O serii i systemie "Wrzesień 1939"

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Wrednobrody
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2013, 12:16
Been thanked: 1 time

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Wrednobrody »

W dniu dzisiejszym, po ponad 7 tygodniach pojawił się w sprzedaży 35 numer gazetki. Zawiera dwa modele działka przeciwlotniczego 2cm Flak 30, niestety bez figurek obsługi. Modele tradycyjnie dobre, nie ma się czego przyczepić. W gazetce opis działka, organizacja zmotoryzowanej baterii przeciwlotniczej oraz historia walk w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego w dniu 4 września 1939 r.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Raleen »

Dzięki za wieści, bałem się, że już jesteśmy do tyłu z recenzjami, ale skoro nr 35 dopiero się ukazał, nie muszę się bardzo spieszyć z wizytą u wydawcy ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Wrednobrody
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2013, 12:16
Been thanked: 1 time

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Wrednobrody »

W dniu dzisiejszym w sprzedaży pojawił się nr 36 z armatą przeciwlotnicza 40 mm Bofors. Model ładny, ale dość szczegółowy i delikatny (choć w sumie wynika to głównie z konstrukcji samego działa), niestety w zestawie nie ma figurek obsługi. W gazetce, poza opisem samego działa znajduje się pierwsza część opisu walk pod Głowaczowem oraz schemat baterii artylerii przeciwlotniczej typu A na potrzeby gry.
Awatar użytkownika
Warchoł
Strażnik wielki koronny
Posty: 2024
Rejestracja: czwartek, 19 marca 2009, 20:24
Lokalizacja: Kattowitz/ Домброва-Гурнича

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Warchoł »

anonim pisze:http://nowosci.plastikowe.pl/aktualnosc ... -to-fight/
A tu jest zapowiedź modeli jakie powinny pojawić się w najbliższych miesiącach.
O nareszcie będą Panzery 35t super. Moi Rumuni się ucieszą.
Prawem i Lewem: sarmacki skirmish: http://www.sarmackiskirmish.blogspot.com

PiL: Koroniarze, Boćwiny, Lipkowie, Węgrzy, Szeklerzy, Wołosi, Mołdawianie, Pludracy, Kozacy, Serbowie, Chorwaci
BGK/CoC: Rumuni
BW-N: Księstwo Warszawskie
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: sowabud »

U Martoli właśnie zapowiedziano niemiecką haubice 105 mm, jedna sztuka, bez obsługi. Dobrze że mam stary zestaw Revella, tam artylerzystow było wbród.
Wrednobrody
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2013, 12:16
Been thanked: 1 time

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Wrednobrody »

Haubica 10,5cm leFH 18 jest dostępna w nr 37 co najmniej od wczoraj. Niestety znów jest tylko jedno działo, w dodatku bez obsługi. Poza tym mam wrażenie że zmniejszono nakład - w kioskach w których poprzednie numery były w kilku egzemplarzach, teraz są po 1 sztuce. Z pozytywów - skrócił się okres oczekiwania na kolejny numer - z ponad 7 do około 5 tygodni - mam nadzieję że będzie to stała tendencja.
Wrednobrody
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2013, 12:16
Been thanked: 1 time

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Wrednobrody »

Od dziś dostępny jest nr 38 - a w nim Pz.Kpfw. 35 (t). Model jak zwykle najwyższej jakości. Jedyny problem jaki zauważyłem to niewielkie nadlewki na górnej tylnej wewnętrznej części lewej gąsienicy (niestety między grzebieniami więc mogą być trudne do usunięcia - z drugiej strony na gotowym modelu nie będą szczególnie widoczne). W gazetce oprócz skróconej historii czołgu także organizacja niemieckiej lekkiej kompanii czołgów 35 (t) dla potrzeb systemu, oraz opis działań 24 i 31 Eskadr Rozpoznawczych p-ko niemieckiemu XVIII Korpusowi w dniu 3 września 1939 r.
PS: w arkuszu kalkomanii, oprócz zwykłych niemieckich krzyży znajdują się inne - podwójne (słowackie?).
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Indar »

A co z zasadami? Nie śledzę tematu, wiem że wciąż wychodzą gazetki z modelami ale mnie najbardziej interesują zasady. Szukam jakiegoś systemu II WŚ i chciałem się zapoznać z "Wrześniem".
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: GRZ »

Indar pisze:A co z zasadami?
Hehehe jakimi zasadami?
A tak na poważnie to Xardas był pierwotnym autorem zasad. Masz pretekst przejechać się do Warszawy. :P
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Sarmor »

Wrednobrody pisze:PS: w arkuszu kalkomanii, oprócz zwykłych niemieckich krzyży znajdują się inne - podwójne (słowackie?).
Tak, zapewne słowackie. Fajnie, że je uwzględnili. :)
Indar pisze:Szukam jakiegoś systemu II WŚ i chciałem się zapoznać z "Wrześniem".
Obawiam się, że można się z nimi zapoznać tylko na pokazach, czyli głównie w Warszawie (może na Polach Chwały będzie FtF?).
A poza tym dołącz do naszego grona fanów Chain of Command. ;)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Indar »

Kuszą mnie szatany z forum na Bgp B. CoC chętnie, widziałem u nas jak Grześ z Xardasem grali, ale zajęty byłem sprawami organizacyjnymi i za bardzo nie miałem czasu. Ja do stolicy chętnie, bylebym nie miał wachty 12 godzinnej w tym czasie.

A wracając do Września - pokazy swoją drogą, ale jak są pokazy to znaczy że system jest. A kiedy będzie ogólnodostępny?
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: sowabud »

Pytałem o to dwa dni temu, Raleena, jako najbardziej zorientowanego w temacie z naszego grona sympatyków tego systemu, ale też nic nie wie. Okazji do wypuszczenia go (systemu, nie Ryśka) było aż nadto, ale żadna nie przyniosła produktu.

Niedługo będą Pola Chwały, podpytam, ale czy uzyskam odpowiedź - nie wiem. Słowacka kalkomania to jakiś tam ukłon w kierunku wysłuchania głosu klientów, nieczesta sprawa.

Ja teraz optuję za Bożym Narodzeniem AD 2016, ale to tylko pobożne życzenie. Choć na szczątkowej stronie cały czas wypluwają zajawki zasad. Ostatni wpis jakoś z połowy sierpnia kojarzę, a wpisy są tam raz na dwa miesiące.

Też bym w coś pograł, bo trochę modeli jednak pomalowałem, może nawet tego CoC-a bym spróbował.
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Indar »

Nie bardzo rozumiem na co czeka autor, skoro zasady już są - a przynajmniej na to wygląda. No nic, poczekam - a w tak zwanym międzyczasie dam się zaprosić na CoCa do Warszawy.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: anonim »

Autor nie ma tu raczej nic do powiedzenia, sprzedał zasady i od wydawcy zależy kiedy zostaną wydane.
Ja tam czytałem na facebooku że zostaną wydane we Wrześniu. Wrzesień to dobry moment na wydanie kampanii wrześniowej a i pola chwały są w tym miesiącu, więc mamy dużą imprezę w sam raz na premierę.

Ale pamiętajmy że to tylko plotka.

Sam też czekam na te zasady bo to miała być moja pierwsza gra figurkowa i wojsko już mam chociaż piechota jeszcze nie pomalowana.
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Ogólnie o serii i systemie "Wrzesień 1939"

Post autor: Indar »

anonim pisze:Autor nie ma tu raczej nic do powiedzenia, sprzedał zasady i od wydawcy zależy kiedy zostaną wydane.
Ja tam czytałem na facebooku że zostaną wydane we Wrześniu. Wrzesień to dobry moment na wydanie kampanii wrześniowej a i pola chwały są w tym miesiącu, więc mamy dużą imprezę w sam raz na premierę.

Ale pamiętajmy że to tylko plotka.

Sam też czekam na te zasady bo to miała być moja pierwsza gra figurkowa i wojsko już mam chociaż piechota jeszcze nie pomalowana.
Przepraszam, użyłem niewłaściwego określenia - wydawca, bo faktycznie autorem jest Xardas.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”