Najnowsze konflikty na Bliskim Wschodzie

Darth Stalin
Censor
Posty: 6597
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Darth Stalin »

Torgill pisze:
Darth Stalin pisze:No no i oczywiście Orzeł Paleologów powinien znowu powiewać nad kościołem Mądrości Bożej, pozbawionym tych wszystkich po-XV-wiecznych dodatków... :lol:
:lol:
Nowe Bizancjum, Grecja nie miała by nic przeciwko. Rosja pewnie też ;)
Ostatnia szansa była w 1920 roku.
Manzikert pomścimy! :twisted: ;)
...i 1453 rok też... :twisted:
...a Turków wyślemy do Kazachstanu... :twisted:
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Antypirx »

Rozchodzi się o to, że na Bliskim Wschodzie kończy się ostatecznie system mandatowy. Oczy w wiśle Anglosasi dalej (póki co) będą bronić Saudów, ale reszta jest do poukładania od nowa.
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: elahgabal »

Darth Stalin pisze:Ja tak sobie marzę, żeby Turcja też się rozpadła...
Biorąc pod uwagę, że to jeden z niewielu poważnych członków NATO, to mam wątpliwości co do życzeń tego typu.
Bizancjum 2.0? W wydaniu tych Greków? Chyba jednak wolę, jak tam teraz siedzą "Turki", bo im przynajmniej niektórzy boją się podskoczyć.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Torgill »

Turcja się nie rozpadnie, tak samo jak nie powstanie Nowe Bizancjum - ale można sobie pomarzyć. Można nawet zrobić mod do Hearts of Iron albo coś podobnego ;)

Interesujący wywiad w sprawie:
http://www.defence24.pl/230497,mamy-dow ... kie-wywiad

Wojna proxy trwa w najlepsze i będzie jeszcze trwała.
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Antypirx »

"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Cisza »

Torgill pisze:Turcja się nie rozpadnie, tak samo jak nie powstanie Nowe Bizancjum - ale można sobie pomarzyć.
A propos. W tureckich wyborach parlamentarnych w Polsce wygrała kurdyjska lewica z HDP. Wniosek, w Polsce tureckie kebaby nie wprowadzają islamizacji :)
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Torgill »

Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Telamon »

http://fakty.interia.pl/swiat/news-zama ... Id,1843857

O próbie zamachu pod Lyonem i "nie jestem dżihadystą" Yassin Salhinie, który ot tak - najpewniej z przyczyn czysto estetycznych - koło głowy swego szefa wywiesił dwa sztandary islamistyczne i wysłał "selfie" do swego kolegi z Państwa Islamskiego w celu pochwalenia się ciekawą kompozycją swego autorstwa.

Zgaduje jednak, że wersja Yassina będzie jeszcze głupsza od powyższej.
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Antypirx »

A tu o, fajna mapka z programem na pokój augsburski z cuius regio eius religio, ewentualnie wojnę trzydziestoletnią (do własnego wyboru przez ludy miejscowe):

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... MygEMAQ4ZA

Dla pełniejszego obrazu druga:

https://mmilczanowski.wordpress.com/cat ... na-afryka/

Angole rozpieprzyli strukturę, którą sami stworzyli 100 lat temu nazad, po czym się grzecznie wycofali i puścili wszystko na żywioł. Po co utrzymywać jakieś zamorskie armie, jak wystarczy napuścić (jak to zwykle) jednych na drugich dając im zajęcie na pokolenie albo dłużej.

W takim stanie relacja turecko-kurdyjska wydaje się dla regionu kluczowa, a to jak swój interes długoterminowy Turcja określi chyba najciekawsze.
Wobec naporu PI Kurdystan mały i słaby, tj. iracko-syryjski nie ma szans na utrzymanie.
Secesja Kurdystanu tureckiego na sposób czechosłowacki i integracja z pozostałymi częściami - określ prawdopodobieństwo zdarzenia (każdy premier turecki, który to podpisze natychmiast ginie w prawicowym zamachu). Oczywiście dla Kurdów to podstawowy cel, przy czym rozwiązania wymuszane na Turcji (choć zrozumiałe, logiczne i uzasadnione) oznaczają, że takie państwo będzie miało wrogów na każdej granicy i ani jednej szosy na Zaleszczyki.
Oparcie Kurdystanu na kooperującej Turcji to opcja na stworzenie potencjału, który będzie miał szansę na okrzepnięcie wobec religijnej zawieruchy, która będzie jeszcze długo trwała dookoła.

Oczywiście w dalszej perspektywie ustabilizowana Federacja Turecko-Kurdyjska przystępuje do Unii Europejskiej i dopiero potem się rozwodzi ;)
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Telamon »

http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... Id,1855488

Nawet muzułmanie doceniają twórczość Martina czerpiąc z niej inspiracje. :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 lipca 2015, 13:05 przez Telamon, łącznie zmieniany 1 raz.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6597
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Darth Stalin »

Obrazek się nie wyświetla... :?

EDIT:
bo żeś dał linka do strony jako "img" :lol:

http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... Id,1855488
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Antypirx »

Turcy już się określili:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink

Znaczy jednak będzie wojna wszystkich ze wszystkimi.
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
Darth Simba
Sous-lieutenant
Posty: 373
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:46
Lokalizacja: Przasnysz
Been thanked: 3 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Darth Simba »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... &_ticrsn=3

To kto z kim przeciwko komu będzie walczyć?
Bo póki co, to zrozumiałem, że Turcja sama będzie atakować Kurdów w Iraku, a do spółki z USA będą bombardować siły islamistów w Syrii, z którymi walczą ci sami Kurdowie, a na dodatek będzie wspierać bandytów walczących z legalnym rządem syryjskim... :D
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: RAJ »

Oj tam zaraz bombardować IS. Już widać, że bombardowali z rzadka i niezbyt celnie...
Głównie chodziło im o Kurdów i jest to ewidentne.
Ponoć dogadali się z USA - w zamian za udostępnienie baz dla samolotów NATO do nalotów mogą sobie swobodnie bić Kurdów.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Torgill »

1. Turcja będzie atakować Kurdów w Syrii, Iraku i w Turcji.
2. USA z terytorium Turcji będą atakować IS w Syrii i Iraku.
3. Turcja będzie wykonywać pozorowane ataki na IS w Syrii.
4. Z terytorium Turcji trafia mnóstwo ochotników do IS.
5. Turcja handluje ropą z Kurdami z Iraku.
6. Turcja musi uderzać na Kurdów, żeby rządzący zadowolili swoją koalicyjną partię.

Niezłe poplątanie, a to tylko cząstka. Smutne jest to, że pokój i dobro ludzi tam są na ostatnim miejscu.

Widać wyraźnie, że przez ostatnie 20 lat dzięki potężnemu wzrostowi gospodarczemu Turcja wyrosła na regionalną potęgę i teraz zbieramy skutki tej zmiany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”