Armored Warfare

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Michau
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2014, 22:05

Re: Armored Warfare

Post autor: Michau »

MKG pisze:Jakoś gra mnie na dłużej nie wciągnęła. Zbyt arkadowa jak dla mnie. Zdecydowanie zbyt często pancerz jest po to by fajnie wyglądał a celowanie jest banalnie proste i szybkie. Wystarczy się znaleźć w złym miejscu i jeb, sru, jebudu, ułamek sekundy i po bitwie, bo 3 cię zobaczyło i w dwie sekundy wycelowało i trafiło ze 100% skutecznością. To samo dotyczy przeciwników. Jakoś nie czuję w tym bitwy pancernej. Mechanika widzi-nie widzi zerżnięta z WoT jakoś też mi nie pasuje do całości.
Zgadzam sie w pelni ;) probuje sobie wyrobic jakies zdanie na temat tej gry i mimo wszystko caly czas powraca do mnie WT. Nie do konca czuje system HP, wole jednak system WT gdzie jeden dobry strzal moze unieruchomic bezpowrotnie czolg. Kulam sie ostatnio Lav-300 i raz na wozie raz pod wozem, najgorszy tez jak dla mnie juz wspomniany system widzi-nie widzi, mozna dostac dwa strzaly pod rzad a dalej nie widac goscia bo jest o metr za daleko! nawet nie ze sie dobrze ustawil/ schowal tylko metr dalej jest juz "mgla" ;) ciezko sie przyzwyczaic.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Armored Warfare

Post autor: RAJ »

Już wiem co mi się nie podoba w AW. gra jest ewidentnie pod kamperów. W WT czołgi mają albo silne działa albo celne z dużej odległości i słabe.
W AW tego nie ma, działa celne z dużej odległości są porównywalnie silne, dodatkowo mapy są głównie otwarte lub skanalizowane (brak możliwości przeskrzydlenia, nagłego zajścia od boku itp) - w efekcie najlepsza taktyką jest się gdzieś schować i punktować sobie z daleka. Dlatego WoT i WT dużo bardziej mi leżały.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Michau
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2014, 22:05

Re: Armored Warfare

Post autor: Michau »

Zaczynam sie z tym zgadzac grajac od czasu do czasu. Braluje mi z kolei tego ze przejecie punktow kontrolnych czy to druzyny przeciwnej czy ogolnego w ogole nie jest nagradzane. W efekcie gra polega na glownie eksterminacji druzyny przeciwnej i pogonii za obrazeniami zamiast na wypelnieniu celu..

Mam tez pytanie. Zauwazylem ostatnio ze strasznie ludzie przeklinaja, jakas gromada frustratow przed komputerami. Nie zwrocilem na to wczesniej uwagi w WT. Wszedzie tak jest? Jak rowniez jak komus nie idzie w grze to ma ksywe "p***nego polaka"!? Ciekawe zjawisko, jak tak dalej pojdzie to moze pokusze sie o jakas glebsza analize, moglby byc z tego ciekawy artykul ;)
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Armored Warfare

Post autor: Match »

Tak, jest.
https://aw.my.com/us/about/game-features/reputation
Reputation can also be obtained by capturing enemy team’s base. The current reputation system rewards the players for performing daring raids into the enemy territory. The capture of the base by itself is not worth many reputation points but when capturing the base, the player gets considerable bonus for every enemy team member still alive. Capturing enemy base with 8 enemy players still active is thus much more rewarding than capturing the base with last enemy tank left.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Michau
Caporal
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2014, 22:05

Re: Armored Warfare

Post autor: Michau »

No tak macie racje jednak nagradzane. Probowalem nawet, ale mnie zjechala cala druzyna i dalem sobie spokoj ;) jakos nie czuje tej atmosfery.
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Armored Warfare

Post autor: Match »

Bo bardziej opłaca się wszystkich wystrzelać. Co do drużyn, to jest bardzo różnie, najczęściej trafiają mi się współpracujące, ale bywa też tak, że każdy jedzie w swoją stronę i wtedy nawet PvE da się przegrać :D
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Armored Warfare

Post autor: xardas12r »

Chce ktoś BWP-1M Puma?
Obrazek
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 759
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Armored Warfare

Post autor: MKG »

Ja odinstalowałem... Szkoda potencjału, gra wydaje mi się mocno wtórna i na dłuższą metę nużąca.
Wg. mnie gra o wiele lepiej by wyglądała, gdy zrobić misje a'la Enemy Territory. Coś zdobyć, utrzymać, eskortować, zniszczyć, przewieźć... Proste, ale cieszyło jak diabli. Tutaj aż się prosi.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Armored Warfare

Post autor: xardas12r »

W AW warto grać po 22 - odnoszę wtedy wrażenie, że ktoś się stara.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”