VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Leo »

To jeszcze ja się wypowiem: wszyscy Koledzy popierają ideę dwóch konwentów. Ja w zasadzie też, ale obawiam się, że Samuel nie da rady poprowadzić dwóch imprez. A nawet jak da radę, to jakim kosztem? Jakoś na horyzoncie nie widać chętnych do pomocy. I wcale się nie dziwię - to ciężka i w odpowiedzialna praca. Do tego skutkująca tym, że zazwyczaj nie ma się czasu, żeby zagrać w to co się chce. Tak więc inni się bawią a gospodarz nie zawsze i niekoniecznie. Tak więc, Michale - zastanów się, rozważ wszystko na spokojnie i podejmij decyzję nie kierując się naszymi sugestiami, ale własnym, dobrze rozumianym interesem.
Co do ostatniego pytania - ja bym nie poszerzał konwentu o młodzież. Z tych samych powodów co powyżej.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Samuel »

Dzięki, Leo (w Warszawie miałem okazję podziękować osobiście, mam nadzieję, że to zrobiłem, ale oficjalnie też wypada :) ). Ponadto w Warszawie miałem okazję omówić kwestię jesiennego "Strategosa" z Raleenem i umówiliśmy się, że mój konwent byłby wcześniej, a zatem w październiku. Oczywiście, pozostanie zagęszczenie Brańszczyk - Niepołomice - Kraków - Warszawa co mniej więcej miesiąc, ale to jednak optymalny układ. Mniej podoba mi się tegoroczna "dziura" między Przemyślem a Muszyną ("Grenadier" ma jednak nieco inny charakter, a o pozostałych planowanych konwentach jakoś ani słychu). Więc może w przyszłym roku przełożyłbym Kraków na termin raczej późnowiosenny? Tak to wygląda przy dwu konwentach, czy pozostanę przy tej koncepcji, wyklaruje się do wakacji, mam nadzieję.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Herman »

Tylko nie 14-16.10 8-)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Samuel »

Myślę, że wobec tego prawie pewny jest termin 21-23.10.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Leo »

W październiku najlepszy termin na konwent to weekend, w którym przechodzimy na czas zimowy. Wtedy jest o godzinę więcej czasu na granie/spanie. W tym roku będzie to 29-30.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Samuel »

29-30 października nie wchodzi w grę z mojej strony ze względu na wizytowanie grobów rodzinnych poza Krakowem
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Leo »

Samuel pisze:29-30 października nie wchodzi w grę z mojej strony ze względu na wizytowanie grobów rodzinnych poza Krakowem
Ok. Rozumiem. Ale w następnych latach warto o tym pomysleć.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Samuel »

Leo pisze:
Samuel pisze:29-30 października nie wchodzi w grę z mojej strony ze względu na wizytowanie grobów rodzinnych poza Krakowem
Ok. Rozumiem. Ale w następnych latach warto o tym pomysleć.
Z pewną monotonią powtarza się rokrocznie sytuacja, w której ostatni weekend października przypada zaraz przed 1 listopada. Jeśli jednak coś się w tej mierze zmieni, chętnie wezmę tę uwagę pod uwagę. ;)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Samuel »

Wcześniej niż się spodziewałem zapytano mnie o w MDK o terminy spotkań na 2016/17. Jeśli chodzi o jesień, podałem weekend 21-23.10. Ponieważ także co do wiosny powinienem się określić, przynajmniej jeśli chodzi o miesiąc, prosiłbym o bardzo pilne porady w tym względzie :) - zwłaszcza termin warszawskiego Strategosa muszę uwzględnić, bo termin przemyskich manewrów jest dość przewidywalny. :)
To znaczy - ponieważ Wielkanoc przypada na połowę kwietnia, więc kwiecień rezerwuję na Przemyśl. Pozostaje alternatywa między marcem a majem-czerwcem. Czekam na protesty - gdzie będzie mniej, ta możliwość przeważy ;)
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Leo »

Marzec, zdecydowanie marzec.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Khamul »

Marzec.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Samuel »

Na razie dwa głosy za marcem, dziękuję za nie, czekam na wypowiedź innych stałych bywalców :) Mam też informacje od Raleena o "Strategosie". Przyjrzałem się kalendarzowi na 2017, optymalne wydają się weekendy: w marcu 17-19.03, w maju 12-14.05. Oczywiście, jeśli MDK nie planuje akurat wtedy innej imprezy.
PS Właśnie SMS-owo dotarł kolejny, zbiorowy głos za marcem. Zgłaszam więc wstępnie ten termin.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Samuel »

Mogę zatem oficjalnie potwierdzić, że w przyszłym roku szkolno/akademickim konwenty w Krakowie planowane są na 21-23.10.2016 i 17-19.03.2017. Proszę rezerwować sobie zawczasu noclegi, urlopy negocjować z pracodawcami/małżonkami etc. - to ostatnie zwłaszcza pod adresem graczy krakowskich, którzy - mam nadzieję - nawiedzą nasze kolejne spotkania liczniej niż dotąd :)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Silver »

Czy nic się nie zmieniło co do konwentu w październiku jeśli chodzi o termin?
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: Kolejne konwenty w Krakowie

Post autor: Anomander Rake »

Jak coś nie wypali to najwyżej poszukamy jakichś lokalsów i zrobimy ten konwent. ;-) Niemniej Samuel telefonicznie potwierdzał, że zmian nie będzie, jedynie co najwyżej jego samego zastąpi Leliwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”