikowana co wymagająca uwagi i po prostu rozgrywanie jej w fazie późnowieczornego zmęczenia umysłu nie tyle mija się z celem, co po prostu może nie dawać wiele przyjemności. ;) W sobotę zapewne - o ile będę - będę musiał popilotować nieco rozgrywki młodszych (co nie wyklucza umawiania się na inne rozgrywki, ale je utrudnia), a w niedzielę pewnie sam będę w stanie odpowiednim raczej do "Quartermastera" ;)
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Khamul »

Wygląda na to, że się pojawię w sobotę. Do około 15tej gram z Dajmiechem w No Retreat, a później z Zygfrydem w Fortress Europe do oporu. Do zobaczenia :).

PS. Myślę, że Saw11 będzie chciał parkować na terenie Domu Harcerza, dlatego jakbyś formalnie uprzedził "woźnych" Samuelu ;).
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Samuel »

W sobotę nie powinno być z tym problemu, ale porozmawiam, oczywiście, w piątek popołudniu :)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Monthion »

Silverze a może byś miał chęć poprowadzić rozgrywkę w Smutę w niedzielę, jeżeli znajdzie się więcej chętnych niż tylko ja?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Leliwa »

Ze swej strony po raz kolejny zareklamuję przygotowywaną kolejną rozgrywkę w CCA: Epic. Mam póki co dwu młodych chętnych, ewentualnie Silver by też uczestniczył. Nie ukrywam, że liczę na udział miejscowych, starszych nieco graczy, bo wiem, że grają. mk-stilgar Magnum-KR, Dajmiech, z którym całą bitwę rozegrałem, You are welcome. Stilgar nawet z twardą mapą, jeśli zechce przynieść. Bitwa po zebraniu się chętnych ewentualnie do ustalenia. Będę gotowy na wszystko.

Jeśli klocuszki będą w sobotę to resztę tego dnia poświęcę na jakieś mniejsze heksy z Łukaszem, o ile ciągle chce przyjechać, albo z Adamem, albo z oboma.
W niedzielę nic się nie kroi.
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 października 2016, 10:12 przez Leliwa, łącznie zmieniany 2 razy.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Silver »

W Smutę to owszem mogę w niedzielę gdy będą chętni - a na razie to tylko na Kutuzova na niedzielę jestem umówiony z Namkiem ale to gra do 4 osób.
Na piątek wciąż nie jestem umówiony.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Leliwa »

Silver pisze:W Smutę to owszem mogę w niedzielę gdy będą chętni - a na razie to tylko na Kutuzova na niedzielę jestem umówiony z Namkiem ale to gra do 4 osób.
Na piątek wciąż nie jestem umówiony.
Zagrałbym w CC w piątek ale nie wiem czy chłopcy od Samuela będą i kto jeszcze z potencjalnych graczy z Krakowa sie zjawi. W ostateczności zawsze można zagrać Epic w 2 osoby.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Monthion »

Jeśli jesteście ugadani na niedziele w Kutuzowa to się nie wcinam. Może jedynie gdyby Namek też się skłaniał do Smuty, można by zrewidować plan, ale jeśli nie grajcie sobie w Kutuzowa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Raleen »

Ja liczę na jakąś relację z rozgrywki w "Ostrołękę" Monthionie, choćby opisową. Cadrach się już szykuje z tego co wspominał. Postaram się być pod telefonem jakby co ;).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Monthion »

Pewnie, pewnie, skreślę kilka słów, porobię kilka zdjęć (jeszcze mam z Pól Chwały nie wrzucone na kompa ;) )
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Samuel »

Ja też będę ogromnie wdzięczny Kolegom za ilustrowaną relację, nie wiem, jak z mojej strony będzie to w tym roku wyglądało - nie jestem najlepszym fotografem, a już szczególnie wtedy, kiedy nie mam aparatu ;)
Kapitanie - "Pax Pamir" na pewno, a jeśli nie masz partnera do "Zdobywców Italii" na niedzielę, to też nie wykluczam mojego uśmiechu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”