XI Pola Chwały

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Torgill »

Oczywiście będziemy z BW-N (aczkolwiek mnie osobiście nie będzie tym razem).
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Petru Rares »

Mam ważne ogłoszenie/propozycję dla osób wyjeżdżających na PCH z Warszawy.

Mam do odstąpienia za przysłowiowe piwo bilet na Polskibus z Warszawy, Metro Młociny do Krakowa. Wyjazd z Warszawy w piątek 23 września o godz. 6.00. W Krakowie jest się ok. 11.00. Kupiłem bilet za 6 zł już dawno temu, ale plany mi się pozmieniały. Powrotnego nie oferuję, bo planuję go wykorzystać.

Jednocześnie podbijam temat, czy ktoś byłby chętny na Smutę w sobotę (możemy zagrać od rana do wieczora lub od popołudnia/wieczora z opcją siedzenia nad nią do późna).

Na PCH zjawię się chyba dopiero w piątek ok. 23.00 lub dopiero w sobotę z samego rana.

Oprócz Smuty przytargam Zimną Wojnę i Ostrołękę. Gdyby nie udało się zagrać w Smutę w sobotę, to zawsze chętnie stanę się współgraczem w US Civil War, For the People, No Peace without Spain, Wilderness War lub Ostrołekę.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Monthion »

Krystalizuje się wstępnie taki harmonogram u mnie;
piątek: Orzeł i gwiazda z Namkiem i zapewne Khamulem (jest wolne miejsce)
sobota: Smuta z Petru Raresem (są wolne miejsca)
niedziela: na razie wolna, leliwa kusi na Crusade and revolution pytanie czy zdążymy bo zdaje się gra jest formatu (co najmniej czasowego) Paths of Glory, ew. może ktoś byłby chętny na Napoleonic Wars, albo może ktoś by był chętny na odświeżenie jakiegoś klasyka dragonowskiego (może Wiedeń?), ewentualnie w grę wchodzi też nowa Ostrołęka ale z kimś kto kilka razy w nią grał.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Anders »

Prawdopodobnie się wybiorę.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Monthion »

Niedziela się u mnie wykrystalizowała w kierunku Napoleonic Wars z Namkiem i Sawem11, jak w pozostałych przypadkach są jeszcze wolne miejsca (na tą chwilą 2). Generalnie program na duże gry ustalony, gdyby w jakiejś przerwie lub po dużych rozgrywkach ktoś miał chęć poznać lub po prostu zagrać w coś prostszego tzn.: 2 de Mayo, Orły i rakiety, The First World War czy Race to Berlin, proszę pisać bez skrępowania.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Namek »

Drobne sprostowanie, Saw11 na Polach Chwały nie będzie, będzie za to na konwencie w październiku. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Ale i tak Napoleonic Wars chętnie zagram, potrzebny by był przynajmniej jeszcze jeden gracz, może Magnum, Dajmiech albo któryś z kolegów z Wanili ?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Może i ja się skuszę na NW, byle tylko zgrać czas rozgrywki jakoś z innymi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Khamul »

Od której godziny najwcześniej można grać w piątek? W poprzednich latach oficjalnie zaczynało się wszystko koło 16/17tej, ale zawsze wcześniej można było sobie przynieść stoły i rozpocząć rozgrywki.

Czy będzie można nieoficjalnie nocować na sali gdzie gramy jak do tej pory? Gramy znowu w sali Freskowej?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Będę w tym roku wcześniej tak, że powinno się dać radę zacząć grać w piątek wcześniej. Skonsultuję się z Robertem i dam znać, mam nadzieję jeszcze dziś.

Co do nocowania - tak jak ostatnio. Gramy w dwóch salach: Jagiellońskiej i Freskowej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Khamul »

Z Namkiem jak się uda pojawimy się być może już między 11ta a 12ta. I jak pisałem, do tej pory problemem były tylko stoły, które trzeba było sobie samemu przynieść (organizatorzy byli nawet szczęśliwi, że gracze sami to załatwiali...).
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Po rozmowie z głównym organizatorem potwierdzam generalnie to co wyżej pisałem.

:arrow: Grać można w piątek już od 11-tej. W sali Freskowej powinny być rozstawione stoły.

:arrow: Tak jak rok temu, mamy nieoficjalną zgodę na nocowanie na terenie zamku (co najwyżej, gdyby więcej osób wpadło na ten pomysł, to jednak część będzie musiała się przenieść do szkoły).

Poproszono mnie także o podanie ile osób jest zainteresowanych noclegiem w szkole.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Leliwa »

Monthion pisze:Krystalizuje się wstępnie taki harmonogram u mnie;
piątek: Orzeł i gwiazda z Namkiem i zapewne Khamulem (jest wolne miejsce)
sobota: Smuta z Petru Raresem (są wolne miejsca)
niedziela: na razie wolna, leliwa kusi na Crusade and revolution pytanie czy zdążymy bo zdaje się gra jest formatu (co najmniej czasowego) Paths of Glory, ew. może ktoś byłby chętny na Napoleonic Wars, albo może ktoś by był chętny na odświeżenie jakiegoś klasyka dragonowskiego (może Wiedeń?), ewentualnie w grę wchodzi też nowa Ostrołęka ale z kimś kto kilka razy w nią grał.
Może ja bym pogonił bolszewika.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Khamul »

leliwa pisze:Może ja bym pogonił bolszewika.
Chcesz gonić bolszewika, czy zagrać w Aleksandra GBoH? Ja w OiG zagram tylko wtedy jak nie będę miał innych opcji lub na GBoH pojawisz się zdecydowanie później niż ja.



Pojawię się w tym roku, teoretycznie plany zakładają na piątek GBoH lub OiG, sobota MoI z Dajmiechem, później M&P z Konradem, niedziela Bitwa na Polach Pelenoru z Namkiem. Ale zobaczymy, bo plany planami....

Pytanie jeszcze do organizatora, czy i w tym roku będzie szansa na czajnik?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Szansa zawsze jest i będzie ;). Natomiast jak by ktoś zmotoryzowany przywiózł swój, byłoby idealnie, a ja bym nie musiał biegać i wypożyczać z organizatorki tylko byśmy mieli swój na wyłączność.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Petru Rares »

Khamul pisze:
Pytanie jeszcze do organizatora, czy i w tym roku będzie szansa na czajnik?
Postaram się przywieźć jak co roku swój, ale pierwej muszę go odnaleźć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”