Armia pruska

HerrKoenig
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 3 października 2015, 09:20

Armia pruska

Post autor: HerrKoenig »

W tym wątku będę prowadził swoje "boje" związane z malowaniem, zbieraniem oraz dopytywaniem o Prusaków.
Pierwsza moja zagwozdka która się pojawiła po pierwszym przeglądnięciu to organizacja jednostek, przeczytałem, że jedna podstawka kawaleryjska przedstawia dwa szwadrony kawaleryjskie. Teraz gdzie leży mój problem, bo nie wiem jak to ugryźć, chciałem zrobić szwadron Totenkopf, ale doszukałem się w jednym schemacie, że to był tylko jeden szwadron w 8 regimencie (o ile czegoś nie pokręciłem bo pisze teraz z głowy), z punktu widzenia zasad (jedna podstawka=dwa szwadrony) wychodziło by, że takowi nie zasługują nawet na jedną podstawkę ? Czy historycznie jest poprawnie zrobić podstawkę na której są tylko czarni huzarzy czy na jednej podstawce powinienem zrobić huzara z pierwszego i/lub drugiego/trzeciego szwadronu z tego regimentu? Troszeczkę skomplikowane to co napisałem ale mam nadzieje, że bardziej doświadczeni gracze zrozumieją o co mi chodzi :D
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: Pruska Armia

Post autor: Torgill »

Najlepiej całą podstawkę. Pewne rzeczy trzeba upraszczać.
Ewentualnie możesz pomalować 1 i 2 pułk huzarów (leib), które aczkolwiek pod Waterloo nie walczyły (ale w innych bitwach tak).
Awatar użytkownika
Schtrasny
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 957
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 12:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 54 times
Been thanked: 33 times

Re: Pruska Armia

Post autor: Schtrasny »

http://napoleonistyka.atspace.com/Allie ... PZIG_1.htm pod Lipskiem 1 Leib Hussars wystąpili w sile 4 szwadronów - III korpus v. Bulowa.
Trochę o formacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/1_Przyboc ... zar%C3%B3w
"Niech zapłaczą piękne panny z Petersburga!"
https://miniwarsy.blogspot.com/
HerrKoenig
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 3 października 2015, 09:20

Re: Pruska Armia

Post autor: HerrKoenig »

Dzięki Panowie za odpowiedzi
Jeśli chodzi o wikipedie to dość śliski temat, edytowalna praktycznie przez każdego przez co może znaleźć się w niej praktycznie wszystko. Stawiam raczej na 1815 jak zauważył Torgill więc tych schematów będę się trzymał i faktycznie zastosuje uproszczenie w postaci jednej podstawki, ewentualnie może ze względu na posiadane figurki zrobił bym cały pułk czyli 4 szwadrony ale nie wiem jak bardzo by było to przegięciem historycznym.
Ewentualnie możesz pomalować 1 i 2 pułk huzarów (leib), które aczkolwiek pod Waterloo nie walczyły (ale w innych bitwach tak).
Jeśli to dalej rok 1815 to może taki numer bym uwzględnił :D
Dodam, że w kwestii tego okresu (wojen Napoleońskich) jestem totalnym laikiem i wszelkie podpowiedzi będą na wagę złota, ja staram się wirtualnie opanować tą epokę ale czas będzie też na poczytanie odpowiednich książek ;)
Awatar użytkownika
Gregorus
Adjudant-Major
Posty: 334
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:21

Re: Pruska Armia

Post autor: Gregorus »

faktycznie zastosuje uproszczenie w postaci jednej podstawki, ewentualnie może ze względu na posiadane figurki zrobił bym cały pułk czyli 4 szwadrony ale nie wiem jak bardzo by było to przegięciem historycznym.
Oczywiście możesz trzymać się realiów historycznych, zawsze to popieramy, ale to jest gra, która ma dawać radochę.Dlatego nic się nie stanie jeżeli będziesz miał 4 szwadrony.W naszej firmowej pruskiej armii również występują 4 szwadrony i wielokrotnie brały udział w bitwach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie i figurki”