AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: Anders »

Aj. Dopiero się dowiedziałem o tym konwencie. Nie dam rady urwać się na cały łikend... zresztą miejsca nieliczne i tak pewnie dawno rozdysponowane.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: Bambrough »

Herman w niedzielę 1960 jak najbardziej, potem jak chcesz możemy odpalić Birth of Legend, podobne do BC. Niestety Monty's Gamble nie dotrze na czas. Quartermastera brać?

Leliwo, raczej do Sukcesorów nie zasiądę, ale dzięki za zaproszenie.

Nadal poszukuję jakiegoś gracza na sobotni poranek.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: Herman »

Bambrough pisze:Herman w niedzielę 1960 jak najbardziej, potem jak chcesz możemy odpalić Birth of Legend, podobne do BC. Niestety Monty's Gamble nie dotrze na czas. Quartermastera brać?
No i super, obie opcje mi pasują. To niedziele mamy obstawioną.

QG weź koniecznie, bo ja nie dam rady zabrać.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: maciunia »

Bambrough pisze:Nadal poszukuję jakiegoś gracza na sobotni poranek.
Na sobotni poranek, to Ty lepiej poszukaj załoganta do kajaka ;)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: Palladinus »

Weźmie ktoś Orła i Gwiazdę, bo jednak jadę komunikacją publiczną i miejsce mam bardzo ograniczone.

Widzę, że w FAB-a będziecie grali. Może ktoś ma ochotę na wytłumaczenie i zagranie w Sycylię, bo mi ta część leży już od ponad roku i jak nie zagram na AgroWarze to gdzie? :) Lub na wytłumaczenie mi i jakiemuś innemu graczowi.
Ew. jeśli ktoś ma coś do zagrania, to chętnie się piszę, bo w pociągu mogę przebrnąć przez jakąś niezbyt opasłą instrukcję.
Na liście życzeń mam jeszcze np. The Guns of Gettysburg, ale mimo kilku podejść nie udało mi się ani razu zagrać zgodnie z wszystkimi zasadami.
Wezmę Falling Sky i liczę na znalezienie chętnych na miejscu. Dodatkowo Field of Glory: The Card Game.
Czy na Wir sind das Volk będą jacyś chętni? Myślałem jeszcze o Punic Island od Bellica 3rd Gen, ale poprawiona instrukcja chyba cały czas się jeszcze nie ukazała.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: Raleen »

"Ostrołęka" dla Marka, jak wyżej, trafiła dziś w ręce jednego z Was. Liczę, że powiecie parę słów o grze.

Żałuję, że nie mogę się pojawić (widziałem, że zwolniło się miejsce po Konradzie, ale niestety okoliczności niezależne ode mnie trzymają mnie w Warszawie).

Miłej zabawy!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: Bambrough »

Palladinus pisze: Wezmę Falling Sky i liczę na znalezienie chętnych na miejscu.
Nie było chętnych jak poszukiwałem graczy więc i doczytywanie instrukcji sobie odpuściłem. Na razie jestem ustawiony na parę rożnych partii, ale jak coś się zluzuje i będziesz miał cierpliwość wytłumaczyć szczegóły zasad to chętnie dołączę.

Pax Pamir zabierać, byliby chętni?
Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: Palladinus »

Bambrough pisze:
Palladinus pisze: Wezmę Falling Sky i liczę na znalezienie chętnych na miejscu.
Nie było chętnych jak poszukiwałem graczy więc i doczytywanie instrukcji sobie odpuściłem. Na razie jestem ustawiony na parę rożnych partii, ale jak coś się zluzuje i będziesz miał cierpliwość wytłumaczyć szczegóły zasad to chętnie dołączę.

Pax Pamir zabierać, byliby chętni?
Jak masz miejsce, to bierz. Nie mam szczegółowej rozpiski, kiedy w co gram, więc jak będzie okazja, to się chętnie zapoznam.

BTW, okazało się, że będziemy przed drugą w Warszawie z Rafałem i wstępnie ok. 16 w Wyszkowie.
Jak by ktoś był w okolicy w tych godzinach i miał dwa miejsca wolne w samochodzie, będę wdzięczny za podwózkę. Będę czytał ten wątek w drodze (mój numer 5zero3-65jeden-62zero).
Do zobaczenia.
Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: Palladinus »

Maciunia odwalił wielki kawał niesamowitej roboty i impreza była świetna. Ludzie ze świata piszą, żeby następną edycję bardziej rozgłosić, bo są chętni do uczestniczenia.
Cytuję Marka Simonitcha:
"What a great convention !!! I had a blast and was amazed by the Polish food and Polish hospitality. A great bunch of guys and Maciej was a wonderful host. It was an event I will never forget."
Także szacun za organizację :)
Moja galeria z imprezy poniżej, ale zdjęcia są słabej jakości, bo robiłem z telefonu.
Jak ktoś ma więcej fotek, to możecie wrzucić do mojego albumu, będzie wszystko w jednym miejscu:
https://goo.gl/photos/fZmGu72c91SNnb9L9
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: Khamul »

Wielki szacun dla organizatora, dopisuje imprezę do przyszłorocznego kalendarza.

PS. Super sprawą były relacje zdjęciowe na FB.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: Leliwa »

Ja jak to zwykle na konwentach bywa nauczałem też młodzież. Najmłodszy mój uczeń miał 6 lat i miał na imię Kuba. Dzięki za miło spędzony czas i gościnę. Również rzeka Bug przyjęła nas gościnnie. Niech żałują ci, co siedzieli na czterech literach w gospodarstwie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: Bambrough »

Dorzuciłem do albumu kilka dodatkowych zdjęć, w tym z części towarzyskiej imprezy.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: maciunia »

Panowie, dziękuję uczestnikom AgroWaru 2016 za trzy dni wspólnej zabawy. Szacun, że Wam się chciało przyjechać z daleka i poświęcić swój cenny czas. Mam nadzieję, że wszyscy dojechali bezpiecznie, żaden żeton się nie zgubił i mimo napiętych grafików trochę odpoczęliście. Ten konwent to dla mnie wielkie doświadczenie na przyszłość przy realizacji podobnych imprez. W grupie na fb wrzuciłem jeszcze kilka zdjęć z konwentu, filmami nie będę Was męczył.
Wypadałoby napisać też dwa słowa o tym w co się zagrało. W piątek zaczęliśmy bardzo późno wieczorem z Łukaszem R. I Bambrough Storm Over Normandy, wariant trzyosobowy fanowski. Plaże spłynęły krwią, nasze naprute fale anglosasów odbijały się od opitych ruską gorzałą szkopów prowadzonych przez Piotra, finalnie -9PZ. W sobotę po kajakowej wyprawię usiadłem z Rafałem P. do Wilderness Wara, doświadczony przeciwnik w scenariuszu Early War grający Anglikami to zawsze wyzwanie. Ostatecznie Francja wygrała przed czasem. W sobotę wieczorem przyszedł czas na Sukcesorów razem ze Zbyszkiem K., Rafałem i Leliwą. Zbyszek do końca zachował szanse na zwycięstwo, Leliwa coś tam poknuł. Skończyło się totalną anihilacją mojego stronnictwa (Pejton, Lizymach) i zwycięstwem Rafała, bodajże na punkty - gratulacje. W niedzielę z Filipem Apostołem i Rafałem zagraliśmy w Marię, dziękuję chłopakom za wprowadzenie. To kawał porządnej gry, zdecydowanie nie na konwentowe ostatki. Wygrał Filip grając Prusakami. Z drobnicy udało mi się zagrać w grę Grizzled z Miku i Filipem. Według mnie w swojej klasie to gra bardzo przeciętna, ale zilustrowana ładnie. O grach nieskończonych z reguły nie wspominam, kilka takich też było, m. in. Pax Pamir. Wielkie dzięki dla Leliwy za niedzielną sesje szkoleniową w Wings of War przygotowaną dla dzieciaków!
Do zobaczenia na następnych konwentach!
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 września 2016, 20:55 przez maciunia, łącznie zmieniany 1 raz.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Miku
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: Miku »

Dziękuję wszystkim za udział w imprezie. Było bardzo fajnie i liczę, że w przyszłym roku znów uda mi się stawić na placu boju. Zagrałem w EoTS z Carlem ze Szwecji. Była to nasza pierwsza gra na żywo (nie licząc Star Wars Rebelia rano u mnie w domu), ponieważ do tej pory znaliśmy się tylko ze skypa i vassala. Zagrałem jeszcze w Bomber Command z Profesem ;), Wilderness War z Piotrkiem. W niedzielę uczestniczyłem grze w pięciu w Sword of Rome. Było to moje pierwsze zetknięcie z grami wieloosobowymi. Trochę mam mieszane uczucia, co prawda atmosfera przy planszy była bardzo fajna, ale mam wrażenie, że może tio być nieprzyjemne kiedy kilka osób weźmie się za jednego gracza z zamiarem zniszczenia go. No ale może jestem nadwrażliwy ;) Sama gra średnio mi się spodobała, ale byłem już zmęczony i nie do końca zrozumiałem jak należy grać. Grałem jeszcze w Grizzled raz w cztery osoby, raz w trzy i raz we dwóch. Gra mi się bardzo podobała i zamierzam kupić polską wersję jak tylko wyjdzie. Maciuni i Filipowi, jeśli im się ta gra nie spodobała, zachęcam aby spróbowali jeszcze raz z kimś kto czytał zasady. W grze ze mną mogło coś być nie tak, ponieważ opierałem się tylko na tym co zapamiętałem z partii w których uczestniczyłem (być może coś istotnego przeoczyłem), bo gra jest tego warta. Jedyny mój zarzut to, że momentami było przeraźliwie głośno i nie słyszałem co mówi do mnie przeciwnik po drugiej stronie stołu :)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)

Post autor: Raubritter »

Było świetnie - pograli my, pośmiali się, popili, a w piątek to i nawet trochę pośpiewali. Przednia zabawa, zacni uczestnicy (w tym zza oceanu) i dobre gry (w moim przypadku same sprawdzone hity: Sukcesorzy, Struggle of Empires, Forbidden Stars, Thirty Years War, Quartermaster General, The Grizzled).

Podziękowania dla współuczestników, ale przede wszystkim dla organizatora. Pamiętam niedawną pierwszą edycję, kiedy było nas chyba w sumie parę osób. Ile to minęło? Ledwie trzy lata i zrobił się z tego jeden z większych obecnie zjazdów wojenników w Polsce. Gratulacje!
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”