Modele - dyskusje

Forum systemu bitewnego "Muskets & Tomahawks".

Re: Modele - dyskusje

Postby Azradiel » Sunday, 22 November 2015, 23:02

Hej

Chciałbym zacząć grać/zbierać figurki do M&T (realistycznie pewnie po nowym roku).
Jak to jest z tymi okresami historycznymi większość zbiera French-Indian czy AWI?
Z tego co do tej pory się zorientowałem to "startery" do M&T robi North Star i dotyczą wojny brytyjsko-francuskiej.
Polecacie je czy coś innego?
Azradiel
Chasseur

Postby MichaelLando » Sunday, 22 November 2015, 23:58

Ale pytasz co zbierają chłopaki z Warszawy czy ogólnie :?:
W tym dziale wszystko jest na ten temat. Wiele firm robi figurki z tych okresów (FIW, Powstanie Pontiaca, AWI): North Star, Redoubt, Conqest Miniatures, Crusader Miniatures, Front Rank, Galloping Major. Ja mam figurki z tych pierwszych trzech firm i wszystkie mnie się podobają. Mieszkasz w Warszawie więc chyba najlepiej się umówić w klubie i zobaczyć na żywo. Wawa jest chyba stolicą M&T w Polsce :)
MichaelLando
Sous-lieutenant

Postby Kadzik » Tuesday, 24 November 2015, 09:57

Azradiel wrote:Chciałbym zacząć grać/zbierać figurki do M&T (realistycznie pewnie po nowym roku).
Jak to jest z tymi okresami historycznymi większość zbiera French-Indian czy AWI?

Wszyscy w środowisku warszawskim bawimy się w FIW.
Ale powoli (bardzo powoli) szykujemy się do AWI. Zwłaszcza, że zainteresowałem tematem M&T dwóch znajomków z pracy, którzy chcą wejść wyłącznie w okres rewolucji.

Z tego co do tej pory się zorientowałem to "startery" do M&T robi North Star i dotyczą wojny brytyjsko-francuskiej.
Polecacie je czy coś innego?

Szczerze polecam. Są naprawdę fajnie zrobione, zarówno od strony kompozycji sił, jak i rzeźbiarsko. A pudełko Szkotów to w ogóle perełka! Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zacząć od czegoś innego. Na przykład box regularnych i blister Indian od Warlorda. Możliwości jest sporo.
Kadzik
Colonel

Postby Azradiel » Tuesday, 24 November 2015, 11:26

Kadzik wrote:
Azradiel wrote:Chciałbym zacząć grać/zbierać figurki do M&T (realistycznie pewnie po nowym roku).

Wszyscy w środowisku warszawskim bawimy się w FIW.
Ale powoli (bardzo powoli) szykujemy się do AWI. Zwłaszcza, że zainteresowałem tematem M&T dwóch znajomków z pracy, którzy chcą wejść wyłącznie w okres rewolucji.

Dzięki, pomału zaczyna mi się klarować chyba co i jak. W ostateczności pewnie zdecyduję się na brytyjczyków, chociaż kusi mnie ciągle pomysł milicji kolonialnej która myślę mogła by też ujść za milicję rewolucyjną w późniejszym okresie.
Azradiel
Chasseur

Postby LordDisneyland » Wednesday, 25 November 2015, 20:37

MichaelLando wrote:. Wiele firm robi figurki z tych okresów (FIW, Powstanie Pontiaca, AWI): North Star, Redoubt, Conqest Miniatures, Crusader Miniatures, Front Rank, Galloping Major. Ja mam figurki z tych pierwszych trzech firm i wszystkie mnie się podobają. Mieszkasz w Warszawie więc chyba najlepiej się umówić w klubie i zobaczyć na żywo. Wawa jest chyba stolicą M&T w Polsce :)

A gdzie i kiedy zbiera się warsiawskie środowisko? :) Figurki w sieci mi się spodobały, z chęcią - jeśli można przyjść poprzeszkadzać :mrgreen: - zobaczyłbym je na żywo...
LordDisneyland
Adjoint

Postby Kadzik » Wednesday, 25 November 2015, 23:24

Dość nieregularnie spotykamy się w Wargamerze na Wilczej. Jestem samozwańczym dyktatorem tej grupy, zawsze odpowiadam za scenariusz i "sędziowanie" w trakcie gry, więc beze mnie gracze nigdy nie byli specjalnie skorzy do zorganizowania się i gry. Leniwi niedzielni wargamingowcy :P
Na pewno zagramy coś na początku grudnia, bo mam głód skalpów :)
Kadzik
Colonel

Postby sowabud » Thursday, 26 November 2015, 07:07

Proponuję 12 XII.
sowabud
Lieutenant

Postby Sebaar » Tuesday, 19 January 2016, 15:07

Od szaleństwa do szaleństwa - takie jest życie!
Sebaar
Sous-lieutenant

Previous

Return to Muskets & Tomahawks