XI Pola Chwały

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Petru Rares pisze:
Khamul pisze:
Pytanie jeszcze do organizatora, czy i w tym roku będzie szansa na czajnik?
Postaram się przywieźć jak co roku swój, ale pierwej muszę go odnaleźć.
Faktycznie, Petru, zapomniałem, że rok temu wziąłeś swój :oops: . Dobrze nam służył, niezależnie od tego "miejscowego".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Leliwa »

Khamul pisze:
leliwa pisze:Może ja bym pogonił bolszewika.
Chcesz gonić bolszewika, czy zagrać w Aleksandra GBoH? Ja w OiG zagram tylko wtedy jak nie będę miał innych opcji lub na GBoH pojawisz się zdecydowanie później niż ja.



Pojawię się w tym roku, teoretycznie plany zakładają na piątek GBoH lub OiG, sobota MoI z Dajmiechem, później M&P z Konradem, niedziela Bitwa na Polach Pelenoru z Namkiem. Ale zobaczymy, bo plany planami....

Pytanie jeszcze do organizatora, czy i w tym roku będzie szansa na czajnik?

Aleksander ma pierwszeństwo. Po rozmowie z Michałem planuję zjawić się jak najwcześniej w piątek. Być może tak wcześnie jak chłopaki z Będzina. Jako grę dla Łukasza proponuję - albo którąś z bitew hoplitów tebańskich ze spartańskimi z Hoplity (Koronea, Nemea) albo Hydaspes z Aleksandra, albo jedną z mniejszych bitew z Tyranta (może być ta z Timoleonem - Abolus, albo starcie Agatoklesa pod Białym Tunisem), albo wreszcie Gazę z Diadochoi. Będę miał potem pewnie też nieco obowiązków organizacyjnych. Na pewno dla celów edukacyjnopokazowych dla ewentualnego młodeggo narybku będę miał Command And Colors oraz Wings of War The Dawn of II World War.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Namek »

Raleen pisze:Może i ja się skuszę na NW, byle tylko zgrać czas rozgrywki jakoś z innymi.
Bezpiecznie umówiliśmy się w niedzielę od rana, teoretycznie można by spróbować w sobotę wieczór ale trudno przewidzieć o której zakończy się rozgrywka w Smutę w której Monthion uczestniczy.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Khamul »

leliwa pisze:Aleksander ma pierwszeństwo. Po rozmowie z Michałem planuję zjawić się jak najwcześniej w piątek. Być może tak wcześnie jak chłopaki z Będzina. Jako grę dla Łukasza proponuję - albo którąś z bitew hoplitów tebańskich ze spartańskimi z Hoplity (Koronea, Nemea) albo Hydaspes z Aleksandra, albo jedną z mniejszych bitew z Tyranta (może być ta z Timoleonem - Abolus, albo starcie Agatoklesa pod Białym Tunisem), albo wreszcie Gazę z Diadochoi. Będę miał potem pewnie też nieco obowiązków organizacyjnych. Na pewno dla celów edukacyjnopokazowych dla ewentualnego młodeggo narybku będę miał Command And Colors oraz Wings of War The Dawn of II World War.
Leliwa - sam coś wybierz i zaskocz mnie :) z tym, że to są scenariusze na 3-5 godzin?

Wygląda na to, że wieczór (wczesny) piątek i niedzielę od rana jednak mam wolną, gdyby ktoś, coś w heksy chciał, to jestem otwarty... Bardzo chętnie stare Dragony, Rok 1920, coś z GMT (M&P, MoI, No Retreat:Russian Front, GBoH, Glory, GBoACW czy nawet Reds!)
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Ja przywożę ze sobą (jeśli tak to można ująć) Jednorożca prawdopodobnie z jeszcze jednym kolegą. Pewnie byliby chętni na jakąś wieloosobówkę i oczywiście nie tylko.

Co do "Ostrołęki", Petru był wstępnie chętny. Jeśli ktoś miałby jeszcze ochotę postaram się jakoś zaaranżować rozgrywkę, pomóc itd. Przyznam szczerze, że najbardziej mnie interesują nowi gracze ze stron odległych od Warszawy. Konwent "Pola Chwały" to dobra okazja by poznać coś nowego i poszerzyć horyzonty.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: maciunia »

Zapowiem się po krakowsku: rozpatruję przemyślenie pojawienia się ;)
Raleen jedziecie autem?
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Master Yoda »

Witam.

Jestem nowy na forum, choć część osób może mnie kojarzyć z dwóch wspólnych gier w Krakowie, w Vanilli. Mam pytanie organizacyjne dotyczące grania w trakcie Pól Chwały.

Czy trzeba dopełnić jakichś dodatkowych formalności, żeby zagrać sobie w grę planszową na Polach Chwały? Czy trzeba przesłać jakiś formularz zgłoszeniowy, uiścić jakąś opłatę? Czy po prostu przychodzę, siadam przy wolnym stoliku i gram? Skład do gry miałbym (ja vs mój przeciwnik), bo to byłaby gra 2-osobowa. Czy są jakieś ograniczenia dotyczące gier, w które można zagrać? Rozumiem, że tzw. eurogry odpadają, ale chodzi mi o to, czy gdybym chciał zagrać np. w Polskę 1939 z TiS to czy jest to dozwolone? Ostatnie pytanie jest raczej formalne, bo z moim przeciwnikiem chcemy zagrać raczej w Pax Baltica, Polska 1939 jest tytułem rezerwowym.

Pytanie jeszcze do Monthiona i Namka - czy macie już pełny skład do Napoleonic Wars w niedzielę? Czy ew. przyjęlibyście mnie do gry?
May The Force be with You
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Namek »

Master Yoda pisze:
Pytanie jeszcze do Monthiona i Namka - czy macie już pełny skład do Napoleonic Wars w niedzielę? Czy ew. przyjęlibyście mnie do gry?
Nie ma pełnego i zamkniętego składu więc jak najbardziej zapraszamy. Rozgrywkę planujemy rozpocząć w niedzielę rano.

Co do imprezy to nie ma jakichś specjalnych formalności, po prostu przychodzi się i gra :). Jedynie z tego co pamiętam to w ubiegłych latach była prośba o wcześniejsze zgłoszenie kto będzie na potrzeby listy uczestników.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Leliwa »

Tak. Trzeba się zgłosić do biura Pól Chwały (wejście od dziedzińca), żeby pobrac identyfikator, informator, oraz talony na jedzenie.
Khamul pisze: Leliwa - sam coś wybierz i zaskocz mnie :) z tym, że to są scenariusze na 3-5 godzin?
Nawet krótsze wg playbooka. Ale playbook zwykle nieco skraca czas rozgrywki, żeby niektórzy się nie zniechęcili.
Abolus jest na półplanszy - 2,5 godziny
Koronea i Nemea, jak pamiętam z testów Vassalowych z Brendanem i Ryśkiem zajmowały nam jakieś 3 - 3,5 godziny czyli dwie krótkie sesje.
Hydaspes jest nieco dłuższy.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Khamul »

Namea - grałem [w Hoplicie], więc to odpuszczamy. Leliwa a do której Ty będziesz miał czas na granie w piątek?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Master Yoda »

Dziękuję za odpowiedzi.
leliwa pisze:Tak. Trzeba się zgłosić do biura Pól Chwały (wejście od dziedzińca), żeby pobrac identyfikator, informator, oraz talony na jedzenie.
Czy można dokonać tych formalności już w sobotę 24.09.2016r.? Czy trzeba to zrobić z wyprzedzeniem?
May The Force be with You
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Leliwa »

Khamul pisze:Namea - grałem [w Hoplcie], więc to odpuszczamy. Leliwa a do której Ty będziesz miał czas na granie w piątek?
Najpewniej około 16-17 będzie trzeba trochę czasu poświęcić, a potem do świtu :) .
Master Yoda pisze:Dziękuję za odpowiedzi.
leliwa pisze:Tak. Trzeba się zgłosić do biura Pól Chwały (wejście od dziedzińca), żeby pobrac identyfikator, informator, oraz talony na jedzenie.
Czy można dokonać tych formalności już w sobotę 24.09.2016r.? Czy trzeba to zrobić z wyprzedzeniem?
Najlepiej zgłoś się do Raleena i spytaj, bo on informuje kwatermistrzostwo, ilu nas będzie i zarządza tą częścią konwentu.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Khamul »

Leliwa, czyli cały piątek z przerwą mogę sobie zarezerwować na GBoA z Tobą?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Master Yoda pisze:Witam.

Jestem nowy na forum, choć część osób może mnie kojarzyć z dwóch wspólnych gier w Krakowie, w Vanilli. Mam pytanie organizacyjne dotyczące grania w trakcie Pól Chwały.

Czy trzeba dopełnić jakichś dodatkowych formalności, żeby zagrać sobie w grę planszową na Polach Chwały? Czy trzeba przesłać jakiś formularz zgłoszeniowy, uiścić jakąś opłatę? Czy po prostu przychodzę, siadam przy wolnym stoliku i gram? Skład do gry miałbym (ja vs mój przeciwnik), bo to byłaby gra 2-osobowa. Czy są jakieś ograniczenia dotyczące gier, w które można zagrać? Rozumiem, że tzw. eurogry odpadają, ale chodzi mi o to, czy gdybym chciał zagrać np. w Polskę 1939 z TiS to czy jest to dozwolone? Ostatnie pytanie jest raczej formalne, bo z moim przeciwnikiem chcemy zagrać raczej w Pax Baltica, Polska 1939 jest tytułem rezerwowym.

Pytanie jeszcze do Monthiona i Namka - czy macie już pełny skład do Napoleonic Wars w niedzielę? Czy ew. przyjęlibyście mnie do gry?
Jedyna formalność to zgłoszenie jak się pojawisz na imprezie, podpisanie na liście i pobranie karty uczestnika, ale jak tego miał nie będziesz, nikt Cię z imprezy nie wyrzuci. Można to zrobić w dowolnym momencie jak przyjedziesz na miejsce. Dokonuje się tego na zamku w pomieszczeniu organizacyjnym (wejście z dziedzińca zamkowego). Nie trzeba wcześniej niczego przesyłać ani dokonywać wcześniej żadnych formalności. Jedynie od wydawców i sprzedawców oczekujemy wcześniejszych zgłoszeń.

Nie ma żadnych opłat za udział w imprezie pobieranych od graczy. Co więcej, dla zarejestrowanych uczestników imprezy (czyli głównie dla rekonstruktorów, ale i dla nas) są darmowe talony na posiłki, one są zaznaczone na karcie uczestnika, którą dostaje się przy rejestracji.

Nie ma ograniczeń co do gier, w które można grać, byle to były gry o tematyce historycznej, czyli w praktyce szeroko rozumiane gry wojenne. Co do wydawnictw, nie ma żadnych ograniczeń.

Jak będziesz na miejscu miałbym ewentualnie prośbę o skontaktowanie się ze mną. To tak i w celach zapoznawczych i jeśli będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości dot. spraw organizacyjnych, postaram się je rozwiać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Leliwa »

Khamul pisze:Leliwa, czyli cały piątek z przerwą mogę sobie zarezerwować na GBoA z Tobą?
Jasne. Może wtedy byśmy rozłożyli coś większego.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”