VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Samuel »

Tak, mogę potwierdzić, umówione jest zastępstwo i to w dwie strony - tzn. wie o tym i Leliwa, i "Dom Harcerza". Mam nadzieję, że będę mógł wszystkim sterować choć przez słuchawkę z domu. Będę się starał też nagrać tradycyjny już kącik kawowy, ale tu oczywiście nie mogę Leliwy obarczać zakupami i będę musiał dograć to np. ze studentami lub harcerzami. Oczywiście, wszystko pod warunkiem, że z operacji wyjdę cało. :) Ale staram się kierować dewizą generała Jacksona, zgodnie z którą porządny chrześcijanin czuć się powinien na stole operacyjnym równie bezpiecznie jak we własnym łóżku. Co prawda nie jestem równie porządny jak generał Jackson, więc z pewną obawą spoglądam czasem na łóżko... ;)
PS Zacznijcie się już umawiać i w ogóle to stwórzcie odpowiedni wątek. Nie wiem, kiedy będę mógł osobiście dać do tego hasło. ;)
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 877
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 84 times
Been thanked: 141 times
Kontakt:

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: cadrach »

Chętnie zagram w Red Winter, Ostrołękę, Polis lub w The Napoleonic Wars. Te gry jako tako znam.

Chciałbym poznać Operation Dauntless.

Czy byliby jacyś chętni do którejś z tych gier?
no school, no work, no problem
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Namek »

cadrach pisze:Chętnie zagram w Red Winter, Ostrołękę, Polis lub w The Napoleonic Wars. Te gry jako tako znam.
Jest planowana rozgrywka w Napoleonic Wars ale jeszcze nie ustaliliśmy w który dzień. Będziesz na cały konwent czy tylko częściowo?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Silver »

Jest jeszcze czas na przygotowanie się do innych gier by nie zamykać się tylko na znanych tytułach.
Ze swej strony mogę przynieść przykładowo coś z tego: Britannia, Great battles of Julius Caesar, Commands Color Epic, Conflict of Heroes: Guadalcanal, Price of Honour, Awakening the bear, Crown of roses, Democracy under siege, Fire in the sky, Fires of Midway, France 40, Fortress Europa, Kutuzov, Rebel Raiders on the high seas, Smuta, Sword of Rome, To the last man, Warrior knights z dodatkiem.
Mogę dołączyć do szybkiej rozgrywki w NW.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Raleen »

Silver pisze:Mogę dołączyć do szybkiej rozgrywki w NW.
Jak dacie Silverowi Francję to może być naprawdę szybka :lol:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 877
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 84 times
Been thanked: 141 times
Kontakt:

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: cadrach »

Jeśli będzie co robić, to mogę być na całym spotkaniu, ale nie wiem, czy znajdzie się tyle zajęć dla znającego ledwie parę gier :-). Do NW chętnie dołączę, więc po prostu będę śledził wątek i jeśli znajdzie się dla mnie miejsce, przyjadę wtedy, kiedy rozpocznie się gra.

PS. Poza wyżej wymienionymi chętnie spróbowałbym zagrać w dwuosobowy RAF (nigdy nie grałem, ale byłbym w stanie się przygotować).
no school, no work, no problem
Saw11
Sergent
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Saw11 »

Namek pisze:
cadrach pisze:Chętnie zagram w Red Winter, Ostrołękę, Polis lub w The Napoleonic Wars. Te gry jako tako znam.
Jest planowana rozgrywka w Napoleonic Wars ale jeszcze nie ustaliliśmy w który dzień. Będziesz na cały konwent czy tylko częściowo?
Również jestem chętny na NW :) Z innych gier chciałbym zagrać (i mogę przynieść) w Zuckera The Coming Storm/Le Patrien en Danger lub Simonitcha France'40/Ukraine'43.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Namek »

Raleen pisze:
Silver pisze:Mogę dołączyć do szybkiej rozgrywki w NW.
Jak dacie Silverowi Francję to może być naprawdę szybka :lol:
Silver dostanie co najwyżej Prusy ;).
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Silver »

Saw 11 - we France 40 bardzo chętnie zagrałbym (w ten pierwszy większy scenariusz).
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Magnum-KR »

Pisałbym się na The Napoleonic Wars i Fires of Midway. Odpada jednak późne popołudnie i wieczór w sobotę 22.X. Mam ...-lecie zakończenia studiów, spotkanie, popijawę i tańce ;-).
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Silver »

W jakich godzinach będzie można grać w poszczególne dni?
Jeślibym jechał to w piątek mogę być bardzo wcześnie w Krakowie i może ktoś mógłby zagrać od południa?
Oprócz tych gier o których wcześniej pisałem, mam też wieloosobówkę Holy Roman Empire - może ktoś objaśniłby tą grę?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Samuel »

Sylwku,
w zasadzie przewiduję tu stałe godziny:
piątek 16.00-24.00
sobota 10.00-24.00
niedziela 10.00-16.00
Ponieważ jednak właściwie na pewno to Leliwa będzie mnie zastępował w roli organizatora, to on musi poświadczyć, czy odpowiadają mu te godziny.
Jeśli chodzi o granie wcześniej i później, mam tu dwie propozycje: knajpę "Wanilia" na Gołębiej 6, gdzie grywamy i gdzie przychylnym okiem patrzą na planszówki (wadą jest otwarcie dopiero od 12.00) oraz typowo planszówkowy pub "Hex" parę (no, paręset) kroków od Dworca Głównego - w weekendy jest ona zazwyczaj zapchana, ale w piątak przed południem czy w niedzielę wieczór myślę, że miejsce się znajdzie. Jest w internecie, trochę trudno go znaleźć w realu (boczna uliczka, znak rozpoznawczy dla wtajemniczonych - flaga z heksem nad bramą) myślę jednak, że rasowi stratedzy poradzą sobie z tym zadaniem. ;)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Silver »

A może w niedzielę po 16 ktoś byłby chętny dożynać gry w innym miejscu?
Pytam szybko bo bym do tego dostosował zakup biletów kolejowych.
Saw11
Sergent
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Saw11 »

Magnum-KR pisze:Pisałbym się na The Napoleonic Wars i Fires of Midway. Odpada jednak późne popołudnie i wieczór w sobotę 22.X. Mam ...-lecie zakończenia studiów, spotkanie, popijawę i tańce ;-).
Panowie, to ja w takim razie proponuję w sobotę z rana (od 10:00) zagrać w The Napoleonic Wars :) Przynajmniej nie będzie problemu z tym, że ktoś jeszcze kończy grać w swoją grę, a inni już czekają. Zatem chętnych mamy następujących:
1. Cadrach
2. Silver
3. Namek
4. Magnum-KR
5. Saw11

Cadrach, będziesz jechał w piątek do Krakowa czy zabierzesz się ze mną w sobotę rano autem?

Silver, pasuje Ci w sobotę popołudniu (po TNW) we France'40?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Silver »

Póki co wszystko mi pasuje.
Mam nadzieję, że NW będzie prowadzony szybko (w domyśle przez Francję) a we France40 też zamierzałbym szybko się wyrobić.
By wystarczyło czasu jeszcze na inne wieloosobówki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”