VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Khamul »

Będzie Khamul, nawet jedziemy razem autem ;). Ale w chwili obecnej jestem umówiony na GBoACW z Archaniolem, no chyba, że się to zmieni.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Samuel »

Aha - jakżebym mógł zapomnieć ;) - opłata za "kącik kawowy" 10 zł (dla korzystających przez cały konwent) lub 5 zł (dla przybywających tylko na 1 dzień).
Jeśli kogoś interesują gry z mojej biblioteczki proszę o powiadomienie w ciągu 2-3 dni, może uda się tak załatwić, żeby zabrał je Wally i przechował do konwentu.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Monthion »

Będę na imprezie przez 3 dni. Kilka osób już prowadziło ze mną zakulisowe negacje w sprawie Napoleonic Wars, więc jeszcze raz potwierdzam chęć zagrania. Jest dużo chętnych więc może się okazać że faktycznie gra będzie odpalona na 2 stołach. Pytanie kiedy żeby nie ograniczać się do NW i ugadać na jakieś inne rozgrywki;
Namku mówiłeś coś o Barbarossa to Berlin, byłbyś gotowy do tej rozgrywki już na ten konwent?
Cadrachu wspominałeś że możesz zagrać w Ryśkową Ostrołękę, może miałbyś ochotę na rozgrywkę (to byłaby dla mnie druga więc jestem dość początkujący, ale wizerunek "nowej lepszej gry a la Waterloo" powoduje że mnie do niej ciągnie)?
Co mogę wziąć z innych rzeczy jeśli byliby chętni; Paths of Glory, Twilight Struggle, Sekigahara, Labyrinth, Hannibal: Rome vs. Carthage, z lżejszych; Race to Berlin, The First World War, Orły i rakiety, 2 de mayo.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 października 2016, 20:29 przez Monthion, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Raubritter »

Będziemy w ramach silnej grupy stołeczno-rzeszowsko-szczecińskiej.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Magnum-KR »

Monthion pisze:Co mogę wziąć z innych rzeczy jeśli byliby chętni; Paths of Glory, Twilight Struggle, Sekigahara, Labyrinth, Hannibal: Rome vs. Carthage, z lżejszych; Race to Berlin, The First World War, Orły i rakiety, 2 de mayo.
Ja bym był ewentualnie chętny na Sekigaharę i HRvC. W sobotę pewnie nie zdążymy bo będę znikał wcześniej ale może wpadnę w niedzielę.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Silver »

Ja też czekam na propozycje szczególnie na piątek i niedzielę.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: cadrach »

Khamulu - no to najwyżej zaimprowizujemy Barbarossę jakby Tobie coś wypadło, ja w każdym razie chętnie zagram w No retreat.

Monthionie - jasne, chętnie zagram. Możemy rozegrać scenariusz wprowadzający, wtedy na pewno nie będzie problemów z czasem czy przeciąganiem się rozgrywki. Na razie wygląda na to, że będę w sobotę. Pasowałoby Tobie? Z tego co czytam chyba też będziesz grał w NW, więc po grze i pewnie jakiejś przerwie obiadowej mógłbym grać. Oczywiście jeśli miałbyś czas na jeden z historycznych scenariuszy, to świetnie, zagram chętnie. Tylko pytanie, czy damy radę, skoro NW wystąpi po drodze? No chyba że byłbym na piątek lub niedzielę. W sumie dostosuję się - jeśli będziesz miał ochotę zagrać w większy scenariusz, najwyżej przyjadę na dłużej :-)
no school, no work, no problem
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Namek »

Monthion pisze:
Namku mówiłeś coś o Barbarossa to Berlin, byłbyś gotowy do tej rozgrywki już na ten konwent?
Tak jak najbardziej. Jestem już po lekturze instrukcji a wczoraj napocząłem szkoleniową rozgrywkę solo. Skoro w sobotę od rana szykuje się rozgrywka/ki w NW to BtB proponował bym zacząć w piątek od 16:00.

Jeśli znalazł by się czas ( sobota wieczór, niedziela rano) to skoro jesteśmy na bieżąco mógłbym ponownie zaproponować Orła i Gwiazdę ze zmianą stron.. ? Co do lekkich tytułów to chętnie bym jeszcze raz spróbował Orły i Rakiety, szybka to gra więc raczej uda się nam gdzieś wcisnąć rozgrywkę :).
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Leliwa »

Jakby ktoś szukał noclegu, to mam jedno miejsce wolne w "Żaczku" w "dwójce".

EDIT. Niektualne.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Monthion »

Czyli mój plan po uwzględnieniu odzewu jaki pojawił się od mojego poprzedniego posta byłby taki:
piątek - od 16.00 Barbarossa to Berlin
sobota - od 10.00 Napoleonic Wars, po obiedzie Ostrołęka (może Odwrót Łubieńskiego?), ew. wieczorem Orły i rakiety
niedziela - jak na razie wolne, może rewanż w NW, może Sekigahara lub HRvC z Magnumem, albo wykorzystać obecność Silvera i odpalić coś jego np. Smutę...
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Leliwa »

Monthion pisze:Czyli mój plan po uwzględnieniu odzewu jaki pojawił się od mojego poprzedniego posta byłby taki:
piątek - od 16.00 Barbarossa to Berlin
sobota - od 10.00 Napoleonic Wars, po obiedzie Ostrołęka (może odwrót Łubieńskiego?), ew. wieczorem Orły i rakiety
niedziela - jak na razie wolne, może rewanż w NW, może Sekigahara lub HRvC z Magnumem, albo wykorzystać obecność Silvera i odpalić coś jego np. Smutę...
Albo Command and Colors Ancients Epic?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Leliwa »

Będę chciał oczywiście stoczyć pojedynek w CCA Epic. Wszystkich chętnych Krakowiaków, Górali i Doliniaków (nie mylić z doliniarzami), zarówno pełno-, jak i niepełnoletnich serdecznie zapraszam. Poza moją osobą jest do 7 miejsc wolnych. Może Silver zagra? W Krakowie Małopolska wygrała z Mazowszem, w Warszawie Mazowsze było górą. Rozważam jakiś scenariusz punicko-rzymski, lub rzymsko-barbarzyński.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Leliwa »

Namek pisze:
Monthion pisze:
Namku mówiłeś coś o Barbarossa to Berlin, byłbyś gotowy do tej rozgrywki już na ten konwent?
Tak jak najbardziej. Jestem już po lekturze instrukcji a wczoraj napocząłem szkoleniową rozgrywkę solo. Skoro w sobotę od rana szykuje się rozgrywka/ki w NW to BtB proponował bym zacząć w piątek od 16:00.
Chętnie obejrzę i zobaczę, czym się różni od Ścieżek Chwały.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Silver »

Leliwa - masz wszystko do Epic? Jeśli nie to dowiozę coś czego brak (mapa, karty, dodatkowe bloczki).
Na razie na piątek i niedzielę, a także pewnie na późną sobotę wcale nie jestem umówiony.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Samuel »

Namku,
nie złapałem z dyskusji - kto przywozi "Barbarossa to Berlin"? Chciałbym dowiedzieć się na przyszłość, do kogo się uśmiechać? :)
Leliwo,
do C&C Ancient Epic pewnie znów chętni będą chłopaki, najprędzej pojawią się w sobotę. Jak będzie jeszcze miejsce przy stole... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”