Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: Raleen »

dixie75 pisze:Czy to ma jakiś związek z planowanym na koniec tego roku Atlasem "TiSowym"? Bo ma powstać na podobnych źródłach, co mnie akurat nie dziwi, bo trudno o lepsze. Jeśli to wspólny projekt, to tym bardziej mnie cieszy.
Jeśli atlas TiSowski wychodzi pod koniec roku, to pewnie za jakiś czas będzie można porównać. Jak ktoś chce oceniać mapy, to Andrzej dużo ich robił do publikacji wyd. Militaria (różnych autorów). W sumie chyba będzie kilkadziesiąt. Zaś tematem "Flandrii", jak choćby widać po tej grze, interesował się od dawna. Natomiast co do współpracy z wydawcą atlasu TiSowskiego, to znając relacje jakie panują mogę Twoją wypowiedź potraktować jedynie jako żart :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: dixie75 »

Wybacz, nie znam wzajemnych relacji obu panów. Temat i źródła wydały mi się zbieżne, to wszystko, co wiem.
Awatar użytkownika
Andrzej
Kapitan
Posty: 758
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2006, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: Andrzej »

Atlas kampanii 1940 zamierzam skończyć pod koniec czerwca, wydawca obiecał wydanie atlasu (format A4) w czasie trzech miesięcy czyli pod koniec września lub na początku października tego roku. w tej chwili mam już ponad 60 stron opisujących armie Holandii, Belgii, Francji, Anglii oraz Niemiec. Będą tam liczne struktury wielkich jednostek całych korpusów i armii, a także zmiany w nich w okresie od sierpnia 1930 do czerwca 1940. Główną część atlasu będzie tworzyć ok 50 map strategicznych oraz około 70 map taktyczno-operacyjnych. Atlas ten pomoże mi przy tworzeniu nowej wersji gry "Flandria 1940".

Gdzieś miałem całą mapę do gry, ale obecnie nie wiem gdzie się ona znajduje. Postaram się ją znaleźć, wtedy prześlę ją Raleenowi.
Awatar użytkownika
Darth Simba
Sous-lieutenant
Posty: 373
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:46
Lokalizacja: Przasnysz
Been thanked: 3 times

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: Darth Simba »

Nadzieja matką... ale się zapytam.

Jest jakaś szansa na grę?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: Raleen »

Coś tam dłubał, zaganiałem go do komputera, żeby napisał na forum, ale tłumaczy się, że dzieci jak się dorwą i zaczną grać, to nie może nawet internetu odpalić, tak że dobrze, żeś się odezwał, to zmobilizuję zainteresowanego trochę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andrzej
Kapitan
Posty: 758
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2006, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: Andrzej »

Atlas powoli kończę już robić. W trakcie jego tworzenia wyszły pewne problemy, które spowolniły jego ukończenie. Do końca roku powinien być ukończony, wtedy rozpocznę pracę nad grą. Niestety w wyniku awarii dysku straciłem gotową mapę do niej i będą musiał zrobić ją nową.
Awatar użytkownika
Darth Simba
Sous-lieutenant
Posty: 373
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:46
Lokalizacja: Przasnysz
Been thanked: 3 times

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: Darth Simba »

Niedługo 5 lat...
Zapytam, bo za parę miesięcy na stałe przeprowadzam się w pobliże owej Flandrii, to może bym i na planszy pograł ;)
Dzieje się coś?
Awatar użytkownika
Andrzej
Kapitan
Posty: 758
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2006, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: Andrzej »

Witam, gry raczej nie będzie niestety, ale jest szansa, że w tym roku wydany zostanie atlas Kampania na zachodzie 1939 - 1940, nie wiem czy w jednym tomie czy dwóch, w atlasie jest ponad 200 stron opisu armii oraz 176 map. Niestety Bellona, mimo chęci, nie wydała z braku funduszy, mam jednak innego wydawcę, który powinien wydać atlas w tym roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: Raleen »

Dobrze, żeś się pojawił po dłuższym okresie niebytności i odpisał, bo już myśleli, że słuch po Tobie zaginął ;).

Jeśli chodzi o reedycję, ta gra chyba nie ma szczęścia i pozostanie nam się zadowolić wersją wydaną w czasopiśmie "Dragon Hobby". Mam nadzieję, że niedługo wejdę w jej posiadanie, to będzie można co nieco napisać na forum i zaprezentować jakieś zdjęcia. Może nawet uda nam się zagrać.

Kibicuję, by udało się z atlasem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: brathac »

Zawsze można udostępnić materiały na zasadzie Print on Demand.
Awatar użytkownika
Andrzej
Kapitan
Posty: 758
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2006, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: Andrzej »

Postaram się wstawić na portal 10 map z atlasu, mapy są czarno-białe oznaczenia NATO-skie, zrobię gdy nie będzie wyjścia, na razie mam szansę wydać w wersji papierowej.
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: brathac »

Mówiłem o grze nie Atlasie :D
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: Raleen »

Kilka zdjęć gry "Flandria 1941" wydanej w ostatnim (11) numerze magazynu "Dragon Hobby". Była to pierwsza część gry, druga nigdy się nie ukazała.

1) Okładka ostatniego (11) numeru "Dragona Hobby", w tle plansza gry.
2) Arkusze żetonów do "Flandrii 1941", a także do systemu "Pluton", w tle plansza gry.
3) Jeden z arkuszy żetonów do "Flandrii 1941" zawierający jednostki, w tle plansza gry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: Silver »

Ale bym w to zagrał.
Akurat ukończyłem czytać książkę o tym samym tytule i gram z kolega we France40 a tłumaczę zasady do nowego nabytku Case Yellow.
teilweise
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: środa, 5 października 2016, 22:40
Lokalizacja: Sulęcin/Oderbruch Gebiet
Has thanked: 17 times
Been thanked: 16 times

Re: Flandria 1940 (J. Domański, Dragon-Hobby)

Post autor: teilweise »

Silver pisze: czwartek, 12 marca 2020, 00:04 Ale bym w to zagrał.
Akurat ukończyłem czytać książkę o tym samym tytule i gram z kolega we France40 a tłumaczę zasady do nowego nabytku Case Yellow.
Orientujesz się może w materiałach, które opisywaly wspolprace żołnierzy belgijskich i holenderskich na poziomie mniejszych oddzialiw w maju 1940 roku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”