Nasze kolekcje figurek

Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Telamon »

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Raleen »

Bardzo fajne i cieszę się, że wreszcie jakieś historyczne modele tu widzę, bo ostatnio był pod tym względem deficyt.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: sowabud »

Czuję się wywołany do tablicy :oops:

Nie zasypiam gruszek w popiele.

Obrazek

Jak pisałem na blogu udało mi się pomalować w końcu trochę figurek Niemców do mojej gry "Operacje Konrad". W większości pochodzą z zestawu Caesar Set H069 WWII German Army with Field Greatcoat, z niewielką domieszką figurek z zestawu Italeri Set 6151 German Infantry (Winter Uniform) oraz Zvezda Set 6198 German Infantry in Winter Uniform. W ten sposób mam więcej strzelców uzbrojonych w karabiny, bo niestety firmy mają tendencję do ograniczania takich figurek, kosztem uzbrojonych w pistolety maszynowe lub nawet Sturmgewehr. Pomalowałem prawie cały batalion – 9 plutonów po 4 figurki, kilka figurek dla podstawek dowódczych oraz jeden mały, trzyfigurkowy pluton szturmowy uzbrojowy w karabinki automatyczne Sturmgewehr 44. Według stosowanego przelicznika, 4 figurki oznaczają pluton mający 20 żołnierzy (tzw. stany bojowe - czyli żołnierze bezpośrednio biorący udział w walce). W trakcie Operacji Konrad, Niemcy posiadali wyjątkowo mało piechoty. Na północnym skrzydle Grupy Armijnej „Balck” walczyły 96. i 711. Dywizje Grenadierów (Piechoty). W centrum, pod koniec Operacji Konrad III, dołączyła jeszcze 356. Dywizja. Brak piechoty podczas tej właśnie operacji był jednym z głównych powodów, iż klin pancerny nie przebił się do Budapesztu. Większość grenadierów pancernych dywizji pancernych musiała bowiem likwidować rozbite i okrążone sowieckie pułki, co znaczaco osłabiło siły główne i pozbawiło czołgi większego wsparcia piechoty.

Jak zwykle więcej fotek na blogu.
Sebaar
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 20:16
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Sebaar »

Partia Wolotarska Oskierki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Od szaleństwa do szaleństwa - takie jest życie!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Telamon »

Raleen pisze:Bardzo fajne i cieszę się, że wreszcie jakieś historyczne modele tu widzę, bo ostatnio był pod tym względem deficyt.
Dziękuję. ;) Niebawem zaczynam malować Polaków, również na taki sam poziom, to zamieszczę trochę zdjęć.


Obrazek

http://vaevictis15mm.blogspot.com/2016/ ... -28mm.html
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Raleen »

Ci też bardzo fajni i tło oczywiście robi swoje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Warchoł
Strażnik wielki koronny
Posty: 2024
Rejestracja: czwartek, 19 marca 2009, 20:24
Lokalizacja: Kattowitz/ Домброва-Гурнича

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Warchoł »

Ale fajne prace :).

Sowabudzie planujesz zrobić Rumunów do operacji Konrad?
Prawem i Lewem: sarmacki skirmish: http://www.sarmackiskirmish.blogspot.com

PiL: Koroniarze, Boćwiny, Lipkowie, Węgrzy, Szeklerzy, Wołosi, Mołdawianie, Pludracy, Kozacy, Serbowie, Chorwaci
BGK/CoC: Rumuni
BW-N: Księstwo Warszawskie
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: sowabud »

Na razie nie. Dlaczego?

1. Rumuni nie brali udziału w tych walkach. Korpus rumuński walczył w pierwszej fazie szturmu na Budapeszt. Atakował od wschodu na Peszt i kiedy oddziały podzeszły bardzo blisko centrum miasta, zdobywając m.in. Dworzec Kolejowy Keleti zostały przerzucone na Słowację, w góry, aby nie odbierać laurów zwycięstwa Sowietom. Dowódca korpusu gen. Nikolae Sova, który w związku z tym protestował, został przerzucony na Syberię do łagru.
2. Nie ma figurek Rumunów z zimowych ubraniach, przynajmniej ja takowych nie kojarzę. Jakby takowe były, można się pobawić z Rumunami w zdobywanie przedmieść Budapesztu. W listopadzie-grudniu już powinni byli mieć zimowe wdzianka.
3. Można za to poszukać Bułgarów (walki w marcu 1945), kozaków SS, oddziałki dywizji Handżar oraz Jugosłowian, zarówno partyzantkę jak i armię regularną.
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: brathac »

Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Bormac »

Ad. 2, czyli zimowi Rumuni.

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=1927

Ad. 3 Na walki zimowe się nie nadadzą, ale Bułgarzy w ramach ciekawostki: http://jordirubio.com/en/id-22458.html - figurki z hiszpańskiej wojny domowej najwyraźniej znajdują wiele zastosowań http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=1327. :)
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: sowabud »

Faktycznie, zapomniałem o Strelcu, nie są takie złe, podobnie jak LWP. Może kiedyś pomaluję batalion. Szkoda tylko, że broni ciężkiej nie ma.
Odemars - nadają się do Handżar i po zmianie głów na Ustaszy (Chorwaci nie nosili fez). Trochę figurek Handżar ma też Caesar w zestawie piechoty górskiej.
Awatar użytkownika
Warchoł
Strażnik wielki koronny
Posty: 2024
Rejestracja: czwartek, 19 marca 2009, 20:24
Lokalizacja: Kattowitz/ Домброва-Гурнича

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Warchoł »

Chłop lesiok i kolejny szlachciura do kolekcji:

Obrazek

Obrazek
Prawem i Lewem: sarmacki skirmish: http://www.sarmackiskirmish.blogspot.com

PiL: Koroniarze, Boćwiny, Lipkowie, Węgrzy, Szeklerzy, Wołosi, Mołdawianie, Pludracy, Kozacy, Serbowie, Chorwaci
BGK/CoC: Rumuni
BW-N: Księstwo Warszawskie
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: sowabud »

Obrazek

Nowy - stary temat, który po 6 latach odświeżam. Dzięki figurkom Red Boxa, mam szansę rozwinąc go o brakujące do tej pory elementy, jak piechota włoska, stradioti czy inne takie. O podstawkach - dlaczego takie duże - pisałem na blogu. Tam też więcej fotek.
Awatar użytkownika
Warchoł
Strażnik wielki koronny
Posty: 2024
Rejestracja: czwartek, 19 marca 2009, 20:24
Lokalizacja: Kattowitz/ Домброва-Гурнича

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Warchoł »

Marcinie wszystkie Twoje projekty bardzo mi się podobają. Kiedy pomalujesz stradiotów?
Prawem i Lewem: sarmacki skirmish: http://www.sarmackiskirmish.blogspot.com

PiL: Koroniarze, Boćwiny, Lipkowie, Węgrzy, Szeklerzy, Wołosi, Mołdawianie, Pludracy, Kozacy, Serbowie, Chorwaci
BGK/CoC: Rumuni
BW-N: Księstwo Warszawskie
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: sowabud »

Warchoł pisze:Marcinie wszystkie Twoje projekty bardzo mi się podobają. Kiedy pomalujesz stradiotów?
Dzięki. Robię tyle rzeczy na raz, że zaczyna mi brakować miejsca na biurku - kończę 2 podstawki do OiM, 6 podstawek (po 6) orków i 18 figurek sowiecich dowódców. Zacząłem przepodstawkowywać i poprawiać kolejne dwie podstawki pikinierów. Jak coś z tego skończę, to pewnie wezmę się i za nich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”